jak trzymać szczurka?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: jak trzymać szczurka?

Post autor: Wilczocha »

greenfreak pisze:Wilczocha, zależy, co się ma na myśli - oswajanie z człowiekiem, czy ogółem ze światem. To drugie wydaje mi się ważniejsze - żeby szczury bez lęku poznawały to co chcą, bawiły się razem i cieszyły życiem. Niekoniecznie żeby stały się mizialskie, bo to mniej istotne ;)
A moim zdaniem oswojenie z człowiekiem jest ważniejsze, bo jak się ze mną nie oswoją to świata nie poznają. Bo skoro są ciągle dzikie to nie mogę ich wypuścić na pokój a nie mam takich pustych bezpiecznych pomieszczeń. Wszędzie są szczeliny gdzie szczur wejdzie, ale może już nie wyjść. Jedynie to biorę je na ręce metodą siły bo inaczej się nie da i prowadzę po domu i na dwór. Zastanawiam się nad smyczą.
BabaYaga
Posty: 45
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 11:30 am
Lokalizacja: Lublin ;)

Re: jak trzymać szczurka?

Post autor: BabaYaga »

No wlasnie, jak przyzwyczaic szczuraska do brania go na reke? mam od 3 dni 2 szczurki i puszczam je troche po kanapie, bo pewnie w klatce troszke im sie nudzi. Oba nie znosza kiedy musze je podniesc i zaniesc badz wyjac z klatki, jeden piszczy drugi nie ale oba sie wyrywaja, boje sie zlapac je mocniej, zeby czegos im nei zrobic, z kolei jak trzymam je normalnie, to małe robale probuja sie wyslizgnac ;).

Po jakim czasie przewaznie taki szczur jest juz przyzwyczajony do noszenia?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: jak trzymać szczurka?

Post autor: noovaa »

Niektóre w 2 dni, inne nigdy ... Nie można powiedzieć ile to trwa, bo mają one różne charaktery :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: jak trzymać szczurka?

Post autor: greenfreak »

Yaoja, nie wiem, jakie są ogólne opinie w sytuacji takiej, jak Twoja, ale osobiście nie ryzykowałabym. Ogon to wbrew pozorom delikatna sprawa, a w przypadku grubaska szczególnie. A nie da rady jakoś zablokować totalnie wejścia w takie trudne miejsca?

Wilczocha, u mnie baby też za bardzo zintegrowane ze mną nie są. Na ręce je wezmę, ale same w zasadzie nie włażą, na wybiegu dopiero zaczepiają na potęgę, jak poudaję, że ich nie widzę. Szczeliny najlepiej zapchać, bo oswojenie szczura w żaden sposób nie gwarantuje tego, że nie wlezie gdzieś, gdzie nie powinien. Jeśli będzie miał problem z wyjściem, to nie przyjdzie nawet szczur reagujący na imię, zakochany we właścicielu.
Ratsy
Posty: 27
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 2:52 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: jak trzymać szczurka?

Post autor: Ratsy »

Rozumiem twoją sutuację, ja też tak miałam.
Absolutnie nie można łapać za ogon ! W żadnym wypadku, można ogon złamać ! A jeśli nie można inaczej, to tuż przy ciele, u nasadu ogona. Trzeba go podnieść za nasadę, a następnie położyć na dłoni, gdyż szczur nie może zwisać bezwładnie !
Co do oswajania, to najlepszą, według mnie, jest metoda oswajania na siłę. Musi być ten pierwszy raz, musisz go wziąć na ręce, bo zdziczeje! Jeśli nie chce, trudno, musisz go złapać. Ja tak robiłam i szczurki traktują mnie, jako członka stada, przyjaciela. Polecam ci tę metodę :)
Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam!
Żegnaj, Grzesiu... Niegdy Cię nie zapomnę, mój najlepszy przyjacielu...
Piotrze... Zawiodłam się na tobie... Zabiłeś brata...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”