Rzuca się na moją rękę

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

Rzuca się na moją rękę

Post autor: PaulinaK »

Moją radą jest to abyś włożyła do klatki jakąś "obmacywaną" przez ciebie szmatkę, czapkę. Szczurek będzie z czasem podchodzić do przedmiotu aby go zbadać powąchać. W końcu będzie na niej spał, a i twój zapach skojarzy sobie z czymś dobrym. Taka moja rada
Robiłam tak już na początku kiedy kupiłam szczurka, ale ona chyba nie zdawała sobie sprawy bo od razu spała w czapce jak gdyby nigdy nic.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

Rzuca się na moją rękę

Post autor: PaulinaK »

Mijają dni i nic się nie zmiania, dziś znów zostałam pogryziona... tracę nadzieję... :cry:
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Rzuca się na moją rękę

Post autor: Ratata »

Powinnaś dokupić jej w takim razie towarzyszkę (najlepiej od hodowcy lub kogoś z forum, żeby już była oswojona) - i Ty i Twoja szczurzyca będziecie mieć przyjaciółkę i przestaniecie się unieszczęśliwiać.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
illu
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 05, 2006 3:38 pm

Rzuca się na moją rękę

Post autor: illu »

Mnie jako kompletnie niedoświadczonej ;) tez się wydaje , że to byłoby najlepsze rozwiązanie. A biorąc od jakiejś osoby z forum szczurka zagrożenie , że też będzie takim dzikuskiem jest minimalne.
Tylko się zastanawiam czy szczurzyca nie będzie reagować podobnie ( tzn agresywnie) na nową koleżankę...
One big illusion.
A. S. Puszkin II Wielki , Lilak aka Czarny Bezz . = sweet destruction :]
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

Rzuca się na moją rękę

Post autor: PaulinaK »

Mysle,ze powinnas poprosic o pomoc kogos, kto mieszka blisko Ciebie,zeby ocenil sytuacje. Moze ktos zgodzi sie wpasc do Ciebie ze swoja samiczka,zeby zobaczyc jak Twoja zareaguje?....to jedyne co przychodzi mi do glowy, bo faktycznie nienajlepiej by bylo, gdyby sie nie zaakceptowaly- przeciez nie oddasz drugiej do sklepu
Problem w tym że nikt z moich znajomych/rodziny/znajomych znajomych nie ma szczura...
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Malka
Posty: 24
Rejestracja: czw sty 04, 2007 10:30 am
Kontakt:

Rzuca się na moją rękę

Post autor: Malka »

[quote="Ratata"]Powinnaś dokupić jej w takim razie towarzyszkę (najlepiej od hodowcy lub kogoś z forum, żeby już była oswojona) - i Ty i Twoja szczurzyca będziecie mieć przyjaciółkę i przestaniecie się unieszczęśliwiać.[/quote]
Tak tez zrobiłam jak moja Toffee ciągle gryzła.Poszłam więc do sklepu i wzięłam Malę.Ale niestety Toffee zaczepiała Malkę i podszczypywała ją.Mala musiała jakoś odreagować.A tak byłoby pięknie...Musiałam oddać swojego pierwszego po stracie Milusia szczurka.I została tylko Mala.Jakoś się dogadujemy ale wciąż niezbyt dobrze.Jest u mnie ze 3-4 miesiące.Niewiem czy druga samiczka to dobry pomysł.Radzę ci to najpierw przemyśleć i sprawdzić,czy i twoja i ta druga będą się dogadywały.Takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

Rzuca się na moją rękę

Post autor: PaulinaK »

Ja już sama nie wiem...
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Kathleen
Posty: 44
Rejestracja: pn gru 25, 2006 11:31 pm

Rzuca się na moją rękę

Post autor: Kathleen »

[quote="PaulinaK"]Ja już sama nie wiem...[/quote]

dlatego ja wybierając małe, siedziałam tam pół godziny przyglądając się wszystkim szczurom i doprowadzając do szału sprzedawczynie XD
obserwowałaś ją czy wybrałaś tylko na podstawie koloru?

myśle, że dokupienie drugiej szczurzycy byłoby dobrym pomysłem, ale tylko jakbyś miała możliwość oddania szczura w ręce jakieś koleżanki, lub rozdzielenia.
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

Rzuca się na moją rękę

Post autor: PaulinaK »

obserwowałaś ją czy wybrałaś tylko na podstawie koloru?
Obserwowałam. Ona jako jedyna była mną najbardziej zaciekawiona...
możliwość oddania szczura w ręce jakieś koleżanki, lub rozdzielenia.
Nie mam możliwości rozdzielenie, a nie miałabym serca oddać szczurka..
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
kasiulka
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 29, 2006 3:22 pm

Rzuca się na moją rękę

Post autor: kasiulka »

a tak przy okazji to moj szczurek jest innym przykladem rzucania sie na moja reke
wydaje mi sie ze to zabawa ale chce sie upewnic wygladato tak:

kiedu szczurek biega po lozku i go lekko zaczepiam szczurek rzuca sie na moja reke i udaje ze szarpie ja skacze i wogole duzo sie rusza. wyglada to jakby walczyl ze mna ale robi to bardzo delkikatnie i nic nie boli
czy on sie bawi czy probuje mnie wystraszyc??
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

Rzuca się na moją rękę

Post autor: PaulinaK »

kasiulka, szczerze mówiąc nie jestem pewna ale to jest chyba zabawa, chociaż mnie nie słuchaj bo ja się tak bardzo jeszcze nie znam... :D
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

Rzuca się na moją rękę

Post autor: _fox_ »

kasiulka to się ciesz bo masz ciura który sięz tobąbawi, więc korzystaj póki mu nie przejdzie ;)
Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
kasiulka
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 29, 2006 3:22 pm

Rzuca się na moją rękę

Post autor: kasiulka »

wielkie dzieki bardzo sie ciesze ze szurka jest super szczybko sie oswoil i wogole nie gryzie
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

Rzuca się na moją rękę

Post autor: PaulinaK »

wielkie dzieki bardzo sie ciesze ze szurka jest super szczybko sie oswoil i wogole /ort nie gryzie
Pozazdrościć tylko...
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Rzuca się na moją rękę

Post autor: PaulinaK »

Na szczęście już jest dobrze :)
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”