Agresja szczura

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nemi26
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 12:40 pm

Agresja szczura

Post autor: nemi26 »

Witam,
Jestem tutaj nowa i nie wiem czy dobry dział wybrałam, ale przejdę do rzeczy ;)
Otóż mam już szczurka rok i 8 miesięcy, od zawsze był spokojny i przyjazny dla wszystkich, natomiast od jakiegoś miesiąca ma tzw. "napady" agresji, w sensie gdy otwieram klatkę jest wszystko okej, wychodzi i liże itd. ale gdy wsadzam go już do klatki i próbuję nasypać mu jedzenia bądź dać mu miskę z piciem, to zaczyna mi się rzucać na rękę (gryźć i drapać).
Być może ktoś miał już taką sytuację, albo po prostu wie coś na ten temat, to bardzo proszę o pomoc..
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Agresja szczura

Post autor: sliwkowapanna »

Może coś mu jest? Mój ostatnio(identyczny wiek) zgłupiał trochę i nonstop wyładowuje się, ale na innym ze szczurów. Tutaj można akurat zrzucić jeszcze na ustalanie hierarchi. A masz jednego szczura czy więcej? A może zmieniłaś jakiś kosmetyk i go drażni? Chociaż dziwne, że tylko w klatce taki jest. Może ktoś z domowników/znajomych coś mu zrobił i teraz taka sytuacja mu o tym przypomina? Jest gdzieś wątek o agresji wobec ludzi. Jak nic z tamtych rad nie pomoże to wybierz się do weta, może coś mu jest
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”