mój szczur nie chce się oswoić!

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bjartskular
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 8:15 am

mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: Bjartskular »

jakoś pod koniec paźżdziernika dotsałam samca szczura, który ma ok. 3 miesiecy. i jak wkładam mu rękę do klatki to gryzie (na pocxzątrku nie gryzł) mocno, bo do krwi. jak jest na wybiegu to też mnie gryzie ale rzadko. jest samcem i jest na razie sam (we wtorek albo środę będzie miał kumple;) ) i czy dlatego moze być tak agresywny? i czy mogę go jeszcze oswoić?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: zuzka-buzka »

Masz go tak krótko! Tylko kilka dni... Spokojnie! Widocznie czuje się wobec Ciebie zagrożony (czochrałeś go, wyciągałeś na siłę) i dlatego gryzie. Skąd i jakiej płci będzie miał towarzystwo?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: zuzka-buzka »

Poza tym, nie zakładamy nowych tematów, jeżeli takie istnieją. ::)
Przeczytaj dział o oswajaniu.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Bjartskular
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 8:15 am

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: Bjartskular »

Będzie to samiec, który bedzie miał 3 miesiące.
Dostane go od kolegi.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: zuzka-buzka »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8489
Czy kolega rozmnaża szczury umyślnie?

Jaką masz klatkę? i czym karmisz? :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Bjartskular
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 8:15 am

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: Bjartskular »

Nie nie rozmnaża ich umyślnie. Te młode co teraz ma są tylko przez przypadek.
Klatka na razie jest mała bo ma 49cm dł i 27cm szer.
Mojego szczurka karmie suchym chlebem, żółtym serem (tylko czasami), ryżem gotowanym, lucerną, orzechami, skorupkami jajek oczywiśce zmielonymi,sałatą, świerszczami, gotowanym makaronem, czasami daje kawałek jabłka, białym serem, marchewką, mięsem wołowym, pszenicą i czasami słonecznikiem.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: zuzka-buzka »

A karma? przeczytaj dział o karmieniu. Karma to podstawa! I nie może to być żaden syf! Sera żółtego nie wolno podawać. Po co szczur ma jeść skorupki z jajka? o.O Klatka zdecydowanie za mała...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: zuzka-buzka »

I więcej warzyw i owoców! Wołowina ugotowana mam nadzieję? Makaron i ryż bez przypraw?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Bjartskular
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 8:15 am

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: Bjartskular »

wiem że karma jest za mała. kupie nową większą pod koniec listopada. tak makaron, wołowina i ryż bez przypraw i ugotowane. uzupełnie jego jadłospis.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: Sky »

zuzka, moje szczury czasami zjadają skorupkę jajka, gdy daje im całe ugotowane. W taki sposób mogą uzupełniać wapń, na forum było to już chyba poruszane. Jadłospis, który podał Bjartskular jest urozmaicony i na razie może chyba stanowić alternatywę dla suchej karmy (no, po za tym serem...).

Co do szczurka - daj mu czas. Jest z tobą od względnie niedawna. Myślę, że na pewno da się oswoić. Spróbuj mu może podawać jedzenie na otwartej dłoni, może wtedy zrozumie, że z Twojej strony nic mu nie grozi? Włóż mu też do klatki koszulkę czy inny materiał przesiąknięty Twoim zapachem.
Jeżeli zaczął gryźć od niedawna, widocznie wyciągałeś go z klatki, kiedy nie zawsze on miał na to ochotę i teraz kojarzy to z ta sytuacją i gryzie.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Bjartskular
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 8:15 am

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: Bjartskular »

sky - ja jestem dziewczyną....
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: Hanka&Medyk »

[quote="zuzka-buzka"Po co szczur ma jeść skorupki z jajka? o.O[/quote]

Szczury mojego TŻa w dawniejszych czasach obżerały wapno ze ścian :P Mielone skorupki jajek (o ile były dobrze umyte, a jeszcze lepiej są z jajek poddanych obróbce termicznej) to całkiem zdrowa alternatywa do kostek wapiennych wieszanych w klatce, jeśli szczur za kostkami nie przepada.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: Hanka&Medyk »

Oops, za dużo mi się skasowało ;)
zuzka-buzka pisze:Po co szczur ma jeść skorupki z jajka? o.O
Szczury mojego TŻa w dawniejszych czasach obżerały wapno ze ścian :P Mielone skorupki jajek (o ile były dobrze umyte, a jeszcze lepiej są z jajek poddanych obróbce termicznej) to całkiem zdrowa alternatywa do kostek wapiennych wieszanych w klatce, jeśli szczur za kostkami nie przepada.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Bjartskular
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 8:15 am

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: Bjartskular »

Bjartskular pisze:wiem że karma jest za mała
pss karma! sory chodziło mi o klatke
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: mój szczur nie chce się oswoić!

Post autor: alken »

napisz w jakich sytuacjach gryzie, jak np. go dotykasz, podnosisz, czy sam z siebie podbiega i dziabie?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”