Jak oswoić z braniem na ręce?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: Kluska123 »

Przyzwyczają się :) Wszystko z czasem się unormuje i będą wręcz szalały za Tobą/Wami ;)
Dajcie im czasu, choć ą takie szczury, które nigdy nie wyjdą same z klatki, trzeba paniczów wyciągać ;)
Ale nie ma co się martwić
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Shubi
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 9:37 pm

Re: Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: Shubi »

Ja, szczerze mówiąc, obawiałem się trochę, czy uda mi się oswoić całą trójkę maluchów.... Jednak po prawie dwóch tygodniach spędzonych z nimi stwierdzam, że każdy ma po prostu inny charakter. Klusek jest chyba najbardziej proludzki z całej trójki.. Chętnie wchodzi na ręce, daje się złapać, miziać i całować i generalnie jest ulubieńcem wszystkich. Moje aguty natomiast są zupełnie inne. Pronto nie lubi być łapany, ale sam z własnej woli zawsze przychodzi i wspina się na mnie. Najgorzej jest z Trampkiem, który jest szczurzym tchórzem, nie lubi zwiedzać i kiedy jest przy mnie, to najchętniej chowa się w kapturze i nie wychodzi przez cały czas. Wiem natomiast, że cała trójka jest do mnie przyzwyczajona, bo nie uciekają przede mną, nie boją się, wchodzą na mnie (i na innych członków rodziny), a także myją się bez krępacji i zgrzytają ząbkami ;D
Drużyna: Trampek, Pronto, Klusek i Lider
Za TM: Lepper
Joep
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 17, 2011 9:36 pm

Re: Jak oswoić z braniem na ręce?

Post autor: Joep »

Mamy psa-kochany psiak,papuge falista-zlosliwe ptaszysko,zolwia-powolniak,zlote rybki-komunikacja ograniczona,patyczaki-to dopiero indywidualnosci sa-tez po paluchach sie wdrapuja....no i od tygodnia 2 szczurzyce-siostry(Missy i Missy Brown),ktore 1 urodziny obchodza 26 maja-drobne prezenciki mile widziane,hehe.Nie mielismy problemow ze swinka morska(RIP)oraz z 2 chomikami(RIP)zatem nie powinno byc problemu ze szczurami-wielkosc podobna,rodzaj owlosienia tez a i zebiska podobne.Zatem od pierwszego tygodnia do rak je bralem -nie do konca zadowolone byly,ale nie bylo zle!!!No coz,skoro psa glaszczemy,zolwia,a nawet papuzysko wstretne skrzeczac i lekko dziobiac wlazi na dlon,to czemu nie szczury?A co?Niby wyjatki bardziej inteligentne???!!!Rownouprawnienie ma byc w domu!Papuga tez nie chce byc glaskana a to znosi!!!Skoro to szalone,zlosliwe,wrzaskliwe ptaszysko wytrzymuje to szczury tez musza(choc niech sie staraja)Proponuje zeby troche mniej rozczulac sie nad szczurkami.Madre,bystre,inteligentne sa to szybciej zrozumieja od ptaka i zolwia ze wlasciciel to przyjazny osobnik.
ChuckiNorris
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 26, 2013 4:43 pm

Jak brać szczurki na ręce ?

Post autor: ChuckiNorris »

Mam problem od soboty mam 2 szczurki Chucka i Norrisa
oswoiły się już z moją ręką liżą ją a nawet same do niej podbiegają i zaczepiają :D
Jednak..nauczyłam tak łapać szczury żeby je unieruchomić i szybko wyjąć z klatki...
ale czuje że w ten sposób zrażam je do siebie i jeszcze bardziej sie mnie boją :-[
Wiec jak je wyciągać ? jak nauczyć żeby same wchodziły mi na reke ? jak je bardziej oswoić ?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jak brać szczurki na ręce ?

Post autor: akzi »

same wchodzić ci na ręke to będą jak beda juz mega oswojone, z moich 3 szczurów tylko jeden wchodzi na rekę, reszta woli inne zejście wejście wyjście.
z klatki powinny wychodzić same jak będą chciały, jeżeli je wyciągasz na siłę a one nie chcą to nie dziw się że się ciebie boją.
ja takie boidudki łapie od dołu, wsówam rękę pod brzuch nie łapie od góry bo wtedy sie wzdrygają i się boją.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ChuckiNorris
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 26, 2013 4:43 pm

Re: Jak brać szczurki na ręce ?

