Stres...?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
MMisaki
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 04, 2014 11:17 pm
Numer GG: 47295055
Lokalizacja: Oslo.

Stres...?

Post autor: MMisaki »

We wtorek jeden z dwoch szczurkow odszedl, wiec w srode pojechalam po nowego. Nie zdazylam ich nawet polaczyc, poniewaz w czwartek szczurek ze starszej parki takze mnie opuscil. Teraz zostal ten nowy - Loki. W niedziele/poniedzialek po drodze do weterynarza zgarne kolege dla niego. Lokiego oswajam 'na sile'. Problem w tym, ze caly czas (nawet bedac w klatce) szybko oddycha, myje sie doslownie co 2 minuty, gdy go wyjmuje z klatki to od razu siada mi na glowie i sie stamtad nie rusza. W klatce siedzi albo w sputniku albo w tunelu i nie da sie go wyjac (zeby to zrobic musze zdejmowac tunel/sputnik). Loki chyba nie pije wody i je tylko wtedy gdy spie. To stres czy cos moze mu byc? D:
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stres...?

Post autor: Malachit »

W jakim Loki jest wieku i skąd jest? Był wcześniej oswajany, czy pochodzi z zoologa?
Z twojego opisu wynika, że nadal nie przyzwyczaił się do nowego otoczenia i tak jak piszesz - stresuje się (jest sam w zupełnie obcym miejscu).
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
MMisaki
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 04, 2014 11:17 pm
Numer GG: 47295055
Lokalizacja: Oslo.

Re: Stres...?

Post autor: MMisaki »

Loki ma troche ponad 4 tygodnie i jest z zoologa. U mnie, w Norwegii, sklepy zoologiczne maja dobre warunki i zwierzaki maja tam weterynaryjna opieke. Czyli to moze byc po prostu stres?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”