Oswajanie z hamakiem

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Patrick2
Posty: 88
Rejestracja: wt gru 22, 2009 9:59 pm

Oswajanie z hamakiem

Post autor: Patrick2 »

Co zrobic zeby szczurki spaly na hamaku a nie pod nim?;/

nie chca wogole wychodzi same na hamak ani tam spac tylko zawsze pod nim ;/
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Oswajanie z hamakiem

Post autor: klimejszyn »

myślę, że z czasem same dojdą do tego, że można w nim spać.
u mnie od niedawna jest maluch, na hamak nawet nie patrzyła na pocżatku, stopniowo zaczęła po nim przechodzić, dopiero później zobaczyła, że jest wygodnie i można tam zasnąć :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Oswajanie z hamakiem

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz im dać tunelik , albo poswiecic bluze z duzą kiesenią z przodu , tak żeby mogły sobie wlezc do tunelu lub kieszeni. Mozesz im dać papierki z gniazda tam w srodek . Moje wolą tunel (z rękawa) i kieszen :) Same sobie naznosiły chusteczek i tam spią . Teraz jest chłodno , więc powinny tam się umoscić i cieplej niż na wierzchu hamaczka . I ciasniej-szczury lubią ciasno .

Czy zmieniłes im karmę na jakąś drozszą ? Pamiętam , ze dawałes im jakąs tanią .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Patrick2
Posty: 88
Rejestracja: wt gru 22, 2009 9:59 pm

Re: Oswajanie z hamakiem

Post autor: Patrick2 »

versele laga jest u mnie,czekam az ta sie skonczy,w poniedzialek ide po te versele bo jest u mnie za 5-6 zl w takich woreczkach nylonowych co dla mnie jest dziwne, c,wiem ze to jest jakas karma dla gryzoni ale nie w firmowym pudelku a w czyms innym,ale mi mowil ze ona jest firmy versele laga ale to sa tak jakby probki,w kazdym razie sa z 5-6 zl.mowil mi koels ze tam mnostwo granulatow i bylo widac ;d
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Oswajanie z hamakiem

Post autor: klimejszyn »

Paul_Julian pisze:Mozesz im dać tunelik , albo poswiecic bluze z duzą kiesenią z przodu , tak żeby mogły sobie wlezc do tunelu lub kieszeni. Mozesz im dać papierki z gniazda tam w srodek . Moje wolą tunel (z rękawa) i kieszen :) Same sobie naznosiły chusteczek i tam spią . Teraz jest chłodno , więc powinny tam się umoscić i cieplej niż na wierzchu hamaczka . I ciasniej-szczury lubią ciasno .
moje ogony same sobie robią "kieszonki: wygryzając dziurę na środku i w każdym rogu hamaku, dlatego starcza im na jakiś tydzień ::)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Oswajanie z hamakiem

Post autor: dusiaczek »

Moi panowie przez pierwsze dni też spali pod hamakiem, dopiero po jakimś tygodniu, może nawet więcej "skapnęli się" że na "to coś" da się wejść, i że jest to całkiem wygodne :p Tera bardziej preferują hamaczki niż domek :)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Patrick2
Posty: 88
Rejestracja: wt gru 22, 2009 9:59 pm

Re: Oswajanie z hamakiem

Post autor: Patrick2 »

dzieki za odpowiedz :D

nie chce zakladac nowego tematu, ale moj szczur co jakis czas a nawet czasami czesciej sie drapie,i ogolnie chyba ma ten swierzb czy co to jest co go swedzi,jak to wyniszczyc?isc do weterynarza?akurat cholera nie mam teraz wozu;/.czy to moga byc robaki czy coC??
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Oswajanie z hamakiem

Post autor: Paul_Julian »

