Jak oswoić z braniem na ręce?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: Cyklotymia »

Jak podrosną bardziej to przy podnoszeniu drugą rękę pod pupę wkładaj, będzie im wygodniej :)
Powodzenia w oswajaniu!
Awatar użytkownika
przytulak
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 20, 2014 3:50 pm
Numer GG: 49718678
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: przytulak »

Witam!

Trzy dni temu zakupiłam swoje pierwsze szczuraski - samczyki. Niestety nie bardzo dają się podnieść czy wyjąć z klatki. Jeden z nich, biały, wchodzi mi na dłoń, gdy kładę ją na ściółce. Ale na tym się kończy! Gdy chcę jednego czy drugiego pogłaskać czy chociaż dotknąć - zaraz chowają się w domku i nie chcą wyjść... Próbowałam białego szczurka wziąć na kolana, jak radzi mnóstwo poradników. Piszczał, "nakupkał", próbował się schować w nogi i uciekał. Schowałam go z powrotem, bo mi się żal biedaka zrobiło... Nigdy wcześniej nie miałam szczurków i nie bardzo wiem jak oswoić tych dwóch panów ):
Majk1922
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 20, 2014 11:47 pm

Re: Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: Majk1922 »

Witam ja posiadam 2 szczurki równo od tygodnia (są to moje pierwsze szczury) niestety na razie nie wziąłem ich na ręce nie bardzo dają się złapać. Póki co żaden z nich mnie nie ugryzł, a jeden wydaję się bardziej przyjazny obwąchuje moją rękę gdy położę przed domkiem i daje się pogłaskać po pyszczku ale żeby wziąć go na ręce to niezabardzo. Jak myślicie muszę go brać na siłę, i czy będzie w tedy gryzł ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”