Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: aruenka »

taaa... moje swiezo "dostane" zwierzatko wlasnie siedzi za telewizorem i za zadne skarby swiata nie chce wylezc... nawet zarcie nie pomaga i na cmokanie nie reaguje.. zupelnie jakby sie na mnie obrazil ;) mam nadzieje, że mu przejdzie i obejdzie sie bez zdejmowania telewizora;)
W końcu mam szczurka :)
Bouncer
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 3:14 pm

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: Bouncer »

No narazie jeszcze sie nie oswoil, przyzwyczai sie do Ciebie i Twoje cmokanie bedzie dla niego jak spiew syren dla zeglarzy :P Tylko uwazaj zeby go prad nie kopnol bo moze juz kable tam podgyzac... :wink:
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: aruenka »

z tej strony z ktorej siedzi kabli na szczescie nie ma;) sprobowalam na jedzonko, chapnal i uciekl z powrotem;)
W końcu mam szczurka :)
Bouncer
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 3:14 pm

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: Bouncer »

Futrzaka trzeba tak przyzwyczaic zeby nie myslal ze jestes dostawczynia jedzienia :) ja jak daje Stefanowi jesc z reki to trzymam kawalek jedzenia tak zeby nie zabral, musi wiedziec ze ja tu rzadze :twisted: mozesz tak sprobowac,przyzwyczai sie do Ciebie i bedzie kojazyl Cie z jedzeniem :D
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: aruenka »

udalo mi sie go wywabic;) pocmokalam troche i przylazl,,,:))
W końcu mam szczurka :)
Bouncer
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 3:14 pm

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: Bouncer »

no widzisz? :P mowilem ze dziala :) no to teraz jeszcze tylko przetestuj trzymanie jedzenia kiedy bedzie probowal Ci je zabrac.
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: M »

Bouncer, dawanie jedzenia nie jest dobrą metodą oswajania... nawet jak trzymasz w ręku smakołyk i niepozwalasz go sobie odebrać to i tak szczur traci do ciebie szacunek gdyż na wolności szczury nie dzielą się jedzeniem tylko sikniesze osobniki zabierają jedzenie słabszym. Raczej polecam trening zaufania - poszukaj na forum albo na ogoniastej stronie.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: Fam »

moja pijaczka zawsze wylezie jak sie jej odkrecona butelke echinacei postawi
za tęczowym mostem: Karolcia
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: M »

ja moją nauczyłem przychodzić na wołanie i skrobanie i nie ma problemu
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: sopocianka »

Echinacea to jest to, co szcurki lubią najbardziej! :) (Flipcio tylko nie lubi "czystej" jeżówki z palca, ale to jeszcze małe berbeciątko) Okruszek jak tylko usłyszy, że wyjmuję butelkę z kartonika natychmiast przybiega.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: Ayumi »

moje ogonki maja takiego swojego ikochanego wielkieeeeeeeeeego słonia z porcelany i miedzy brzuszkiem a podloga jest taka szpara dosc duza, Mia uwielbia siedziec na słoniu, ale maluchy ciągle wchodzą pod niego (dziura w sloniu jest zaklejona) albo za niego... Dolls jak sie wyciagnie reke to przychodzi, ale Panda ani myśli, wtedy klade jedna reke z jednej strony słonia, drugą z durgiej i prubuję ją wykurzyć i tym sposobem ogólnie łapie się niegrzeczną, nieposłuszną Pandorkę... :bom:
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: sachma »

Bandyta tez nauczyl sie otwierac gorne drzwiczki od klatki... skacze skacze az wypchnie drzwiczki... ale nie robi tego czesto, raz na jakis czas, kiedy zabardzo mu sie nudz, albo kiedy mnie nie ma dlugo, albo kiedy dlugo nie biegal...

szczurek biega po moim pokoju kolo 5h dziennie, czasem zdarza sie 48h a raz biegal caly tydzien :lol: nie boje sie go zostawiac, gdy zglodnieje wraca do klatki, przychodzi na wolanie i od malego byl uczony biegania po pokoju...
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: ESTI »

[quote="M"], dawanie jedzenia nie jest dobrą metodą oswajania... nawet jak trzymasz w ręku smakołyk i niepozwalasz go sobie odebrać to i tak szczur traci do ciebie szacunek gdyż na wolności szczury nie dzielą się jedzeniem tylko sikniesze osobniki zabierają jedzenie słabszym. Raczej polecam trening zaufania - poszukaj na forum albo na ogoniastej stronie.[/quote]

Torche sie z tym nie zgadzam, tez kiedys myslalam podobie. Zmienilam zdanie po oswajaniu Love - szczurki po przejsciach. Na poczatku dawalam jej z reki jedzenie, zeby kojarzyla mnie z czyms przyjemnym. Ona gryzla i byla bardzo antyludzka, jednak po zapoznaniu sie z innymi szczurkami, jak minelo duuuzo czasu i oswoila sie ze mna i otoczeniem (nadal dawalam jej z reki jedzonko) zaczela sie resocjalizowac. Oczywiscie musialam jej pare razy pokazac kto tu rzadzi, poprzez przewracanie na plecki...teraz nauczyla sie, ze jak daje jej dropsa z reki, to wtedy bede ja brala na rece. Jest spokojna bo wie co sie swiecie. ;)
Takze uwazam, ze wszystko zalezy od szczura...one sa madre i nie uznaja czlowieka za podajnik jedzenia tylko dlatego, ze dostaje z reki.
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Ogon zaszył się - sposoby wywabiania

Post autor: Fam »

zgadzam się, szczur oswojony bierze jedzenie z ręki i nie chowa się z nim, to znaczy ze wie że to prezent, że dostaje je od nas, jeżeli z nim zwiewa traktuje nas jak słabego któremu łatwo wtrawć kąsek
za tęczowym mostem: Karolcia
Liwka
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 05, 2006 10:07 am

Zwia? =/

Post autor: Liwka »

Sprzątałam klatkę i jeden nieoswojony szczuras zwiał :ops:
Być może moja wina, mogłam zaczekać kiedy nie będę sama, ale za 3 dni klatka naprawdę by śmierdziała. tak czy inaczej jak mam teraz wywabić szczurasa? najpierw biegał sobie pod ścianami a potem zniknął :/ Łazienkę i kuchnię zamknęłam. Może być w którymś z dwóch pokoi :/ Jest jakiś sposób aby go wywabić? Oprócz samkołyka. Czy powinnam czekać aż zgłodnieje i wyjdzie? :sciana2:

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Pią Gru 01, 2006 6:13 pm ]
Scalone z tematem juz istniejacym.
/ mod. LuLu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”