Lęk przed dłońmi

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
tuni
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 5:10 am
Lokalizacja: Szczecin

Lęk przed dłońmi

Post autor: tuni »

Od trzech tygodni mam dwóch szczurzych chłopaków, mają obecnie około dwóch miesięcy. Mnie samej się już nie boją, jak puszczam je na pokój to często przychodzą do mnie, wspinają mi się na kolana, ramiona, jak są w klatce często wchodzą na najwyższą półkę i ciągle do mnie zaglądają.
Problem tylko, że boją się dłoni. Nie dają się w ogóle dotykać, gdy trzymam ją płasko to wskakują, ale nie chcą tam zostać. Przy podnoszeniu (staram się to robić serio delikatnie) niemal panika. Jak próbuję je głaskać w klatce, też raczej unikają. Może mają przykre doświadczenia z poprzedniego domu, nie wiem. Czy to normalne?
Podawanie przysmaków nie bardzo pomaga. Siedzą na dłoni i jedzą z łyżeczki (inna sprawa, że ledwo się tam mieszczą), ale wystarczy jej najmniejszy ruch żeby uciekali. Oboje tak robią. Miałby ktoś pomysł, jak temu zaradzić?
Awatar użytkownika
tuni
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 5:10 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lęk przed dłońmi

Post autor: tuni »

Serio nikt nie ma żadnego pomysłu?
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Lęk przed dłońmi

Post autor: madziastan »

Jeżeli masz ich od 3 tygodni, to nic dziwnego :) Potrzebują trochę czasu aby się do Ciebie przekonać, nie rób gwałtownych ruchów, pozwól im Ciebie obwąchiwać, siedz z nimi jak najdłużej, próbuj co jakiś czas brać na ręce ale nic na siłę. Mój Szarik nie lubi podnoszenia, nie lubi być trzymany na rękach, jak nie lubi to go nie nosze, tylko lubi po mnie łazić i wspinać :)

Troche minie czasu aż się przyzwyczają do tych gwałtownych ruchów, są ostrożni i muszą się przyzwyczaić do nowego miejsca :)
2 miesiące to wiek, gdzie szczur woli zwiedzać, biegać i bawić się niż być noszony na rękach :) Potrzebują dużo ruchu, wraz z wiekiem już będą się przekonywac do noszenia :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”