Wypróżnianie

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Alkkoo
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 18, 2014 12:41 am

Wypróżnianie

Post autor: Alkkoo »

Witam, moja młoda miśka już gdy ją kupiłem nie robiła kupki na zewnątrz ani na mnie, tylko w klatce.. potrafi siedzieć kilka godzin ze mną, a dopiero po wpuszczeniu do klatki się wypróżnia. Przedwczoraj adoptowałem jej koleżankę, lecz ta "wali" gdzie popadnie.. czy to łóżko, czy to moje ręce.. nie mogę nigdzie jej trzymać, bo zaraz narobi. Dodam, że się ze mną jeszcze nie oswoiła, nie je z ręki ani rzadko kiedy chce na nią wejść.. Czy to się zmieni z czasem? Je
Alkkoo
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 18, 2014 12:41 am

Re: Wypróżnianie

Post autor: Alkkoo »

Sorki, szczurek nacisnął enter. Czy to się z czasem zmieni? Jeśli nie, to czy da się tego jakoś nauczyć? Zawsze gdy widzę, że zaczyna się załatwiać to wstawiam ją do klatki, ale wtedy piszczy. Pozdrawiam :-X
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Wypróżnianie

Post autor: akzi »

moze dlatego ze jest nowa i jeszcze nie wie, może się stresuje i kupka gdzie popadnie, u mnie mela robiła tak samo, na początku kupy byly wszędzie po jakimś czasie się nauczyła kupkować do klatki
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
rockshoot
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 10:40 pm
Lokalizacja: okolice Szczecina

Re: Wypróżnianie

Post autor: rockshoot »

Przede wszystkim niech obserwuje pierwszego szczurka, bo to też będzie prostsze. Nauczy się szybciej nawyków, które ma tamten szczurek :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wypróżnianie

Post autor: smeg »

To raczej kupy ze stresu, tutaj w punkcie 3. jest to opisane: http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8489 . Przestanie, jak się oswoi.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypróżnianie

Post autor: Buba »

Ja w zawsze w momencie kiedy szczurek narobił gdzieś na wybiegu chowałam go do klatki. W końcu nauczyły się załatwiać tylko w klatce ( nawet kiedy hasają luzem po pokoju to grzecznie wracają do klatki na siusiu, a potem hasają dalej ;D ).
Zrozumiały:
Załatwiam się poza klatką = wracam wcześniej do klatki, a że w klatce siedzieć nie lubią to panuje ład i harmonia 8)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”