Od czego zacząć oswajanie zaraz po przyniesieniu do domu?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Od czego zacząć oswajanie zaraz po przyniesieniu do domu?

Post autor: Ania »

Jsli nie liczyc odleglosci to niestety musisz poczekac na zejscie jader, ktore powinny sie pojawic od okolo 4 do 9 tygodnia zycia szczura.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
szczesny
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 06, 2004 12:48 pm

Od czego zacząć oswajanie zaraz po przyniesieniu do domu?

Post autor: szczesny »

No troszke glupio postapilem ,ze najpierw kupilem szczurasa zamiast klatki,ale na szczurka czekalem od maja:/ wiec juz musial wszystkich postawic przed faktem dokonanym :D szczuras je mi z reki mysle ,ze to kwestia czasu i sie przestanie bac-nie ma wyjscia :P Nie rozumiem jeszcze dlaczego probuje mnie leciuutko ugrysc lub nadgrysc -co to oznacza?
Monia

Od czego zacząć oswajanie zaraz po przyniesieniu do domu?

Post autor: Monia »

powinienes najpierw poczytac sobie wszystkie posty! tam masz wszystko pieknie wyjasnione!!! i to na przykladach naszych ogoniastych!!! pozdrawiam i powodzenia

jesli je ci z reki to bardzo dobrze
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

Od czego zacząć oswajanie zaraz po przyniesieniu do domu?

Post autor: jackie_ona »

ja ją najpierw wsadziłam d oklatki,ale jak zobaczyłąm, jak sie trzęsie i jest przerażona, to wzięłam ją na siebie i tak siedziała, spała i zwiedzała mieszkanie... dopiero póxniej prz3eczytałam, że właśnie w przeciwieństwie do chomików czy innychgryzoni potzrebują w tych pirwszych godzinach kontaktu z człowiekiem. żeby nie zostawiac ich w klatce, tyklo wziąć na kolana. no i chyba rzeczywiście jest to dobre, bo teraz rzeczywiście czuje się u mnie bezpieczna i sama wchodzi i jak się wystraszy,to przybiega... :) tylk oboi się dłoni, jak chcę ją skądś zabrać... fakt, że często jest to, jak się akurat dobrze bawi na kanapie w kocu lub na balcie w kuchni, gdzie też ma już swoją własną spiżarnię... ;) no ale cóż... czasem musze szcurcie wziąc wbrew jej woli na ręce...
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Od czego zacząć oswajanie zaraz po przyniesieniu do domu?

Post autor: lajla »

ja jestem za metoda przynosisz do domu i na kolana, klatka moze poczekac, wazniejsze ejst zeby szczur oswoil sie z nami a nie kaltka, bo najczesciej konczy sie tak ze szczur wlansie z domku nie wychodzi... najlepiej odrazu na kolana bo szczur juz w pierszych godzinach bycia u nas w domu przekonuje sie w wiekszym czy miejszym stopniu ze nic z naszej strony mu nie grozi, a jesli nie jest oswiojny z nami w klatce tez nie czuje sie bezpiecznie bo A) my go wydzimy a on woli byc w ukryciu (dlatego caly czas siedzi w domku) B) boi sie ze zaraz przyjdziemy, wiec zeby poczul sie pewnie i w klatce i w naszym towarzystwie musi najpierw osowic sie z nami, dlatego jestem za metoda odrazu po przyniesieniu do domu na kolana godzinka, dwie napewno nie zaszkodzi! a tylko pomoze!
Bart
Posty: 30
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 12:54 am

Jest ju? tydzie?

Post autor: Bart »

Kupiliśmy ją tydzień temu, na poczzątek wybiegała ylko po żarcie i uciekała, była taka malutka,teraz urosła, i już nie jest taka strachliwa , od początku brałem ją na recę, tylko zawsze ucieka do klatki, osttatnio trochę świruje bo zaczyna skakac jak wiewiórka i biegać (naprawdę szybko) ale to nic, zawsze jak podstawiam rękę to ją obwąchuje i łapie ząbkami, czyli traktóje rękę jako jedzenie, teraz juyż wie czego ma się spodziewać (czyli brania na ręce) z mamą cmokamy do niej i wywołujemy ją, jaki jest kolejny krok, czyli nawi.ązanie przyjaźni ze szczurem? jak tego dokonać, i jak można poznać wiek? (czytaŁEM po parę razy dział oswajanie, ale nie jest to tak dobrze wyjaśnione jak inne działy, dlatego proszę Was o poradę, liczę że pomożcie mi lepiej :)

Pozdrowienia

Bart

ps. Ja też czekałem na szczura od maja albo jeszcze dłużej, ale wszystko było uzgodnione, pamiętaj żeby na stępnym razem mieć już wszystko dla zwierzaka.
Bart
Posty: 30
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 12:54 am

Aha i jeszcze...

Post autor: Bart »

Mój szczurek bez problemu daje się głaskać i brać na ręcę, (chociaż czasami piszczy kiedy się ją bierze) jak ja przywieźliśmy, to kichała przez 3 dni ale jej już przeszło, co do płci zmieżyłem odległość między ujściem dróg moczowych i dróg ujścia kału, i jest t ookoło 15 milimetrów (1.50 cm) proszę specjalistów o opinie na temat tej odległości

Pozdrowienia
Bart
Topeśka
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 12:37 pm

Odp: Od czego zacz?? oswajanie zaraz po przyniesieniu do domu?

Post autor: Topeśka »

sprawa wydaje sie prostsza jesli przynosimy do domu jednego szczuraska,a co robic jesli sa to dwa szczurki na raz? planuje wziac rodzenstwo tego samego dnia i nie wiem czy takze mam stosowac taktyke "na kolanka i przyzwyczajamy" czy tez wariant z klatka? jak sadzicie??
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Od czego zacz?? oswajanie zaraz po przyniesieniu do domu?

Post autor: limba »

Topeska mysle ze ten temacik pomoze :) http://szczury.org/viewtopic.php?t=15281.0
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Klaudek
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 19, 2007 8:17 pm
Lokalizacja: Ochla

Odp: Od czego zacz?? oswajanie zaraz po przyniesieniu do domu?

Post autor: Klaudek »

no ok ale co zrobic jak on bardzo gryzie....juz od razu jak go wzielam na kolana to wbil we mnie swoje kly... a teraz czuje jakas blokade przed nim..wiem ze to nie dobrze ale ciezko teraz...;/
ze mna kochany gryzący Hektor :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”