płynne jedzonko do oswajania

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Krzysztof
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 17, 2014 5:41 pm

płynne jedzonko do oswajania

Post autor: Krzysztof »

Cześć,

Czego można uzywać jako pół plynnego jedzenia do oswajania szczurków?
nie wiem czego mozna uzywac, co jest zdrowe a co nie dla szczurków.
I jeszcze jedno pytanko odnośnie karmienia, czy mozna dawać szczurom mięso?? gdzieś czytałem że jest to czesc ich diety, ale boje sie ze gdy zasmakuja w miesie stana sie bardziej agresywne i moga gryźć.

Szczurki mam od 4dni( są jeszcze plochliwe, cale dnie siedza w domku, dopiero w nocy biegaja i bija sie.
Krzysztof
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 17, 2014 5:41 pm

Re: płynne jedzonko do oswajania

Post autor: Krzysztof »

nie moge edytowac:/

jesli bym dawal mieso to byla by to gotowana piers z kurczaka (taka daje psu wiec kawaleczek wiecej dla szczurkow nie bylo by problemem)


obecnie daje im
-sucha karme
-marchewke
-ser zolty
-jablko
-ogorek swiezy
-jajko na twardo
-pomidor(podobno musza jesc tego duzo bo dzial przeciwnowotworowo, czy to prawda)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: płynne jedzonko do oswajania

Post autor: smeg »

Krzysztof pisze:Czego można uzywać jako pół plynnego jedzenia do oswajania szczurków?
Np. jogurtu naturalnego, gerberków dla niemowląt albo własnoręcznie zmiksowanych warzyw.
Krzysztof pisze:I jeszcze jedno pytanko odnośnie karmienia, czy mozna dawać szczurom mięso?? gdzieś czytałem że jest to czesc ich diety, ale boje sie ze gdy zasmakuja w miesie stana sie bardziej agresywne i moga gryźć.
To mit, jedzenie mięsa w żadnym stopniu nie powoduje agresji ;) Można podawać szczurom mięso, ale nie za dużo, ze względu na ilość białka - tak po kawałku raz w tygodniu. To samo dotyczy jajek gotowanych na twardo.

http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=29332 - tu jest lista tego, co można podawać szczurom, a czego nie. Generalnie mogą jeść prawie wszystkie warzywa bez ograniczeń, z owocami lepiej nie przesadzać, bo niektóre tuczą. Nie podawać cytrusów. O tych pomidorach nie słyszałam - na pewno są zdrowe, ale to tak jak większość warzyw. Sera żółtego lepiej nie dawać, bo składa się głównie z tłuszczu i soli.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”