Gryzienie ręki w klatce

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: limba »

I jak proba wannowa podejscie nr 2 sie uadala???
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
n-boh
Posty: 42
Rejestracja: pt sty 14, 2005 8:50 am

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: n-boh »

No no jestem ciekawa, jak poszło. A swoją drogą to jescze nie miałam tak agresywniego szczurka tzn. po tygodniu wszystkie się przyzwyczaiły.
MartaS
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 12:27 pm

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: MartaS »

Proba wannowa sie udala!!! Ritka od razu schowala sie pod moja noga, zdziwilo mnie to troche bo myslalam ze zaszyje sie w jakims kacie wanny jak najdalej ode mnie... W ogole mnie nie ugryzla, tylko kilka razy delikatnie uszczypnela. Zasnela w moim rekawie (wzielam ja na sile) i to bylo cudowne. Niestety zrobilam jeden dzien przerwy w terapii i jak dzis wsadzilam paluch przez kratki to zostalam niezle udziabana. Wiec dzis znow godzina w wannie... Widze juz postepy i jestem szczeslia strasznie. dzieki za rady, jesli macie jeszcze jakies sugestie to jestem otwarta. Super, ze trafilam na to forum, bo sama w zyciu bym nie wymyslila tej wanny :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: ESTI »

Oby tak dalej, będzie dobrze, na bank. :D
Obrazek
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: Livonia »

wspaniale ja tez wierze ze sie uda;) pzdrawiam goraco!!!! rada: sama zauwazylas ze musisz byc konsekwentna;)nie zrazaj sie i badz cierpliwa;) ja wierze...
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: falka »

Hurra :) jak się cieszę, że udało się pomóc :) Fantastycznie! :drunken: :drunken: :drunken: Pozdrawiam ja i moja od niedawna przytulaśna Iset :D
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: Livonia »

I JAK IDZIE? POSTEPY JAKIES? MARTA...?
batagur
Posty: 42
Rejestracja: pn paź 17, 2005 6:04 pm

SZCZUREK nie ufna bestia i mocno gryzie POMOCY

Post autor: batagur »

Cześć!

Mam szczurka od 5 dni.Przeczytałem mase lektur o szczurach, ale żadna nie odpowiada na mój problem... :-(
Po przywiezieniu go siedziałem z nim ok godziny. Po tym jak obrobił (kupkami) mi cały dywan włożyłem go do terrarium.
W nocy tak hałasuje że nie mogłem spać więc przeniosłem go gdzie indziej.
Obecnie codziennie spędzam ok 0,30 godzny dziennie.
Jak włoże rękę do terrarium i przybliżę do niego w momencie przygotowywuje się do skoku i ugryzienia.
Kilka razy wyciągnąłem go z terrarium przy pomocy kasarka do rybek lub rolki po papierze toaletowym...
Bawiłem się z nim w kartonowym pudełku. Po wejściu zrobił 5kup, a potem się pozwolił pogłaskać lecz podczas tego piszczał (wyraźnie się bał).
Potem zaczą wchodzić mi na rękę, dawał się podnieść. Byłem zachwycony. Lecz po umieszczeniu go z powrotem w terrarium wlazł do swojego domku. Chciałem go pogłaskać to tak mnie użarł że krew się lała przez 15minut...
Wogóle go ciężko wyciągnąć z terrarium bo albo siedzi w domku (wtedy podnoszę go(domek)), następnie wchodzi pod korzeń. A jak siedzi na zewnątrz to jak zbliżę do niego rękę to odrazu mnie gryzie.
POMÓŻCIE!!!

batagur
batagur
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: Kaka »

wiem ze jestes nowy, ale nie idx na latwiznę, jest opcja szukaj, są przyklejone tematy i do tego jeszcze masę tematów tej samej treści. Proszę poczytaj trochę
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: sachma »

po pierwsze musisz byc cierpliwy
po drugie widac ze szczurek jest przerazony
po trzecie, ale chyba najwazniejsze, nie mozesz szczurka wyciagac jak rybke z akwarium

terrarium? gdzie trzymasz szczurka? terrarium to nie zbyt dobre wyjscie....

jesli szczurek tak bardzo sie boi musisz zyskac jego zaufanie... a 30min dziennie to o wiele za malo zeby szczurek zaczol ci ufac... siedz z reka w terrarium nawet i 2h, ale nie zblizaj reki do domku, nie wyciagaj go na sile bo w jego przypadku metoda na sile dziala w przeciwnym kierunku. Predzej czy pozniej malec nie wytrzyma i wyjdzie ciebie obwachac.

w przypadku tak niesmialego szczurka nie wykonuj gwaltownych ruchow, mow cicho i spokojnie i badz bardzo cierpliwy :roll:

powodzenia :wink:
Obrazek
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: czukukkcza »

siedź przy klatce,rób coś przy tym terrarium,ale cicho,spokojnie i nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów.usiądź przy terrarium i poczytaj książke,przenieś rzeczy i przy terrarium odrabiaj lekcje,zaśpiewaj coś szczurkowi,bajkę poczytaj...ja swojemu czytałam "Mistrza i Małgorzatę" na głos żeby sie przyzwyczaił :wink:
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: Ewqa »

Mi tez sie wydaje że 1/2 godziny kontaktu z nowym szczurkiem to zdecydowanie za mało.
Przez pierwsze dni zanim sie nie przyzwyczai musisz z nim spędzać conajmniej 2-3 godziny. Wtedy po tygodniu bedziesz miał mniejwiecej oswojonego szczurka.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: ESTI »

Nie dziwie sie scurowi, ze reaguje w ten a nie inny sposob...pol godziny dziennie, to dla mnie smieszna ilosc czasu - ja spedzam ze swoimi szczurkami pol dnia, chyba, ze mnie akurat nie ma. Wiec na poczatek radze cierpliwosc i wiecej czesu, bo szczuras spedza 23,5 godziny sam w nowym miejscu...

I dokup mu towarzysza, bo teraz mu jest smutno.

I poczytaj tematy w tym dziale, to skarbnica wiedzy.
Obrazek
batagur
Posty: 42
Rejestracja: pn paź 17, 2005 6:04 pm

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: batagur »

Tylko w tym problem że jak tam siedze to może 2 razy w ciągu pół godziny podejdzie obwąch, spróbuje ugryźć. A potem idzie spać.
A jak chce wyczyścić yerrarium to jak go wyciągnąć???
DZIĘKI!!!
batagur
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Szczur gryzie, gdy wkladam reke do klatki

Post autor: Nisia »

Ale jak spi, czy siedzi, to Ciebie czuje i to pomaga w oswajaniu. A jak chce gryzc, to po prostu zabieraj reke. I sie nie zniechecaj.
Na razie bym go nie wypuszczala na pokoj, poki jest nieoswojony. Znajdz cos zastepczego (transporter, mocne pudelko), gruba rekawica i juz. A jak siedzi w domku to postaw w pewnej odleglosci miske z jogurtem - nie ma sily, sam nos go wyciagnie. A przy jedzeniu mozna uskuteczniac "głasku-głasku".
I polecam kupno klatki. Mozesz zdjac gore razem ze szczurem i wysprzatac kuwete bez niepokojenia go.

PS. A ja, kobieta zapracowana, spedzam z ogonkami ok. 5 h dziennie. Mimo,z e sa juz dorosle, oswojone i sa dwie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”