Nauczenie reagowania na imie

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Po jakim czasie Wasze szczurki nauczyly sie reagowac na swoje imie?

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

W ogole
46
59%
Po pierwszym tygodniu (od zaczecia "nauki")
10
13%
Po dwuch tygodniach (od zaczecia "nauki")
10
13%
Po trzech i powyrzej tygodniach (od zaczecia "nauki")
12
15%
 
Liczba głosów: 78

Adi

Jak nauczyć szczurki reagowania na swoje imię ?

Post autor: Adi »

Siemka. Od tygodnia mam w domu dwie szczurzyczki. :D Nie wiem jak najlepiej nauczyć je reagowania na swoje imię. Próbuję przy zabawie wymawiać imiona ale chyba to nie jest najlepszy pomysł. :wink: Przynajmniej jak narazie nie widać efektów :? Jeżeli to ma jakieś większe znaczenie to szczurki mają około 6-7 tygodni. Jeżeli znacie jakieś sposoby na taki problem to prosiłbym o pomoc. I jeszcze jedno, w ile czasu powinny się nauczyć reagować na imię :?: Z góry dziękuję. :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: Mycha »

Zawsze powtarzaj imię swojego szczurka, często, jednym tonem i wołaj go tak a za przyjście wynagradzaj. Szczuer nauczy się po ok 2 miesiącach.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
noCkya

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: noCkya »

A mój Zarazek się nauczył po dwóch tygodniach - czy to znaczy że jest nienormalny? :D :wink:
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: Mycha »

Zapewniam- jest całkowicie normalny, ale podałam tu ile najdłużej może trwać taka nauka i wyćwiczenie do perfekcji :wink:
Pamiętaj że imię powinno być proste i najlepiej krótkie- do 10 liter. Wtedy nauka pójdzie szybciej i szczur łatwiej je zapamieta :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
noCkya

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: noCkya »

Wiem, on reaguje na imię "Żwirek"... :wink: :lol:
czuszka

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: czuszka »

hieh moja czuszka zaczela reagowac po miesiacu :> :D
czuszka

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: czuszka »

kurcze a moja szcurcia zauwazylam ze jest strasznie do mie konsumpcyjnie nastawniona yh....jak ja biore na rence to szuka jak najszybszego zejscia na ziemie i ucieczki :/ nie reaguje na swoje imie a jak chce sie z nia bawic to patrzy na mnie jak na głupka :( co zrobic zeby bardziej sie do nmie przywiazala?
Yrsa

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: Yrsa »

Czuszka, a ile czasu masz już szczurcia? Ja wyciągałam Misao jak najczęściej z klatki, mówiłam do niej i po prostu nie dawałam jej zejść. Dobrym pomysłem jest też pójscie na spacer. Niech siedzi na ramieniu a ty ją olej. Uważaj dyskretnie żeby nie spadła. Po peownym czasie znudzą jej się próby ucieczki i stwierdzi ze najbezpieczniej jest przy Twojej szyi... No przynajmniej moja szczurcia tak stwierdziła. Chyba najlepszą metodą jest jak najwiecej przebywać, rozmawiać i bawić sie ze szczurkiem.
Tangerine

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: Tangerine »

jest jeden niezawodny sposób, żeby szczur reagował na Twoje wołanie. moje mogę w ten sposób obudzić z najsmaczniejszej drzemki, wywabić z najciekawszego zakamarka. szczura dość trudno nauczyć reagowania na imię (choć niektórym się to udaje) - ja nauczyłam je przychodzić na cmokanie. załapały dość szybko. po prostu zawsze, jak wkładałam im do klatki jakiś smakołyk - cmokałam. potem najpierw cmokałam, a jak przyszły, to dostawały żarcie. nie ma siły - nawet największy szczurzy leń lub indywidualista da się przekonać ;) teraz jak tylko coś im daję do jedzenia to cmokam, ale jak np, łażą gdzieś po domu a ja je wołam, to nie dostają nic do jedzenia, tylko np. poskrobie je po łebku, co ma oznaczać mniej więcej "dobry pies!!" egheem, tfu! "dobry szczur" ;) taka nauka wzmacnia także więź pomiędzy szczurem a człowiekiem. jedna z moich trzech straszydełek (nie ukrywam - ta najbardziej wygimnastykowana) - nauczyła się przyłazić i wspinać się po nodze na moje ramię, nawet kiedy jestem w ruchu. nie radzę jednak do tego szczura zmuszać, bo dwie pozostałe, troszkę bardziej ciapciakowate zaliczyły glebę z wysokości mojego kolana ;)
czuszka

