Podgryzanie

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
karina1234567
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 9:46 am

Podgryzanie

Post autor: karina1234567 »

Witam,
Od tygodnia posiadam dwie, młode szczurzyczki. Jeszcze trochę boją się wychodzić z klatki, wychodzą z domku jak zacmokam, ale jak wsadzę rękę do klatki lub położę palec na prętach klatki, to rzucają się z zębami. Nie gryzą mocno, ale jakby myślały, że jestem jedzieniem które muszą ,,upolować''. Stąd mój problem. Proszę, poradźcie mi jak mam je tego oduczyć, bo się boję, że będą gryzły co raz mocniej.
Z góry dziękuję,
Karina
Ze mną: Max, Miley (psiaki); półroczne siostrzyczki standard czarno - białe, kapturek i bareback: Selena, Nikosia, siedmiotygodniowe siostrzyczki dumbo, American blue, kapturek i bez znaczeń: Maja, Shanti
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Podgryzanie

Post autor: sliwkowapanna »

A dajesz im jedzenie przez pręty? U mnie myszek tego oduczyć nie mogłam, bo często dawałam przez pręty i jak palec blisko-rzucały się. Co prawda u szczurów też daję im przez pręty czasem jak coś mam, ale nigdy nie atakują palców, no chyba, że czymś pachną smakowitym:) Spróbuj przystawić palec i jak zaczną gryźć zobacz czy gryzą tak by wciągnąć albo zadać ból czy tylko podgryzają, bo szczury lubią się tak po prostu bawić, a podgryzają lekko, nie robiąc krzywdy. Co prawda bawiąc się z Hermioną, przewracając ją na plecy jakbym była jednym ze szczurów też czasem mocniej ugryzie palec, ale nigdy nie zrobi tego by zranić, nawet jak zrani to niechcący. Ale sprawdź najpierw, bo być może nie chcą się jednak w ten sposób bawić i wtedy napisz:)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
karina1234567
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 9:46 am

Re: Podgryzanie

Post autor: karina1234567 »

Gryzą tak nie ze złości ani agresji, dają się spokojnie głaskać ale jak np. położę rękę nieruchomo w klatce, to zaczynają myśleć, że jestem jedzeniem i gryzą jakby chciały urwać sobie kawałek. Raczej nie chodzi im o zabawę, szczególnie, że są jeszcze trochę płochliwe i nieufne.
Ze mną: Max, Miley (psiaki); półroczne siostrzyczki standard czarno - białe, kapturek i bareback: Selena, Nikosia, siedmiotygodniowe siostrzyczki dumbo, American blue, kapturek i bez znaczeń: Maja, Shanti
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Podgryzanie

Post autor: sliwkowapanna »

No Ty je widzisz, ciężko ocenić nie widząc zachowania, ale dla mnie jak mówię-zaczepki do zabawy.
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Podgryzanie

Post autor: hekatomba »

Rozwiązanie problemu jest proste: nie wtykać palców przez pręty klatki, dzięki czemu szczury nie będą miały czego gryźć. Możesz spróbować szczurów tego oduczyć, bo są jeszcze młode i nie mają zbyt dużej siły, by porządnie ugryźć (ze starszymi bym nie próbowała). Wsadzając palce przez pręty nie cofaj ręki. Tym sposobem szczury w końcu sobie uzmysłowią, że gryzienie nic nie daje i zaprzestaną kolejnych prób.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podgryzanie

Post autor: smeg »

Ja przy gryzących szczurach wkładam do klatki rękę zwiniętą w pięść - wtedy trudniej jest im przegryźć skórę, a nawet jeśli, to nie boli za bardzo i krew się nie leje. W przypadku tych samych szczurów podstawianie palców kończy się krwotokiem, jak z zarzynanego prosiaka, więc sądzę, że to dobra metoda ;) I tak samo - nie zabieramy ręki, szczur orientuje się, że gryzienie nic nie daje, więc można go w ten sposób tego oduczyć. W czasie gdy interesuje się pięścią, drugą ręką można np. delikatnie go głaskać.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
karina1234567
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 9:46 am

Re: Podgryzanie

Post autor: karina1234567 »

Dzięki smeg na pewno spróbuję.
Ze mną: Max, Miley (psiaki); półroczne siostrzyczki standard czarno - białe, kapturek i bareback: Selena, Nikosia, siedmiotygodniowe siostrzyczki dumbo, American blue, kapturek i bez znaczeń: Maja, Shanti
karina1234567
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 9:46 am

Re: Podgryzanie

Post autor: karina1234567 »

Problem rozwiązany!
Dzięki radzie Smeg i cierpliwości, moje Diabliczki stały się kochanymi urwisami wyrywającymi mi kanapki z rąk :D :D :D
Dziękuję wszystkim za pomoc,
Karina1234567
Ze mną: Max, Miley (psiaki); półroczne siostrzyczki standard czarno - białe, kapturek i bareback: Selena, Nikosia, siedmiotygodniowe siostrzyczki dumbo, American blue, kapturek i bez znaczeń: Maja, Shanti
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”