Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: Masterton »

Kolejny sposób z mojej szuflady dziwnych pomysłów wywabiania ogona zza szafy. Doyenne - starsza samiczka nienawidzi młodej - Florki. Niestety kilka dni temy ta większa wlazła za mebel. Sposób oczywiście na szmatkę :lol: Podetknęłam Doyenne pod nosek Florkową szmatkę. Szczura się nabrała, bo zaczęła fukać na materiał i oczywiście jak ten zaczął przed nią uciekać, to chciała go dorwać i wylazła z dziury.

Teraz pozbyłam się już wszelkich ukrytych wejść za mable, w całym pokoju w miejscu gdzie jest jakaś szczelina mam powtykane kawałki drewnianych listewek, są koloru mebli więc nie rzucają się w oczy a skutecznie blokują "podziemne" korytarze.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: merch »

tuńczyk , ma odpowiedzni zapach i 100 % skuteczność
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: Masterton »

Albo odrobina wędzonego boczku
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: Ewqa »

Pomysły z tuńczykiem podobają mi się :) Zwłaszcza łączenie stad na tuńczyka
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: krwiopij »

a moje dzisiaj tunczyka nie zjadly... :? zawsze dostawaly swira na jego widok... wczoraj specjalnie dla nich puszke otworzylam, a te paskudy zostaliwy polowe w miseczkach... grr... :?

a zeby na temat bylo - ja nie mam problemu z wywabianiem ogonow... chca wyjsc - wychodza... nie chca - nie wychodza... proste... :lol:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: zona »

Pan Szczur wlazł za meblościankę, siedzi tam już dobę, tak sobie myślę, że może się zaklinował? :roll: Sposób na wywabienie serem i szynką już niestety przestał działać, mebli za cholerę nie odsunę, wpuściłam tam nawet Panią Szczurową, żeby przemówiła mu do rozumu - chwila dzikich pisków i wróciła, a Pan Szczur jak siedział, tak siedzi. Gdybym nie miała napalonego dobermana, to mógłby sobie tam siedzieć do końca świata i jeden dzień dłużej, ale zaczynam się martwić - zgłodnieje, wyjdzie jak mnie w pokoju nie będzie - i po szczurze. Kolejny problem, chyba się zaziębił za tą meblościanką, bo głośno kicha. I co tu robić? :roll:

Wanted!!! Zdjęcie poszukiwanego po lewej stronie.
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: knautia »

i nawet głód go nie wywabia?
co z Panem Szczurem?
moze jednak trzeba poprosic kogos o pomoc i odsunąć jak się da?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: limba »

spróbuj może jeszcze czegos co bardzo intensywnie pachnie...(np gorący kubek knorra-chodzi o zapach oczywiście nie żeby to wypił...chociaż jeśli by podziałało to niech trochę sprobuje a potem zabierz powoli może wypełznie, albo lekko podgrzany gerberek z mieskiem.....
a jeśli nie da rady to tak jak radzi knautia...bo chyba innego wyjścia nie będzie...a że kicha mogł sie przeziebić albo może kurz go w nosie kręci...moje tak psikają jak wlezą za biurko gdzie odkurzacz nie dochodzi... :roll:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: zona »

Ok, siedziałam 3 godziny koło szafy i nasyłałam Panią Szczurową, aż wreszcie wyszedł :) Żebyście widzieli jak wtryniał w klatce wszystko co jadalne :roll:
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: knautia »

:lol:
dobrze, że się udało! :D
czyli, gdzie diabeł nie może tam babę pośle :lol:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: limba »

[quote="knautia"]czyli, gdzie diabeł nie może tam babę pośle [/quote]
jednak te przysłowia maja w sobie stara prawde :lol:
dobrze że ucikinier sie objawił...że też na głodnego tyle czasu tam wytrzymał...cóz nie zbadane są czasem szczurze ścieżki :wink:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
pueblo
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 11:28 am

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: pueblo »

mój malutki, to wybiega jak tylko usłyszy szelest rwanego papieru :) polecam :) !
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: limba »

[quote="pueblo"]mój malutki, to wybiega jak tylko usłyszy szelest rwanego papieru polecam ![/quote]
moje szelest maja głeboko pod ogonami .... :roll: :wink:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: knautia »

wczoraj wieczorem wracam do domu, a szczurów w klatce niet...
drzwiczki otwarte... całe szczęście drzwi od pokoju zamknięte :|
dzwonie do M i ochrzaniam, że nie zamknął zanim wyszedł, ale zaklina się, że to nie on :roll:
na szczęście matyldę wyjęłam z wersalki, bo inaczej grrrr... za nic bym nie dała rady wyciągnąć jej spod tej komody (ona jak zwieje, dostaje kompletnego bzika i udaje, że mnie nie zna :twisted: ) naprawdę nie ma żadnego sposobu na wywabienie jej :?
no a moje słodkie maleństwo- silver- po raz pierwszy "na gigancie", ale bez większych problemów, po niewielkim przekomarzaniu przyszła do mnie :D chyba się stęskniła :wink:
trochę to nie na temat może, ale czy to możliwe, żeby szczury wykorzystywały umiejetność otwierania klatki tylko raz na jakis czas? :roll:
poprzednio taka sytuacja zdarzyła się, kiedy przybyła do nas silver, M twierdzi, że matylda też sama otworzyła drzwiczki, ale nie wierzyłam mu, bo potem sie to nie zdarzało...
a przeciez jeżeli się czegoś nauczyła, to robiłaby to często, a nie raz na 3 miesiące, nie?
czy waszym ogonkom też zdarza sie zwiać tylko od czasu do czasu :?:
Bouncer
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 3:14 pm

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: Bouncer »

Jak moj Stefan gdzies zwieje to wystarczy pocmokac tylko to wychodzi z ciekawosci, a jak to nie dziala to pokazujesz mu kawalek mieska i jak poczuje zapach to nie moze sie opanowac wtedy :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”