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: czuszka »

znaczy siem to jest tak..jak ona nie czuje sie bezpiecznie to sprintem biegnie do mie i tez wdrapuje mi sie , jezeli stoje, po nodze na ramie jesli leze chowa sie pod szyją itd...ale nie reaguje wogle na swoje imie ani w ząb za to reaguje na 'masz' hieh tzn. w tym momencie jak tak mowie ona automatycznie podnosi glowe i zaczyna wąchac...hm ale wogle nie jest do mnie przywiazana z tego co czytalam traktuje mnie jak obcego ktory daje zarcie i dach nad glowa... :(

aha i mam ja od dokladnie 8 lutego :D

i jeszce jedno ja nie jestem Czuszka tylko moja szcurcia sie tak wabi na mnie mowcie lolik albo sauata...a ten nick moj to dlatego ze wczesniej juz sielogowalam jako lolik i sauata ale cos nie wypalało i sie nie chcialo nigdy zautualizowac i dopiero za 3 raziem pod nickiem czuszka sie udalo :>
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Jak nauczy? przychodzenia na komend??

Post autor: krwiopij »

tak sie wlasnie zastanawiam... chce nauczyc moje diably przybiegania da mnie na komende... niby czytalam o tym dosc sporo, niby wiem, jak sie za to zabrac, ale efektow wiekszych nie widac... :( na pewno ktos z was ma w tej dziedzinie wieksze doswiadczenie... lepiej urzadzac 1015115 minutowe 'treningi', czy po prostu w ciagu dnia cmokac do szczurki (mefit uczy sie na cmokanie) i podawac jej smakolyka, kiedy przyjdzie? probuje od ponad tygodnia, a efekty sa mizerne... chyba troche juz lapie, o co chodzi, bo jak tak sobie pocmokam chwile, to wystawia lepek spod szafki i wyglada ciekawsko... na duze postepy u diabla nie licze, bo jemu bardziej mef w glowie, niz moje nawolywania i proby przekupstwa... :/ ile czasu zajelo wam nauczenie swoich szczurkow tej komendy? macie moze jakies rady dla poczatkujacych?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: oliwi@ »

wiesz co ci powiem :) ja naprawde usilnie próbowałam, trenowałam i ćwiczyłam dniami i nocami i.... NIC :)
dopiero kiedy szczuras zaczął sie oswajac ze mną i był u mnie jakieś 4 mis. sam zaczął przybiegać.
ale fakt faktem ćwiczyłam. mój szczur jednak przybiaga na szuranie po czymś. jak np drapie po dywanie to od razu biegnie. zauważyłam że szczura bardziej interesuje dzwięk typu ,,SZCZ" tak więc mój szczuras przybiega na zawołanie w stylu: MYSZSZSZSZA :)
na cmokanie ale nie takie jak to do kogos posyłamy buziaka tylko tak jak robimy do królika:
cucucucucu ----> coś takiego ;)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: krwiopij »

do mefki cmokam o wolam 'mefff, mefff'... moze zalapie... :P diabla chce nauczyc na 'szszszatan'... :D na razie tylko nos wystawia z domku i patrzy sie na mnie jak na idiotke... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: oliwi@ »

czy ja powiedziałam że to łatwe :D
mój szczur tez patrzy na mnie jak na czubka kiedy go wołam a po pewnym czasie chyba dochodzi do wniosku że może coś mu dam i wtedy biegnie do mnie ;)
zmijka24
Posty: 125
Rejestracja: pn lut 23, 2004 1:10 pm

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: zmijka24 »

z Golumkiem szlo mi ciezko i oswajanie a przychodzenie na wolanie byl wziety ze sklepu wystraszony ale czasem coraz bardziej sie do mnie przekonywal :D Zgredek jet u mnie 3 dni a juz reaguje na cmokanie i moj glos :D co jest zasluga Goluma mylse ze kluczem do wszytkiego jest czas dawanie smakolykow i mowienie:)ja nawijam im na okraglo:)dobrze znaja moj glos i mysle ze z czasem bedzie coraz lepiej :lol: nic na sile
pozdrawiam
Kasia - szczurki:Golum&Zgredek i myszka:Stuart
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”