nowy szczurek w istniejacym stadzie

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
misiokmyszok
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 07, 2014 6:27 pm
Lokalizacja: Łódź

nowy szczurek w istniejacym stadzie

Post autor: misiokmyszok »

Leona ,mamy od malucha ,miał ok. 7 tygodni.Został zaadoptowany w lutym tego roku .Nasze "stado rodzinne", ja, żona, córka i Leon zaakceptowaliśmy się, nieomalże natychmiastowo. Jednak, pod wpływem opinii forumowiczów ,postanowiliśmy w sierpniu, adoptować kompana Leonowi. Iwan to ok 7-dmio miesięczny szczurek ,na jakiego trafiliśmy w sklepie zoologicznym ,trzymany w malutkim akwarium. Postępując zgodnie z radami zamieszczonymi na forum, umyliśmy klatkę reorganizując jej wnętrze , przystąpiliśmy do zapoznawania.Zakończonego niepowodzeniem. Po tygodniu odosobnienia ogoniastych sytuacja się powtórzyła :( .
Co gorsza Leon zaczął wykazywać agresje wobec nas,mocno pogryzł żonę i córkę, mnie udało się uniknąć pogryzienia zresztą i tak moją rolą było umieszczenie go w klatce.Po paru dniach moja córka okiełznała "potwora" ;) jednak w stosunku do mnie i żony ,nadal okazuje agresje, dokonując prób podgryzienia żył żonie i jeżąc sie na mój widok przygotowywując atak :-[ Planujemy kastracje obu,jednak nie wiemy jak postępować z nimi po zabiegu. W jaki sposób dokonać zapoznania, bezpośrednio po?,odczekać? Doradźcie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: nowy szczurek w istniejacym stadzie

Post autor: smeg »

Kastracja rzeczywiście jest wskazana w przypadku Waszego Leona ;) Po zabiegu szczury uspokajają się zazwyczaj w ciągu kilku tygodni - tyle czasu potrzeba, aby opadł im poziom męskich hormonów. Na Waszym miejscu spróbowałabym pierwszego spotkania szczurków po ok. 2 tygodniach od zabiegu. Jeśli będzie bardzo źle - czyli zakończy się krwawą bójką - odczekajcie kolejny tydzień.

Pamiętajcie też, że lepiej łączyć szczury powoli, czyli przez kilka dni codziennie po kilka godzin (jeśli się nie tłuką do krwi) spotykać je ze sobą na neutralnym gruncie. Jeśli nie będą zwracały na siebie uwagi, można ograniczyć im przestrzeń, czyli np. wsadzić oba do kartonu z którego nie wyskoczą, mniejszej klatki albo transportera - i tak kisić po parę godzin dziennie. Szczury będą wtedy zmuszone do przebywania w swoim towarzystwie i jest większa szansa, że się polubią. Dopiero już wstępnie zakumplowane szczury należy umieszczać we wspólnej umytej i przemeblowanej klatce.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
somi
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:28 pm

Re: nowy szczurek w istniejacym stadzie

Post autor: somi »

Maja okolo 12 tyg. Gdy je kupilem poswiecalem im duzo czasu. Lecz gdy efekty oswajania nie byly widoczne troche mnie to odepchnelo.
somi
misiokmyszok
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 07, 2014 6:27 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: nowy szczurek w istniejacym stadzie

Post autor: misiokmyszok »

narazie czekamy na rozwój syczuejszyna(nu) dzękujemy za podpowiedzi
misiokmyszok
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 07, 2014 6:27 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: nowy szczurek w istniejacym stadzie

Post autor: misiokmyszok »

od piątku sprawa sie skomplikuje bo właśnie adoptujemy 2 młodziaki:) ale nie było wyjścia "albo weżniesz dwóch dumbo albo beda karmą dla gadów" no nie miałem sumienia fartem kobita moja ma fijoła na pkt.ogonków:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”