cześc szczuromaniaki!

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: rat_Madziula »

A i jeszcze: z moją szczurcią wychodziłam w sumie tylko 3 razy na 15 min i raz z nią do przyjaciółki.
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: Morgana551 »

Forum jest po to żeby edukować. Jeśli rady przyjmujesz jako atak to proponuję nie brać udziału w żadnej internetowej dyskusji. Wszystkie podane informacje nie są wyssane z palca, nikt sobie ich nie wymyślił po to, aby Ci dopiec.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: rat_Madziula »

To serdecznie dziękuje za taką edukację.
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: Morgana551 »

Naucz się przyjmować rady i nie raz krytykę. Wierz mi. Mamy znacznie większe doświadczenie z tymi zwierzętami niż Ty.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: Morgana551 »

Nie każdy z nas od razu wszystko wiedział na temat ogonków. Ja pierwsze szczury miałam jakoś 10 lat temu. Również z nimi wychodziłam na dwór. Do czasu kiedy jakiś bachor nie przestraszył mi ich, a szczury wylądowały pod piaskownicą. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: rat_Madziula »

Ok. Doszłam do wniosku ze czas cos zmienić. Musze udobruchać tatę na 2 maluszki. To jest taki dosyć trudny typ rodzica i łatwo nie będzie więc trzeba mądrze to rozegrać. Pomożecie mi dobrać argumenty takie żeby go przekonały? Błagam, pomóżcie, licze na was! A w sprawie ewentualnego łączenia poinforuje forum , ale na razie najważniejsze jest przekonać ojca. POMOCY!!! :'(
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: Diego<3 »

rat_Madziula : Jesteś tu mile widziana. Morgana, jak i inni forumowicze chcą po prostu dobrze dla Twojego szczurka. Szczury są stadne, nie dawno byłam zdania, jak ty , kiedy miałam jednego szczurka myślałam, że zwierzę jest szczęśliwe będąc tylko w moim towarzystwie i to był błąd. Nie słyszymy myśli naszych zwierzaków, nie mówią do nas i nie pokazują gestów, które mogłyby coś nam przekazać. Szczur jest bezradny, bo to Twoja decyzja, że skazujesz go na nęki. Chciałby być szczęśliwy, chciałby bawić się z innymi szczurkami. Wiek nie gra tu żadnej roli, a jeśli chodzi o spacery na dworze zgadzam się z Morgana551. Szczur to nie pies. ;) Jeśli masz psa owszem wychodź z nim po swojej okolicy, rzucaj mu patyk, ale szczur nie jest przystosowany do spędzania czasu na dworze. A to, że nigdy nie zeskoczył Ci z ramienia nie oznacza, że tego nie zrobi. Uwierz moje szczury też są bardzo spokojne i nigdy by nie skoczyły, ale wystarczy jakiś głośny dźwięk, gwałtowny ruch i szczur może zeskoczyć. Moje jak usłyszą trąbnięcie samochodu przez okno dostają szału.
Zrozum chcemy dobrze dla Twojego zwierzaka :)
Pozdrawiam.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: Diego<3 »

Dobrze, że chyba zrozumiałaś. :)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: rat_Madziula »

Dobrze, ale moja okolica to takie zadupie czyli zero samochodów i wgl. Ale i tak już nie wychodzę (na moim osiedlu zaczynają grasować lisy i się wcale nie boją ludzi).No i niestety nie mam psa , chociaż to moje największe marzenie :'( .Znalazłam takie coś ja uszczurawianie czy jakoś tak i są tam fajne rzeczy żeby rodzica przekonać. Uwierz mi , jakby to wszystko ode mnie zależało to miałabym z 5 ogonków i dwa psiaki, i tak się stanie ( za jakieś 5 lat albo więcej :( ). Ale na razie namówię na 2 szczurki i klatkę itd. (za swoją kasę oczywiście) ;) . Dzięki za wszystko. :)
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”