Arya vs Łatka

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
agata18
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 30, 2014 11:32 pm

Arya vs Łatka

Post autor: agata18 »

Witam :)
Od paru dni jestem w posiadaniu cudownych szczurzyc. Arya jest odmiany syjamskiej a Łatka to szczur kapturowy. Obie mają około 5-6 tygodni, zostały kupione z tej samej hodowli, lecz Arya pierwsza dopiero na drugi dzień Łatka. Przy dołączeniu Łatki klatka została wyczyszczona a jak się małe spotkały wydawały się zadowolone. Były wystraszone, więc razem się chowały i leżały wtulone w siebie. Trwało to pół dnia, natomiast wieczorem okazało się, że Arya z nieśmiałej zmieniła się w rozbrykaną :) Szalała, skakała, biegała no i naskakiwała na Łatkę. Nie było przy tym pisków a najczęściej było to wtedy, kiedy Łatka siedziała w jej ulubionym miejscu albo zaczynała szukać przysmaków. Te naskakiwania wydawały się niegroźne. Powtarzało się to cały następny dzień, a wieczorem podczas jednego z takich incydentów Łatka zapiszczała. Nie było to podobne do iskania nawzajem, ponieważ to Arya naskakiwała a Łatka w jakiś sposób próbowała się bronić. Miało to miejsce zupełnie bez powodu, Arya z parteru pobiegła na pięterko i skoczyła na Łatkę. Martwi mnie to, bo Łatka jest bardzo nieśmiała. Przy każdym hałasie chowa się po kontach. Chciałabym, żeby one w przyszłości żyły ze sobą w zgodzie tylko nie wiem jak do tego doprowadzić. Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale bojąc się tego, że więcej będzie takich sytuacji w nocy włożyłam Arye do innej klatki i dopiero wtedy Łatka się lekko rozluźniła a i obydwie spokojnie zasnęły na chwilkę. Bardzo chciałabym, żeby spokojnie mogły ze sobą mieszkać i żyć.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Arya vs Łatka

Post autor: noovaa »

agata18 pisze:Witam :)
Obie mają około 5-6 tygodni

To zabawa. Jedna ma zwyczajnie inny temperament od drugiej i dlatego jedna bryka bardziej. Nic nie rozdzielaj, w tym wieku agresji nie ma, nauczą się ze sobą bawić wspólnie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Arya vs Łatka

Post autor: sliwkowapanna »

Obie są w nowym otoczeniu. Jedna sobie lepiej z tym radzi, druga mniej-jak człowiek. Będzie dobrze. Póki nie ma krwi-nie rozdzielaj
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”