Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Anonim323
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 13, 2014 4:32 pm

Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Post autor: Anonim323 »

Dzień dobry jestem siostrą mojego brata który pisał już kilka postów i chciałam się zapytać jak przyzwyczaić szczurka do sapań w hamaczku :-* .
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Post autor: Etche »

Anonim323 pisze:jestem siostrą mojego brata
::)

brać hamaczek na wybieg, kłaść smakołyk na nim w klatce, wszystko co może zaabsorbować uwagę szczura na nim.
W końcu się może przekona do niego:) chociaż z doświadczenia wiem, że szczury jak sobie czasem upatrzą swój kąt do spania to juz pozamiatane i nie będą nigdzie indziej leżakować;p
Anonim323
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 13, 2014 4:32 pm

Re: Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Post autor: Anonim323 »

A czy jest możliwość aby zmieniły swój kąt do spania, kilka razy zmieniały miejsce w którym śpią.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Post autor: Paul_Julian »

No pewnie, że możliwe, ze zmieniają miejsce :)
Mozesz im dac jakieś jedzonko na hamaczek, moze sie zaciekawią.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Anonim323
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 13, 2014 4:32 pm

Re: Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Post autor: Anonim323 »

A chciałem jeszcze się zapytać raz pewnego dnia kiedy je wypuściłam Pusia czyli mój bardziej aktywny szczurek podszedł do mnie powąchał i lekko dziabnął co to znaczy?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Post autor: Paul_Julian »

Może Ci palce czyms pachniały :)
Tu poczytaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t ... t=podgryza
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Anonim323
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 13, 2014 4:32 pm

Re: Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Post autor: Anonim323 »

Przepraszam ale nie wiem czy dobrze zrobiłam położyłam hamak na miejscu w którym śpią innymi słowy jakby pościeliłam im trociny. Jeśli zrobiłam coś zle proszę poprawcie mnie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Post autor: Paul_Julian »

Nie wszystkie lubią spać w hamaczku. Teraz mają szmatkę , wszystko jest ok. Mozesz im rozwiesić hamak - jak sie zaciekawia to tam wejdą, a jak nie to nie. Szmatki zawsze warto porozkładać i papierowe reczniczki, albo jakis kartonik (np. po herbacie).

Ale trocinki ( te najtańsze) , to nie za dobry wybór, bo moga mieć pasożyty, albo spowodują alergie.
Duzo lepsze są drewniane kołeczki, albo bentonit.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Anonim323
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 13, 2014 4:32 pm

Re: Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Post autor: Anonim323 »

Dobrze dziękuje za rady dotyczące ściółki ale,jest mały problem przechytrzyły mnie zamiast spać na hamaczku one wlazły pod niego i co mam teraz zrobić?
Anonim323
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 13, 2014 4:32 pm

Re: Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Post autor: Anonim323 »

A i zapomniałam wspomnieć nie dość że mnie przechytrzyły to uznały hamaka za zabawkę po prostu go pogryzły (możne oduczyć je niszczenie)?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Post autor: Paul_Julian »

Gryzienie to normalna sprawa. Nie przejmuj się tym, ze szczurki wlazly pod hamak albo na wierzch :) Pozwól im robic w klatce to co chcą - zobaczysz pewnie jeszcze kiedyś, że przykryły szmatkami miskę z jedzeniem :)
Odnosnie gryzienia to koniecznie poczytaj tutaj : http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=9487 Przyda Ci się.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Post autor: Svefn »

Śpią pod hamakiem bo im tak wygodnie. Jakby nie było, to mają swoje rozumki i wolną wolę, więc robią to co uznają za słuszne.
Hamak na ziemi uznały za szmatkę, która w ich mniemaniu było za duża (albo było za duszno, miała za mało okien, była za ciężka, pomyliła im się z jedzeniem, stała im na drodze....), więc ją poszatkowały. Tak już bywa. Szczury to gryzonie, a co robią gryzonie? (nie chodzi o kopanie)

Zamiast hamaka, lepiej dać im kawałek polarowej szmatki (np. wycinki starej znoszonej bluzy albo polarowego koca). Papierowe ręczniki też się sprawdzają. Trzeba jedynie pamiętać, by wymieniać je regularnie, bo raz dwa nasiąkną siuśkami i będzie szczurzy "odświeżacz" powietrza.
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Anonim323
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 13, 2014 4:32 pm

Re: Jak przyzwyczaić do spania w hamaku

Post autor: Anonim323 »

Dziękuje za wspaniałe rady od dwóch dni śpią w hamaku rada danie im smakołyku pomogła ale musiałem odszyć im daszek żeby było ciemno i ciasno w pewnym sensie jeszcze raz dziękuje :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”