Oswajanie dwóch szczurków na raz?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
rockshoot
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 10:40 pm
Lokalizacja: okolice Szczecina

Oswajanie dwóch szczurków na raz?

Post autor: rockshoot »

Pomocy. Mam zamiar zakupić dwa samce, bo wiem, że jeden nie wchodzi w grę. Zastanawiam się jednak nad oswajaniem dwóch jednocześnie... to będzie chyba o wiele trudniejsze, co? Czy może kupić jednego, a później, kiedy ten się oswoi - dokupić mu towarzysza i jego też zacząć oswajać. Jak sądzicie?
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: Oswajanie dwóch szczurków na raz?

Post autor: Imbira »

Zdecydowanie łatwiejsze jest oswajanie dwóch. Plus odchodzi i tobie i szczurkom stres związany z łączeniem.

nie kupuj, adoptuj!
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Oswajanie dwóch szczurków na raz?

Post autor: sciurus vulgaris »

Towarzystwo drugiego (lub więcej) szczura odejmuje sporo stresu związanego z poznawaniem zarówno nowego otoczenia jak i nowej ludzkiej ręki. Nie ma powodu do obaw, oswajanie dwóch maluchów razem nie tylko pomaga im przebrnąć przez ten proces, ale także daje Tobie możliwość obserwowania interakcji między nimi na wczesnym stadium rozwoju. A zapewniam, jest co oglądać. ;) Także nie bój się, spokojnie decyduj na dwójkę na raz i tak jak już wspomniano wcześniej - ADOPTUJ. Ogonki kupione w sklepie często bywają ciężarne/chore/zarobaczone/urażone do ludzkiej ręki przez nieodpowiednie traktowanie. Na dodatek szkoda napędzać łańcuch popytu-podaży w sklepach zoologicznych, kiedy tyle maleństw szuka dobrych domków za darmo.
rockshoot
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 10:40 pm
Lokalizacja: okolice Szczecina

Re: Oswajanie dwóch szczurków na raz?

Post autor: rockshoot »

Oczywiście nie chodziło mi o kupno w zoologicznym, nigdy! :) Od pewnej dziewczyny, no ale nie jestem pewna czy będzie chciała za to pieniądze. Dziękuję. Może zdecyduję się na rodzeństwo, to będzie prościej ;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oswajanie dwóch szczurków na raz?

Post autor: smeg »

Kupowanie od osoby, która nie posiada zarejestrowanej hodowli i rozmnaża szczury jak popadnie to też nie jest dobry pomysł. Nie popieramy płacenia pseudohodowcom.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
rockshoot
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 10:40 pm
Lokalizacja: okolice Szczecina

Re: Oswajanie dwóch szczurków na raz?

Post autor: rockshoot »

Niestety, jednak w zachodnio-pomorskim nie ma nigdzie szczurków na wydanie :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oswajanie dwóch szczurków na raz?

Post autor: smeg »

Nie muszą być z zachodniopomorskiego, zawsze można zorganizować transport ;) Ja mieszkam w Gdańsku, a mam wiele szczurków z Warszawy, kiedyś nawet z Krakowa. Osoby na zwierzęcych forach pomagają sobie i przewożą zwierzaki dla innych, przy okazji własnych podróży.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oswajanie dwóch szczurków na raz?

Post autor: Buba »

Adoptuj dwa na raz :) Ze szczurzym towarzyszem będą odważniejsze, co skutkuje szybszym zaprzyjaźnieniem z tobą. Będą naśladowały swoje zachowania, więc po jakimś czasie będą cię bardzo lubić. Trzeba być cierpliwym ;)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”