Oswajanie młodej samiczki

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
daniel46855
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 9:43 pm

Oswajanie młodej samiczki

Post autor: daniel46855 »

Cześć

Dzisiaj przyniosłem do domu małą samiczkę. Zaraz na początku otworzyłem transporterek i wyjąłem ją na ręce. Była bardzo zestresowana, jednak po chwili weszła mi na ramię. Około 30 minut siedziała na nim chodząc mi po szyi i mnie obwąchując. Potem siedziałem z nią na łóżku i dalej próbowałem ją oswoić. Wtedy już w miarę swobodnie po mnie chodziła i nie uciekała przedemną, a gdy zrobiłem jej "domek" z ręki to wtuliła mi się w dłoń i siedziała tak nieruchomo podczas gdy ja ją głaskałem. Teraz siedzi w klatce, niechętnie daje się wyjmować. Obwąchuje moją rękę, jednak gdy próbuję ją po chwili wyjąć to ucieka. Jak powinienem z nią postępować tak żeby ją do siebie przekonać?
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Oswajanie młodej samiczki

Post autor: Morgana551 »

Na ten temat jest cały dział ---> Oswajanie. Wystarczy poszukać odpowiednie posty. Napewno to co Cię interesuje tam znajdziesz. Nie ma sensu po raz setny pisać wciąż to samo.

Szczury to zwierzęta stadne. Każdy ogonek potrzebuje towarzystwa min. jednego szczura tej samej płci. Czym prędzej adoptuj swojej szczurci koleżankę. Nie tylko ona się ucieszy ale i Ty będziesz miał z tego korzyści. Szczury w stadku szybciej się oswaja.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oswajanie młodej samiczki

Post autor: smeg »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8489 - poradnik oswajania + szczurza koleżanka dla Twojej samiczki ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Zablokowany

Wróć do „Oswajanie”