Pytanko o szczurka :c

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
VipersS
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 02, 2014 11:30 am

Pytanko o szczurka :c

Post autor: VipersS »

Witam 3 dni temu kupiłem sobie szczurka w zoologu.
Mam takie pytanie do was mianowicie chodzi o to że na początku czyli 1 dnia szczurek był spokojny spał w klatce wszystko było bardzo dobrze, drugiego dnia też tak było zacząłem wkładać rękę do klatki żeby się przyzwyczajał do mojego zapachu, on podchodził do mojej ręki i mnie wąchał niestety podchodził na sekundkę i uciekał w róg klatki. Pod koniec drugiego dnia mój szczurek zaczął mnie lekko podgryzać, dawał się głaskać i było bardzo fajnie niestety 3 dnia coś się stało i gdy chcę go dotknąć to zdarza się że mnie ugryzie, nie do krwi jednak trochę boli :c nie wiem co się stało, może powinienem już zacząć dominację nad nim czy może jeszcze poczekać proszę powiedzcie mi co zrobić w takiej sytuacji jeśli będziecie chcieli jakieś info o szczurku piszcie :)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: Morgana551 »

Szczury to zwierzęta o silnym instynkcie stadnym. NIe ma opcji, żeby trzymać to zwierze samotnie. Szczury powinny żyć w min. 2 ogonkowym stadku, oczywiście tej samej płci.
Oswajanie szczurów, które nigdy nie miały kontaktu z człowiekiem trwa tygodniami, albo mesiącami, zdarza się też tak, że szczurka nie da się wgl. oswoić. Taki charakterek :)
Szczury nie tylko liżą ale i iskają. Można porównać do lekiego podgryzania. Czasem zaboli :P wtedy można paskudę na plecki przerwócić.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
VipersS
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 02, 2014 11:30 am

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: VipersS »

Ja rozumiem tylko właśnie jeśli chodzi o to przewracanie szczurka na plecki to mam jeden mały problem :c
Jak chcę go przewrócić na plecki to on strasznie piszczy znaczy wgl go złapać nie mogę ponieważ ucieka :(
Na siłę się boję ponieważ nie chcę mu zrobić krzywdy :(
Więc co zrobić ? poczekać na odpowiedni moment czy przerwócić go na siłę ? :)
A co do drugiego szczurka to oczywiście planuje taki zakup już nie długo :D
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: Morgana551 »

Jeszcze tego nie rób.
Ogonka nie kupuj tylko adoptuj i to jak najszybciej ----> https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcj ... e=bookmark
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
VipersS
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 02, 2014 11:30 am

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: VipersS »

Ale czytałem że najlepiej będzie dla ogonka jak kupi się mu drugiego z tej samej klatki czyli że z tego samego sklepu :P
VipersS
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 02, 2014 11:30 am

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: VipersS »

A mam jeszcze 1 pytanie, jeśli mój szczurek aktualnie siedzi w klatce i jak wkładam rękę do klatki i mnie nie gryzie tylko na chwilkę obwąchuje i znowu wraca do swojego rogu to wszystko jest dobrze i to znaczy że jest do mnie pozytywnie nastawiony czy ciężko powiedzieć ? :)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: Morgana551 »

Jest ciekawy co to za łapa :P daj mu coś smacznego to napewno się ucieszy :)
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: hekatomba »

VipersS pisze:Ale czytałem że najlepiej będzie dla ogonka jak kupi się mu drugiego z tej samej klatki czyli że z tego samego sklepu :P
Być może autorowi tego tekstu chodziło o to, że decydując się np. na dwa młode szczury z tego samego miotu (rodzeństwo) przyszły opiekun uniknie problemów związanych z ewentualnym łączeniem. Bynajmniej nie chodzi o to, by kupować szczury ze sklepów zoologicznych.
VipersS
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 02, 2014 11:30 am

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: VipersS »

Być może autorowi tego tekstu chodziło o to, że decydując się np. na dwa młode szczury z tego samego miotu (rodzeństwo) przyszły opiekun uniknie problemów związanych z ewentualnym łączeniem. Bynajmniej nie chodzi o to, by kupować szczury ze sklepów zoologicznych.[/quote]
Aha rozumiem :D
A co do tego przysmaku na ręce to jest mały problem daje mu na rece serek gerberek xd i podszedl do reki powąchał ją a do serka nawet nie podszełl xd powąchał tylko rękę i tyle :o
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: smeg »

Szczury ze sklepu nie są przyzwyczajone do smakołyków, więc podchodzą do nich nieufnie. W sklepie pewnie jadły tylko suchą karmę. Daj mu czas, szczurek musi się przyzwyczaić do nowego środowiska. http://szczury.org/viewforum.php?f=163 - tutaj znajdziesz ogłoszenia, z których możesz przygarnąć mu kolegę (jeśli jesteś pewny co do jego płci).

Co do przewracania na plecki, to lepiej tego na razie nie robić, szczurek musi Ci zaufać. Poza tym jeśli nie gryzie do krwi, to raczej ciekawość, niż agresja.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
VipersS
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 02, 2014 11:30 am

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: VipersS »

Dzisiaj wlozylem reke do klatki i szczurek podszedl do niej i leciutko zaczol grysc potem stanol na rece przednimi lapkami tak jak by chcial na nia wejsc jednak odrazu zszedl ale to chyba dobrze znaczy prawda ? :D sory ze nie ma znakow bo pisze z fona :p
Szczurzafanka
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 12:45 pm

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: Szczurzafanka »

Na moje oko ''pierwsze koty za płoty''. Szczurek pewnie jeszcze się boi :)
VipersS
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 02, 2014 11:30 am

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: VipersS »

Napiszę wam jeszcze coś :
Dzisiaj wyjąłem szczurka oczywiście nie na siłę sam wyszedł, wszedł sobie do wanny i sobie tam chodził następnie dałem mu rękę i tak jak by na nią wszedł, potem próbowałem go złapać, oczywiście trochę piszczał ze strachu jednak się nie poddawałem i wkońcu go złapałem na ręce i tak jak by się uspokoił trochę się szarpał jednak później nawet zaczął się po ręce lekko wspinać w górę jednak dałem mu spokój i położyłem go w wannie i się trochę z nim pobawiłem :D myślę że mój szczurek jest chętny do zaprzyjaźnienia się wiecie o co mi chodzi :)
VipersS
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 02, 2014 11:30 am

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: VipersS »

Przepraszam że tyle pytań zadaje ale chcę żeby szczurkowi nic się nie stało a to mój pierwszy :( :
A czy coś znaczy to że jak szczurek się myje a ja go głaszczę i nie ucieka ? :D
A i co znaczy pocieranie ząbkami o ząbki ?
ponieważ mój szczurek to czasami robi :(
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytanko o szczurka :c

Post autor: hekatomba »

Uważa się, że jeżeli szczur myje się siedząc na właścicielu, to jest to oznaką zaufania. Szczur nie czuje wówczas z Twojej strony zagrożenia. To dobry znak :) Co do zgrzytania zębami - może to być objaw np. bólu lub stresu, ale też i przyjemności (np. w połączeniu z pulsowaniem oczkami w chwilach największego odprężenia i relaksu).

W tym dziale możesz poczytać o szczurzych zachowaniach i nawykach. Wiele kwestii, które nurtują świeżo upieczonych opiekunów szczurów, zostały obszernie opisane i wyjaśnione.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”