Czy można oswoić po kilku miesiącach?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Anonim323
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 13, 2014 4:32 pm

Czy można oswoić po kilku miesiącach?

Post autor: Anonim323 »

Dzień dobry mam młodszą siostrę ,która dostała dwie szczurzyce około 6-7 miesięcy temu i prosi mnie o pomoc abym jej pomógł jej je oswoić ale nie wiem jak się do tego zabrać ? pomocy!!
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy można oswoić po kilku mieśiącach?

Post autor: akzi »

ale szczury ze sobą czy z tobą ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Anonim323
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 13, 2014 4:32 pm

Re: Czy można oswoić po kilku mieśiącach?

Post autor: Anonim323 »

Jesteś my w jednym pokoju także i z nią i zemną.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy można oswoić po kilku mieśiącach?

Post autor: akzi »

w tym wypadku można śmiało ! dużo miłości czułości a wszytsko samo przyjdzie :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Anonim323
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 13, 2014 4:32 pm

Re: Czy można oswoić po kilku mieśiącach?

Post autor: Anonim323 »

A co jeśli chodzi o pierwszy dzień i przyszłe, bo ja jestem dobry w tresurze psów, a w oswajaniu szczurów czarny jak noc.
Anonim323
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 13, 2014 4:32 pm

Re: Czy można oswoić po kilku mieśiącach?

Post autor: Anonim323 »

A zapomniałem zapytać raz moja sistra wyciągał je obydwie i chodziły sobie po łóżku kiedy jedna poszedł (ta bardziej aktywna) powąchała policzek mojej siostry i lekko dziabał i zostawiła malutki ślad jakby się podrapało za mocno paznokciem co to może znaczyć.
Asika123
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 18, 2014 4:48 pm

Re: Czy można oswoić po kilku miesiącach?

Post autor: Asika123 »

Jeśli dobrze zrozumiałam szczurki u Twojej siostry są już 6 miesięcy... Szczerze dziwi mnie to, że po tak długim czasie nie są one jeszcze oswojone :/ Moja oswoiła bardzo szybko, a po miesiącu już reagowała na imię. Jeżeli zrozumiałam źle(i chodziło o to, że mają tyle miesięcy) to przepraszam i jeśli szczurki maja już 6 miesięcy to praca nad oswajaniem będzie bardziej żmudna, ale efekty są możliwe:D Szczurek jak każde inne zwierze reaguje na zapach, najlepiej dać do klatki jakiś skrawek swojego ubrania, żeby pupil przyzwyczaił się do Twojego/lub siostry zapachu. Trzeba pamiętać jednak, aby nie perfumować np. swojego ubrania, które dajesz szczurkowi, dlatego, że Ty ich używasz, najlepiej w ogóle oszczędnie obchodzić się z perfumami , czasem dla nosa człowieka zapach jest za "ostry" a co dopiero dlatego maluszka:). Szczury na ogół są bardzo ciekawskie Więc jeśli będziesz trzymać rękę w klatce i cierpliwie czekać, wejdą ci na rękę(raz trzymałam 42 minuty, miałam stoper xD) Jeśli jednak nie jesteś zbyt cierpliwy, możesz pomóc sobie smakołykami. Najlepiej żeby były one w postaci bardziej płynnej(np.jogurt naturalny) ,wtedy pupil nie wychyli się, ukradnie i ucieknie do swej kryjówki, a będzie zmuszony zlizywać to z Twojej ręki. Kiedy jednak zdecyduję się na to, będziesz musiał pamiętać o "ostrożności", pod żadnym względem nie możesz wykonywać wtedy gwałtownych ruchów, które mogą zaniepokoić szczurka. Musisz zrozumieć jak on się czuje, jak bardzo jest ostrożny wiedząc jak wiele masz możliwości zrobienia mu czegoś, zwracając chociażby uwagę na wielkość... Staraj się mówić raczej ciszej, to(podobnie jak w przypadku koni) jest takie "kojące". Kiedy już szczurek zdecyduje się na Ciebie wejść, staraj się, staraj się mieć zapach naturalny,a nie oleju z przypalonych frytek bądź pół litra perfum. Pozwalaj szczurkowi chodzić po sobie, zaznaczać terytorium, jeśli robi to często oznacza, że już wybrał Cię jako właściciela, a to już połowa sukcesu, bo musisz być też jego najlepszym przyjacielem!:D Spotkałam się z sytuacją, że szczurek lizał swojego właściciela on był uradowany zrezygnował z nawiązywania relacji ze swym pupilem, uznał, że on go kocha tak bardzo, że nie musi już go oswajać, jednak okazała się, że szczurek miał za mało soli w org xD Więc nie daj się oszukać i w takiej sytuacji leć po solne dropsy do zoologicznego:DDD
Co jeszcze ważne jeśli szczurek nie ma ochoty na zabawę nie otwieraj domku i nie wyciągaj go gwałtownie, może on akurat chce spać, albo jest zmęczony. On też ma do tego prawo. Myślę, że pomogłam troszkę. POWODZENIA! *: :)
Anonim323
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 13, 2014 4:32 pm

Re: Czy można oswoić po kilku miesiącach?

Post autor: Anonim323 »

dziękuje mam nadzieje że się uda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”