Oswajanie Ogonka

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Jak oswoić

Post autor: Ensui »

Poczytaj tematy o oswajaniu, na forum jest ich pełno. Od siebie dodam, że kwestia czasu. Moje maluchy jeszcze nie przychodzą na wołanie, sama je biorę na ręce, głaszczę i za chwilę puszczam. Aurora jest takim pieszczochem, że mija kilka sekund i już się odwraca, szuka mnie. Lila z każdym dniem stresuje się coraz mniej, ale i tak woli patrzeć na mnie z daleka - muszę ją oswajać "na siłę", bo inaczej minęłyby lata, zanim by się odważyła przyjść (jeśli w ogóle).
Obrazek
Obrazek
nosetti
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 12:10 am

Re: Jak oswoić

Post autor: nosetti »

uzbroić się w cierpliwość :)
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Jak oswoić

Post autor: Lilien »

Proponuje poczytać najpierw tu > http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8489 z pewnością pomoże to przy oswajaniu ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ladyviii
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 25, 2013 12:09 am

Oswajanie

Post autor: Ladyviii »

Cześć wszystkim,
Czytałam wcześniejsze wpisy o oswajaniu. Właśnie trafiłam na typ szczurka który się płoszy i ucieka. Sprawdziłam metodę wcześniej opisywaną, wąchał rękę ale jeszcze nie jest bystry do tego aby na nią wejść. A jak go trzymam na rękach ucieka w miejsca ciemne czyli woli się schować w kaptur bluzy. Nie rozumiem tylko jego telepawek tak jakby się bał (trzęsie się). Albo sika ze strachu lub robi kupę. Przeczytałam wcześniej o tym aby włożyć do klatki coś ze swoim zapachem. Zobaczymy jak będzie jutro ;)
Co robić?
Czy polecacie kupić mu kolegę jakiegoś bardziej do ludzi????
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oswajanie

Post autor: Saaa »

po 1 szczury sa bardzo stadne wiec jak najbardziej i to jak najszybciej
po 2 raczej nie kupujemy szczurkow w zoologach na forum jest pelno szczurkow potrzebujacych domku lub kupujemy z zrzeszonych hodowli. napisz skad jestes moge pomoc w szukaniu adopcjii i daj znac czy szczurek to samiec czy samica i podaj wiek
po 3 sprobuj metody na sile wez szczurka i od razu pod bluze szczury lubia cieplo ciemno i cicho a pod bluza wlasnie tak jest
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Ladyviii
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 25, 2013 12:09 am

Oswajanie ;)

Post autor: Ladyviii »

Witam was wszystkich jakiś czas temu dokładnie tydzień temu kupilam sobie szczurka byl strasznie bojaxliwy nie chciał do mnie przyjść aż w końcu wpadłam na pomysł że dam mu rzecz do klatki i powiem że po woli wychodzil, ale i tak kontaktu nie było znalazłam hodowle na tablica.pl i ta Pani powiedziała mi aby codziennie spędzać z nim jak najwięcej czasu, a z rąk robić tak jakby domek i że nie może się wyrywac. I po 2/3 minutach zaczyna się myć i robić tak jakby buzka tak jakby zabkami. ;) A A już dziś mija nam tydzień siedzi w kapturze jest ze mną cały czas spędzamy czas traktuje mnie jak ta pani mówiła jak 'samice alfa' ;) trzeba szczurosom takim bojazliwy i nie ufnym dać trochę czasu i właściciela wytrwałości ;) Powodzenia.
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oswajanie ;)

Post autor: Saaa »

pamietaj ze szczurki to zwierzeta stadne i potrzebuja towarzystwa tej samej plci.
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Oswajanie ;)

Post autor: Cyklotymia »

Pani hodowczyni trochę nieogarnięta że pozwoliła tylko jednego szczurka adoptować :) Jakby się znała na rzeczy to by wiedziała, że to stadne zwierzaki i że muszą być dwa tej samej płci co najmniej. Wtedy też się szybciej oswajają bo mają kolegę i razem raźniej oswajać się z tym dziwnie pachnącym olbrzymem który go łapie i podnosi ;)
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oswajanie ;)

Post autor: Saaa »

zacznijmy od tego ktory z hodowcow zrzeszonych oglasza sie na tablicy?
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Wokini74
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 28, 2013 10:58 am

Re: Oswajanie ;)

Post autor: Wokini74 »

A ja mam pytanie.Jak puszczam moje szczurki i one latają po całym pokoju i potem jak chce gdzieś wyjść i wołam je to one sobie urządzają zabawe w chowanego i włażą w miejsca do których ja nie mam dojścia ( za łóżko,za meble,w ciasne dziury) I Moje pytanie,czy jest jakiś sposób aby je zwabić żeby przyszły do mnie????/Bo one widzą mają zabawe w najlepsze i ani myślą przychodzić a jednak boję się je zostawiać " bez nadzoru " dłuższy czas bo mają dopiero 2 miesiące i wszystko je ciekawi.Poza tym obawiam się bo gryzą kable .
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oswajanie ;)

Post autor: Saaa »

o wybawianiu szczurkow z zakamarku jest caly osobny temat ;) jest tam naprawde duzo pomyslow
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Wokini74
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 28, 2013 10:58 am

Re: Oswajanie ;)

Post autor: Wokini74 »

Ale mogę prosić linka? Bo szukam i nie mogę znaleźć
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Oswajanie ;)

Post autor: Lilien »

ObrazekObrazekObrazekObrazek
bbialutkaa
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 20, 2013 12:33 am

Problem z oswajaniem

Post autor: bbialutkaa »

Witam.
Nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu także jeżeli nie to wybaczcie.. :)
A więc około 5-ciu tyg. temu dostałam szczurzynke w prezencie (co prawda nie chciałam ale mam) zaczełam brać ja na ręce i było wszystko ok. Po Tygodniu zrobiła się jakaś dziwna popiskiwała jak chciałam ją wziąć i uciekała, okazało się że dostalam szczurzynke z "BONUSEM" była kotna. Nie ciągałam jej na siłę tylko siadałam przy klatce i pozwalałam jej wychodzić na moje kolana żeby sie nie odzwyczaiła. Urodziła 7 maluchów teraz już maja prawie 4 tyg. ale moja szczurzynka zaczęła gryźć i to dość mocno bo do krwi :( Nie wiem co mam zrobić bo nigdy nie miałam takiego problemu a nie chcę jej oddawać. Dodam że jeżeli otworzę klatke i wyjdzie na moje kolana jak zawsze to jest ok, jak głaszczę ja po plecach (tylko jak jest zajęta zwiedzaniem moich nóg) też , ale jak tylko zdąży się odwrócić to od razu dziabie tak że muszę plastrów szukać. Macie jakieś rady? z Góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Problem z oswajaniem

Post autor: smeg »

Po pierwsze - kiedy młode skończą 4,5 tygodnia musisz oddzielić samce do osobnej klatki, bo mogą już wtedy zapłodnić matkę lub siostry.

O gryzących szczurach jest mnóstwo tematów w tym dziale, wystarczy że przewiniesz w dół ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=5784 - tu np. jeden z nich. Poczytaj.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”