Jak oswoić z braniem na ręce?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
malutkaa
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 11, 2005 7:56 pm

Jak oswoi? z braniem na r?ce?

Post autor: malutkaa »

mam pytanie?? czy po dwoch tygodniacz szczury sa juz przyzwyczajone do wlasciciela i daja sie brac na rece???
moj obwąchuje moja reke ale jest bardzo strachliwy i nie daje sie glaskac i brac na rece! czy to normalne po tak krotkim czasie czy z moim szczurem jest cos nie tak?? pomozcie prosze bo bardzo mnie to dreczy!! :(
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

-_-"

dwa tygodnie to jest malo? :wink:

A tak na marginesie,to probowalas go oswoic czy czekasz na *pyk* oswojony?
Od pierwszego dnia u ciebie powinnas go brac na rece, wtedy by sie oswoil
Jesli przez dwa tygonie nie mial z toba kontaktu,to bedzie cienko...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: AngelsDream »

Pomijam fakt tytuowanaia postu "Pomocy" "pomóżcie" "ratunku"... nic z tego nie wynika... Proponuję skorzystać z opcji Szukaj... Były juz temty o strachu przed reka, i jak sie takiego leku wyzbyc u ogonka.
Wyjątki i dwa psy.
malutkaa
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 11, 2005 7:56 pm

Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: malutkaa »

probowalam go oswoic, codziennie do niego przychodze, wkladam rece doklatki, on mnie obwachuje, ale nie daje sie wziac na rece, ucieka chowa sie do domku..

a co do szukania za pomoca jakichstam opcji to jestem tu nowa, zarejstrowalam sie bo szukam pomocy u innych na temat mojego szczura i nie zajmowalam sie rozpracowywaniem tajnikow forum!
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

No to moze czas go juz wziac na sile?

ps.chcesz powiedziec,ze przez 2 tygodnie on siedzi non stop w klatce i nie jest wypuszczany?
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: AngelsDream »

Starszego szczurka mam miesiąc i nadal nie lubi brania w rękę, za to uwielbia wchodzić w nadstowiony rekaw...
Wyjątki i dwa psy.
malutkaa
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 11, 2005 7:56 pm

Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: malutkaa »

dzieki bardzo za porady. chyba rzeczywiscie bede musiala go wziac na sile, chociaz to nie bedzie latwe, bo wtedy jeszce bardziej sie boi!!
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: ajlii »

to też zależy od charakteru szczurka... niektóre są przymilne, inne niezależne...
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Mi sie wydaje,ze on sie poprostu boi...
Niestety,to nie ma wiele do charakteru,a bardziej do braku kontaktu z wlascicielem...

Mozesz masz w domu za glosno?
Moze wykonujesz zbyt gwaltowne ruchy?
Moze masz inne zwierze i szczur boi sie jego zapachu na twoich rekach?

A tak na marginesie,daj mu do klatki swoja znoszona koszulke,zeby sie oswoil z twoim zapachem.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
malutkaa
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 11, 2005 7:56 pm

Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: malutkaa »

naprawde sie staram, on obwachuje moja dlon jak ja wsadze do klatki, nawet na niaa troche wchodzxi, ale nie daje sie nawet glaskac!! probowalam go wziac przed chwila, ale odrazu wysliznąl mi sie z dloni i uciekl do domku i tak jest zawsze. teraz spi. a z tak koszulka to dobry pomysl, napewno sprobuje!! jeszcze raz dzieki
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: ajlii »

Malutka, spokojnie :) On nie boi się Ciebie, ale nowej sytuacji jaką jest podnoszenie do góry itp. Moje dziewczynki też tak miały, ale w końcu im przeszło ;)
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
malutkaa
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 11, 2005 7:56 pm

Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: malutkaa »

ufff. mam nadzieje ze jeszcze nie jest za pozno zeby oswoich mojego zwierza kochanego!! dzieki :)
malutkaa
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 11, 2005 7:56 pm

Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: malutkaa »

tym bardziej ze jesem poczatkujaca (to moj pierwszy szczur, ale mam nadzieje ze nie ostatni bo juz je kocham)
ide oswajac!! :)
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: Dona »

Jelczuś, często zależy to od charakteru. Ja Frytkę codziennie próbuję brać na ręce i oswajać, jednak bezskutecznie... no ale popróbujmy... 6-cio tygodniowy, czasrny dzikusek :(
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

Pocz?tki bywaj? (s?) trudne...

Post autor: Maksym »

Zawsze jest ten sam problem...Mój mnie 1 dnia tak uchlał że krew mi ciurkiem z palca leciała...2 dnia głaskałem go i wsadzalem rękę do klatki.3 brałem go na kolana na ok 10 min..4 wyjołem go (na siłe) i wsadziłem do kieszeni ( z której po wyjęciu wyleciał stos kupek) a puźniej włożyłem za bluze i nosiłem cały dzień.5 dawałem mu jedzenie z ręki i robiłem tosamo co 4 tyle że nierobił tak bardzo...6 to samo co 5 brak kupek :D 7 uczyłem go by siedział na ramieniu ale to było trudne...NO ale teraz reaguje na cmokanie siedzi mi na ramieniu i moge go nosić wszędzie! Będzie dobrze!!! 3maj się!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”