Nagroda przy tresurze

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mati90
Posty: 63
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:24 am

Nagroda przy tresurze

Post autor: Mati90 »

Jakim smakołykiem jest najlepiej nagradzać szczura w czasie tresury na przykład za wykonanie sztuczki? ??? Zauważyłem, że moim szczurkom bardzo smakuje ser żółty ale znalazłem tu na forum, że nie jest on czymś dobrym na częste podawanie ze wzg. ma dużo tłuszczu i soli. A ser biały podaje im w diecie codziennej (dokładnie co 3 dni) więc nie może on być nagrodą, bo dostają go i tak i tak a to musi być coś wyjątkowego i tylko do tresury za poprawne wykonanie polecenia :) Co byście poradzili? Jak nagradzacie swoje szczury?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: smeg »

Maleńki okruszek żółtego sera albo wędliny po każdej sztuczce nie zaszkodzi, taki mniej więcej 2x2 milimetry. Czytałam kiedyś, że to musi być taka porcja na jedno chapnięcie, żeby szczur nie zajmował się zbyt długo konsumowaniem nagrody i nie wypadł z rytmu nauki. Możesz też podawać smakołyki półpłynne z palca, tak na jedno liźnięcie - np. jogurt, śmietana (też niezbyt zdrowa w większych ilościach). Są specjalne dropsy dla gryzoni do kupienia w sklepie zoologicznym, ale to też cukier i trzeba je podawać z umiarem, więc chyba na to samo wyjdzie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: IHime »

U mnie doskonale sprawdzają się ziarna słonecznika i dyni, czasem okruszek orzeszka.
Mati90
Posty: 63
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:24 am

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: Mati90 »

IHime pisze:U mnie doskonale sprawdzają się ziarna słonecznika i dyni, czasem okruszek orzeszka.
Racja, są małe i zwarte, tylko, że ja nie moge ich uzyć do tresury, bo szczurki dostają w diecie mieszankę ziaren i tam jest słonecznik, dynia i orzeszki.
smeg pisze:Maleńki okruszek żółtego sera albo wędliny po każdej sztuczce nie zaszkodzi, taki mniej więcej 2x2 milimetry. Czytałam kiedyś, że to musi być taka porcja na jedno chapnięcie, żeby szczur nie zajmował się zbyt długo konsumowaniem nagrody i nie wypadł z rytmu nauki. Możesz też podawać smakołyki półpłynne z palca, tak na jedno liźnięcie - np. jogurt, śmietana (też niezbyt zdrowa w większych ilościach). Są specjalne dropsy dla gryzoni do kupienia w sklepie zoologicznym, ale to też cukier i trzeba je podawać z umiarem, więc chyba na to samo wyjdzie.
Numer z półpłynnymi znam :) chodzi o to, żeby szczur skojarzył obecność ręki z jedzeniem. Myślę, że to bardziej się nada do oswajania niż do tresury.
A jeśli chodzi o małe kawałki sera to czy one rzeczywiście nie zaszkodzą jeśli na przykład tresura będzie codziennie? Szczur mi się nie utuczy?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: zuzka-buzka »

Zaszkodzą jak chcesz im codziennie dawać. Ser żółty daje się raz na miesiąc/dwa.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Mati90
Posty: 63
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:24 am

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: Mati90 »

zuzka-buzka pisze:Zaszkodzą jak chcesz im codziennie dawać. Ser żółty daje się raz na miesiąc/dwa.
No wiem, że rzadko się daję. Czyli jednak ser odpada, nawet w małych ilościach. Czym innym można jeszcze nagrodzić szczura?
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: Niamey »

małe dropsy jogurtowe, lub okruszki dużych. Ale pestki dyni są bardzo dobre. W karmie nie ma ich chyba aż tak dużo, żeby straciły na atrakcyjności
Mati90
Posty: 63
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:24 am

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: Mati90 »

Niamey pisze:małe dropsy jogurtowe, lub okruszki dużych. Ale pestki dyni są bardzo dobre. W karmie nie ma ich chyba aż tak dużo, żeby straciły na atrakcyjności
No rzeczywiście, dyni jest mało. A co sądzicie o miodowych kółeczkach typu Cheerios albo jakieś inne tanie wersje?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: Kameliowa »

Dynia. cheeriosy maja masę chemii niepotrzebnej, cukry, tłuszcze itp.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Esik
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 25, 2011 8:55 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: Esik »

Ja moim pannom daje kukurydze, co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: Agusta »

Myślę, że suchy chlebek też może być dobrym pomysłem.
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Majkelowa
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 12, 2013 1:54 pm

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: Majkelowa »

Takie małe ,,odświerzenie "

A maakron, ogórek lub kawałek ,, paluszka Junior" ?

Wy co tam jeszcze dajecie?


Aktualnie nauczyłam obrotu więc dawałam makaronu właśnie ^^
Awatar użytkownika
delgado
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 23, 2013 10:56 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: delgado »

Ja moim maluchom jako nagrodę(smakołyk) daje płatki kukurydziane, tyle tylko, że są jeszcze w wazie oswajania ;), ale na ramie już się nauczyły wchodzić.
Awatar użytkownika
delgado
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 23, 2013 10:56 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: delgado »

Sorki za literówkę "fazie"
Awatar użytkownika
diamentka
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 18, 2013 8:35 pm
Numer GG: 3292518
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nagroda przy tresurze

Post autor: diamentka »

Ja daje dropsy z deko artu oczywiście jest mase rożnych smaków :) Moje najbardziej uwielbiają truskawkowo malinowe, jagodowe, jabłkowe i czekoladowe ;)))) Polecam :D
Ze mną : Emka
Odeszły : Kida [*] 18.11.2013 , Juczka [*] 21.05.14 :((((
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”