Oswajanie znalezionego szczura

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nowyszczurex
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 29, 2014 4:18 pm

Oswajanie znalezionego szczura

Post autor: nowyszczurex »

Witam, z góry mówię, że kompletnie się nie znam dlatego potrzebuje pomocy, moja siostra jakiś tydzień temu przed blokiem znalazła szczura(wielkości dłoni), prawdopodobnie ktoś go wyrzucił, więc go przygarnęliśmy. Trzymam go w klatce, kupiłem mu jedzenie i wszystko byłoby okej gdyby nie to, że nie można go trzymać na rękach, ponieważ ucieka... i tu moje pytanie, od czego zacząć oswajanie go, co robić, czego nie robić?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oswajanie znalezionego szczura

Post autor: smeg »

http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8489 - tutaj jest wszystko opisane ;)

Poza tym szczury to zwierzęta silnie stadne, nie można ich trzymać pojedynczo. Koniecznie przygarnijcie mu kolegę tej samej płci. Szczury we dwójkę dużo szybciej się oswajają, bo dodają sobie odwagi :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Oswajanie znalezionego szczura

Post autor: Sabathani »

Zacznijmy od tego, że skoro się nie znasz, jak i, że został znaleziony gdzieś za blokiem, to może to być szczur dziki :) Patrzyliście, czy gdzieś w pobliżu nie ma matki? W jakim miejscu on został znaleziony?
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Oswajanie znalezionego szczura

Post autor: Osna »

Gdyby to był dziki, to nie dałby się tak łatwo złapać, o ile w ogóle dałby się złapać przez niedoświadczoną osobę. Siostra nowyszczurexa mogłaby już nie mieć twarzy (tak pół żartem). ;P Szczur wielkości dłoni to wcale nie taki mały szczur, może i młody, ale nie dzieciątko.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Oswajanie znalezionego szczura

Post autor: Sabathani »

Oj dałby się, dał. Gdyby był chory lub bardzo mały na pewno nie było by to takie trudne. Ja sama raz znalazłam szczura u siebie w "pokoju" piwnicznym, który "dał się złapać", a raczej nie było to aż tak trudne. Jak się później okazało był to dziki szczur, a jego brak strachu przed ludźmi był spowodowany już zatruciem przez trutkę w piwnicy+ prawdopodobnie jeszcze jakąś wadą genetyczną. Dlatego, skoro autor napisał, że został znaleziony za blokiem, to taka była moja pierwsza myśl :)
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oswajanie znalezionego szczura

Post autor: smeg »

Dzikie szczury sa zawsze koloru brazowego (tzw. agouti), tak jak w naglowku na tym forum. Jesli ten jest innego, to najprawdopodobniej jest to domowy szczur wyrzucony przez kogos.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”