Nie musisz zakładać nowego tematu . Wejdz w dział leczenia i tam ma górze pod napisem "wyslij nowy temat" , jest okienko z napisem "Szukaj w tym dziale" i guzik "szukaj".
Tam wpisz np. świerzb lub drapanie .
Wtedy wyszuka tylko w dziale "Objawy i leczenie" . Jesli uzyjesz opci szukaj tej która jest na górze strony po prawej - wtedy wyszuka w całym forum szczury.org .
Poza tym na początku działu leczenia jest specjalny temat o tytułe: ZANIM COŚ NAPISZESZ - S P I S _ T R E Ś C I
Specjalnie nie podaję Ci bezposrednich linków do tematu , ponieważ chcę żebyś sam nauczył sie korzystać z wyszukiwarki , zarówno tej całosciowej (u góry po prawej) , jak i tej wyszukujacej w okreslonym dziale .
Jezeli takie wyszukiwanie nie daje efektów , wtedy zakładasz nowy temat . Nie możemy kazdemu podawać bezosrednich linków , ale mozemy im pomóc jak szukac. Czasem nei ma czasu , by czekac na czyjąś odpowiedz .
Powodzenia !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Patrick2
Posty: 88
Rejestracja: wt gru 22, 2009 9:59 pm

Re: Oswajanie z hamakiem

Post autor: Patrick2 »

wlasnie dlatego sei zapytalem bo mi to srednio pomoglo ;d

mam jeszcze jedno pytanie,jak robic dobrze szczurkowi?tj nie w tym sensie ,tylko jak go glaskac ,miziac itp zeby mu bylo milo?:Dw jakich miejsach?:D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Oswajanie z hamakiem

Post autor: Paul_Julian »

Patrick2 pisze:wlasnie dlatego sei zapytalem bo mi to srednio pomoglo ;d
Leniuszek.

http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... it=swierzb
Znalazłem wpisując w "szukaj w tym dziale " : świerzb . Dalej musisz szukac sam , patrzec na zdjęcia . To przecież Ty wiesz jakie objawy ma Twój szczurek . Jesli podejrzewasz świerzb -idz do weta i weż oba szczurki . Niemal 100% pewne , ze mają swierzb , jak chyba kazdy z zoologa . Dostaną po psiknieciu Ivermektyny , po kilku dniach powtórka .
Wazne ! Nie pozwól , by użyto Frontline (srodka dla psów i kotów ) . Masz pełne prawo powiedziec o tym lekarzowi i zawsze mozesz zapytać " a co dostanie mój szczurek ? Co to za lekarstwo?" . Pamiętaj o tym i nie bój się głosno mówić , mimo że masz mało lat . Frontline jest trujący dla szczurków . Ivermektyna -nie .
To całe info znajdziesz tez w tematach o świerzbie ;) Idz jutro do weta .


A co do robienia szczurkowi dobrze ... tego nie wie nikt :) Kazdy szczurek lubi co innego . Mozesz drapać , głaskać , bardzo delikatnie podskubywać boczki w zabawie , ostroznie turlac w dłoniach . Zobaczysz jak reaguje, czesto nei ma wogóle reakcji u młodych ogonków , bo sa zajete czymś innym ;D . U starszych to bardziej widać jak sie moszczą i pulsują oczkami i chroboczą . Najwazniejsze to nie robic im krzywdzy , czy trzymać w dziwnych pozycjach .jak sie za bardzo wierca jak je trzymasz -to puśc , bo moze chcą siku :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Patrick2
Posty: 88
Rejestracja: wt gru 22, 2009 9:59 pm

Re: Oswajanie z hamakiem

Post autor: Patrick2 »

nie maja zadnych krostek ani nic....
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Oswajanie z hamakiem

Post autor: Paul_Julian »

To moze tylko się drapią tak sobie .
Opisz ich przypadek w dziale świerzbu z dokładnym opisem i wyglądem w szczególnosci uszek , moze uda sie zrobić fotkę ? wogole to załoz sobie swój topik :)
Napisz tez rodzaj ściółki . Być moze jedzą za duzo sera ? (powinno sie dawać małą ilosc raz na tydzien ).
Jak napiszesz post w odpowiednim dziale (nawet gdzies w dziale o drapaniu sie ) to wieksza szansa na pomoc i mniejsza na oberwanie w ucho od moderatora :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Patrick2
Posty: 88
Rejestracja: wt gru 22, 2009 9:59 pm

Re: Oswajanie z hamakiem

Post autor: Patrick2 »

tez mi sie wydaje ze one tylko tak sobie sie drapia ;d czesto robia toalete bo cos czesto spia ;d
hehe slodko spia ogolnie ;d
nie jadly wogole sera ;d


dalem na ten hamaczek im dzis jedzenie do tylko Opryszek tam wskakuje bierze jedzenie i ucieka ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”