Nagła zmiana

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Oyeach
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 13, 2014 9:59 pm

Nagła zmiana

Post autor: Oyeach »

Witam to mój pierwszy post na forum chociaż czytam je już dość długo na wszystkie moje pytania znajdowałam odpowiedzi w innych wątkach, lecz nie tym razem.
Problem mianowicie polega na tym że mój szczurek zaczął się mnie bać. Posiadam 3 szczury, samce. Pierwszy z nich Alf oswoił się bardzo szybko, 2 pozostałe są płochliwe i nieufne, zawsze się chowają przede mną jeśli mają gdzie. Alf natomiast cały czas był obok mnie, ciągle mnie zaczepiał, podchodził i przychodził na cmokanie, nie dawał mi nic zrobić ciągle chciał zwrócić na siebie uwagę. Problem zaczął się jakieś 3 godziny temu, wypuściłam szczurki na łóżko i usiadłam do komputera, kiedy zaczęły wchodzić na stolik nocny wstałam by je pogonić, oczywiście jeden z płochliwców uciekł ale Alf też i to mnie zdziwiło bo zawsze trzeba go było ściągać ze stolika bo on po prostu się nie bał, zaczęłam cmokać żeby przyszedł, żadnej reakcji odkryłam więc kołdrę pod którą się schował wyleciał jak strzała w inną kryjówkę, wzięłam go do rąk zaczął się strasznie wyrywać, wcześniej bez oporów siedział i nie próbował uciekać, wsadziłam go pod koszulkę obkupkał mnie, po prostu się bał, zachowywał się jakby to był jego pierwszy kontakt ze mną.. Nie mam pojęcia czym takie zachowanie może być spowodowane.. Szczurki są młode mają około 2 miesięcy. Proszę o pomoc może ktoś wie co mogło to spowodować... I dodam że kiedy Alf tak się zachowywał 2 pozostałe zaczęły do mnie podchodzić nie bały się tak jak wcześniej, Alf się chował a Ernie i Elmo podchodziły do mnie i ciągle mnie zaczepiały chociaż nigdy wcześniej tego nie robiły. Nie mam pojęcia o co chodzi.. :<
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Nagła zmiana

Post autor: akzi »

z moich obserwacji, czasem szczury widzą "duchy" :)

moje tez tak miały jak były młode, normalne ochocze szczury a nagle boidutki i strachulce.
to powinno przejść.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Oyeach
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 13, 2014 9:59 pm

Re: Nagła zmiana

Post autor: Oyeach »

dziękuje za odpowiedź, wiesz ile może taki stan trwać? Czy to kwestia charakteru szczurka ? :)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Nagła zmiana

Post autor: akzi »

u mnie przeważnie trwało to 1 dzień chyba że duch przyszedł następnego dnia :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nagła zmiana

Post autor: smeg »

Czasem to np. zmiana zapachu powoduje takie zachowanie, być może był u Ciebie ktoś, kto ma inne zwierzaki albo Ty przyniosłaś skądś obcy zapach. Ja mam w domu koty, moje szczury po pewnym czasie przyzwyczaiły się do tego zapachu, ale kiedy obierałam nowe szczurki z hodowli, wszystkie szczury w domu hodowcy czując mój zapach były jak sparaliżowane ;) Bały się biegać, chowały się w najciemniejszych kryjówkach.

Przejdzie im na pewno, taki stan może potrwać max kilka dni, jeśli nie nastąpiła jakaś znaczna zmiana w ich środowisku.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Oyeach
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 13, 2014 9:59 pm

Re: Nagła zmiana

Post autor: Oyeach »

Nie żadna zmiana nie nastąpiła, zapach też nie uległ zmianie, używam tych samych perfum,balsamów i kremów co wcześniej więc to raczej nie przez to, zobaczymy co będzie jutro, dam znać czy zachowanie Alfa uległo zmianie, dziękuje za odpowiedzi :D
Oyeach
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 13, 2014 9:59 pm

Re: Nagła zmiana

Post autor: Oyeach »

Nastąpiła poprawa szczurek przyszedł na cmokanie i nie jest już taki płochliwy, odważny jak wcześniej też nie ale mam nadzieje że szybko to minie, jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”