Jak nauczyć Szczurka chodzenia w szelkach?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
brn
Posty: 28
Rejestracja: sob sty 15, 2005 12:22 am

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: brn »

Mam takie male pytanko:czy ktos potrafi zalozyc szczurowi smycz??tzn.szelki??Kupilem mojemu chrupkowi takie fajne szeleczki,ale za cholere nie moge mu ich wlozyc,bo sie strasznie rusza:(Raz tylko mi sie udalo mu zalozyc,ale strasznie zaczal piszczec i musialem mu je sciagnac.Czy wogole jest dobrym pomyslem kupowanie takich bajerow??Chcialem z nim wyjsc na podworko,ale balem sie ze spieprzy,wiec kupilem te szelki,ale gdy on tak piszczy,to zal mi go...niech mi ktos pomoze,jak wkladac i co zrobic zeby nie piszczal,albo poprostu wybije mi to z glowy,z gory dzieki :roll:
Szczuras-Chrupek,Koty-Tereska i Mićka,Pies-Bakster,Królik-Kruszyna,no i jeszcze 2akwarium...pełna chata
m-o-n-a
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 14, 2005 5:31 pm

...

Post autor: m-o-n-a »

Moj szczur nie piszczy tylko sie rzuca i gryzie mnie. Jeszcze ani razu nie udalo mi sie zalozyc mu szelek. Na poczatek zakladaj mu szelki tak na chwilke a pozniej na coraz wiecej. Z czasem sie przyzwyczai. Ale jak twoj szczur nie ucieka od ciebie na polu tylko siedzi kolo ciebie caly czas to smycz jest mu nie potrzebna. :D
brn
Posty: 28
Rejestracja: sob sty 15, 2005 12:22 am

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: brn »

Czy nie ucieka??nie wiem tego jeszcze :-( Ale wczoraj w koncu z pomoca siostry zalozylem mu szelki(strasznie piszczal i rzucal sie),wyszedlem z nim na podworko i wszystko spoko,gdyby nie wlazl w jakies krzary i mu sie zsunely szelki!!!ale on tez byl dosc wystraszony i od razu podbiegl do mnie do nogi i go szybko na rece wzialem...przez reszte dnia siedzial w domku i "byl obrazony" :-( A gdybym chcial z nim wyjsc i zeby siedzial mi tylko na ramieniu,to bedzie raczej ciezko - on caly czas sie wierci i nie potrafi usiedziec w miejscu...
Szczuras-Chrupek,Koty-Tereska i Mićka,Pies-Bakster,Królik-Kruszyna,no i jeszcze 2akwarium...pełna chata
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: sachma »

bandyta nieruchomieje jak chcem zalozyc mu szelki... ale po akcji "zakladanie" wszystko wraca do normy i szczesliwy Bandyta moze chodzic po calym domu :) (norlamnie biega tylko po moim pokoju, bo jest przystosowany dla szczurkow :wink: )

trzeba delikatnie nakladac szelki.. i dobrze jest dac wczesniej malcowi cos do jedzenia i po calej akcji tez jakis smakolyk :wink: musi mu sie zakladanie szelek milo kojazyc :wink:
Obrazek
Baron
Posty: 131
Rejestracja: sob sty 15, 2005 12:49 pm

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: Baron »

Ja ma takie szelki ale używam tylko oryginalnej smyczy, zamiast szelek zakładam 2 gumki do włosów i w tym Baronowi jest lepiej ponieważ szybciej sie zakłada i szybciej ściaga a jeszcze sie nigdy nie zdażyło aby mu spadły
JEST PYSZNIE! KFC
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: krwiopij »

sluchajcie, ale po co szczury na dwor ciagac? :? jesli zwierzak to lubi i faktycznie dobrze sie bawi, to szelki potrzebne nie beda... a jesli sie boi - to trzeba go w domu zostawic i tyle... dla niego to stres przeciez...