Post autor: ChuckiNorris »

czyli mam stać przy klatce i czekać aż same do mnie wyjdą ?
przepraszam to moje pierwsze szczurki
i nie mam doświadczenia
choć tyle o nich czytałam..
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jak brać szczurki na ręce ?

Post autor: akzi »

no chyba powinny jeżeli mają chęć pozwiedzać mieszkanie, wypuszczasz je trochę ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ChuckiNorris
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 26, 2013 4:43 pm

Re: Jak brać szczurki na ręce ?

Post autor: ChuckiNorris »

tak puszczam je po pokoju i robie im ogrodzenie z książek jak na razie może być bo nie mają ochoty uciekać
ale chowają sie za biurko
ja siadam na podłodze i sie nie ruszam wtedy one jak sie w końcu odważą po wielu próbach biegają koło mnie Chuck nawet kilka razy mnie wszedł o ile sie nie ruszam bo jak tylko np. rusze ręką to od razu ucieka i już nie podejdzie...
ChuckiNorris
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 26, 2013 4:43 pm

Re: Jak brać szczurki na ręce ?

Post autor: ChuckiNorris »

i nie wyjdą jeśli nie bede stała na odpowiednią odległość wiec ich nie dotkne :'(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jak brać szczurki na ręce ?

Post autor: akzi »

to może nie puszczaj ich narazie po pokoju tylko na łóżko, niech przyzwyczają się do twojej obecności na mniejszej przestrzeni, dawaj im smakołyki wołając po imieniu cmokając, bierz czasem na ręce i puszczaj odrazu jak sie bedą wyrywać niech ręka kojarzy im się z czymś miłym a nie z czymś strasznym.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak brać szczurki na ręce ?

Post autor: Malachit »

A jak długo one u ciebie są? Z czasem powinny przyzwyczaić się do gwałtowniejszych ruchów czy hałasów, jak szybko to ciężko określić, zależy od szczura - może to być miesiąc, może być mniej, może i więcej :P
W jakim oni są wieku? Jeśli są mali to ja bym zastosowała metodę przyzwyczajania ich do podnoszenia (ja sama nie miałabym cierpliwości stać i czekać, wyjdą czy nie wyjdą... :P) tym bardziej, że tak czy siak do podnoszenia przyzwyczaić się muszą, bo czasami trzeba je skądś zdjąć, przenieść, podnieść, wyciągnąć...
(szczury się powinno łapać zaraz za przednimi łapkami, o tak:
Obrazek
na początku mogą się wyrywać, ja tym bardziej wyrywającym się podkładam jeszcze drugą rękę pod tylnie łapki jak już je niosę, żeby miały stabilność i pewniej się czuły)
Wyszukiwarka nie gryzie
ChuckiNorris
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 26, 2013 4:43 pm

Re: Jak brać szczurki na ręce ?

Post autor: ChuckiNorris »

Właśnie podnosze je w ten sposób ale przez strasznie sie boją i jak wkładam reke to podbiegają liżą itp. ale jak ja próbuje je dotknąć to sie bardzo boją.. i już nie wiem czy mam je tak wyciągać czy nie..-,- ???
ChuckiNorris
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 26, 2013 4:43 pm

Re: Jak brać szczurki na ręce ?

Post autor: ChuckiNorris »

Mam je od soboty
Awatar użytkownika
Łysekfuzz
Posty: 196
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 9:54 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak brać szczurki na ręce ?

Post autor: Łysekfuzz »

Dawaj im jeść ,opiekuj się nimi a napewno same wejdą na rękę (za jakiś czas) ;)
Tu jest ich temacik : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40208
Moje dawne pociechy to myszy Tutenchamon[*]. Lin[*]. Blanka[*] i Knikieć[*] i szczur Łysek[*]
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jak brać szczurki na ręce ?

Post autor: akzi »

spokojnie cierpliowści :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”