poza tym - do szelek trzeba zwierzaka przyzwyczaic, zanim sie go na dwor wyciagnie... dla szczura nie jest naturalne, ze ktos go sznurkiem obwija... musi zrozumiec, ze to nie jest niebezpieczne i przestac sobie tym lepek zawracac... inaczej to sensu nie ma...
Ostatnio zmieniony wt kwie 05, 2005 1:53 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: Anita »

Ja bym się bała, że mi zwieją...
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: jokada »

to że zwierzak lubi - to nie znaczy że jak sie go pusci to bedzie sie wlasciciela kurczowo trzymał ;)
moja naprzykład czesto obieraja jakis dziwny kierunek i biegna w nim.. dośc szybko biegną
ale gdy chodze z Yasco w kapturze - znam jego zachowanania na tyle - że może tam sobie spokojnie bez szelek siedziec
smycz jest zakładana tylko przy bieganiu po zielonej trawce ;)
brn
Posty: 28
Rejestracja: sob sty 15, 2005 12:22 am

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: brn »

A czy moglbym prosic o instrukcje tych szelek z gumek do wlosow??Tylko tyle,ze nie wiem czy moj szczurek w nie wejdzie,bo to juz jest raczej SZCZURAS :shock: Kupilem go w grudniu,moze mial z miesiac,a teraz??jest ze tak powiem ladnie"puszysty" :wink:
Szczuras-Chrupek,Koty-Tereska i Mićka,Pies-Bakster,Królik-Kruszyna,no i jeszcze 2akwarium...pełna chata
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: czarny mag »

z gumek do włosów gdzieś chyba na forum niedawno słyszałem, chyba w dziale o szczurach w dziale o smyczy na ostaniej lub przedostatniej stronie.

Jak tam niema to mam jakieś halucynacje :drunken:
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: Nisia »

A co sądzicie na temat przyzywczajania do szelek 1.5 miesięcznego szczura. Mnie sie wydaje, że taki maluch łatwiej się przyzwyczai i potraktuje szelki jako element zabawy, ale może się mylę?
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: Dona »

im wcześniej się zacznie go przyzwyczajać, tym lepiej ;)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: Mycha »

A ja zgodzę się z Krwiopijką. Jeśli szczurek jest nieoswojony to każdy kontakt z człowiekiem jest dla niego stresujący więc po co ciągać na podwórko? Jeśli jest oswojony to na łące chętnie pobiega bez smyczy. Chyba nikt nie uważa, że szczur będzie chodził przy nodze :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: Ewqa »

Zrobiłam mojej Norce smyczke według wskazówek forumowych i dokładnie na wymiar. Załozyłam, zero paniki zero zainteresowania Ona poprostu poszła sobie a smycz została ;) Wyszła sobie z niej nawet jak zmniejszyłam obwód.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Smycz(szelki) dla szczurka??

Post autor: Eruntale »

Mycho, przez pewnien czas myślałam jak Ty.moje panny są podręcznikowo oswojone, reagują na cmoknięcie, klaśnięcie, cokolwiek, przemieżyły długie kilometry na moim ramieniu.co nie zmnienia faktu że jak tylko pozwoliłam Dżumie, najbardziej oswojonej, najstarszej i najbardziej statecznej z mojej bandy pobiegać po łączce to ona w wesołych podskokach, zasuwając jak chiński samochodzik pobiegła w stronę niewykoszonej trawy, gdzie zaczynała sie tzw dzika działka.gdyby nie mój refleks, tyle bym ją widziała.
odpowiednio dopasowane szelki są dobre, a nawet konieczne gdy chcemy ogonowi zapewnić bezpieczne bieganie po świerzej trawce.
nie wymagam chodzenia przy nodze, ale nie uśmiecha mi się perspektywa łowienia zachłyśniętego wolnością szczura w trawie po pas, na terenie jednego hektara.
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”