RATUNKU !!!

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sprinter14
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 02, 2014 9:48 pm
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

RATUNKU !!!

Post autor: Sprinter14 »

Około 3 tygodni temu kupiłam szczurzyce (Milkę). Przebywała w bardzo małej klatce więc postanowiłam zakupić większą ponieważ było mi jej bardzo szkoda lecz gdy przeniosłam ją do nowej klatki postanowiłam dokupić szczurka do towarzystwa by nie czuła się samotna.Na drugi dzień po umieszczeniu samiczki w nowej klatce pojechałam po szczurka około 3 miesięcznego lecz zabrałam ze sobą Milkę po drodze by przebadać oba szczurki u weterynarza.Całą drogę powrotną w zgodzie siedziały zgodnie w kartoniku.Umieściłam je w klatce (najpierw nowego szczurka włożyłam do klatki aby się z nią ,,zapoznał". Następnie umieściłam Milkę w klatce.Nowy szczurek wszedł do domku Milki i ta chwyciła go delikatnie za sierść i zaczęła wyciągać z domku po tym rzuciła się na szczurkę która zaczęła piszczeć. Co prawda Milka nic jej nie zrobiła ale troszkę się nadal boję o malucha jednak gdy znajdują się poza klatką są bardzo przyjazne...Malucha umieściłam tymczasowo w starej klatce od Milki ale z czasem ta stanie się za mała :( :( :( Co mam zrobić w tej sytuacji ,ponieważ wolałabym aby się zaprzyjaźniły i razem mieszkały w klatce ? Czy jeśli wymyję klatkę i przemebluję (czego nie zrobiłam wcześniej ponieważ nie zagłębiłam się w ten temat i teraz żałuję :( ) to czy to w czymś pomoże :( :( :( ? Będę wdzięczna za wszelką radę ;) ;) ;)
Dumbo (najmłodsza) <3 ,Milka (starsza) <3 ,Tośka (moja staruszka a jednak jest u mnie najkrócej hihihi) <3
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: RATUNKU !!!

Post autor: Wilczek777 »

Przede wszystkim sprawdź czy szczurki są tej samej płci na 100%. Poczytaj na forum wszystkie podstawowe tematy - o szczurach, o ich łączeniu itp. na forum są bardzo przydatne informacje i praktycznie odpowiedzi na każde pytanie.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Sprinter14
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 02, 2014 9:48 pm
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: RATUNKU !!!

Post autor: Sprinter14 »

Dziękuję.Sprawdziłam mam na pewno samiczki :).spróbowałam i wymyłam klatkę od razu się zaprzyjaźniły i nawet śpią razem ;)
Dumbo (najmłodsza) <3 ,Milka (starsza) <3 ,Tośka (moja staruszka a jednak jest u mnie najkrócej hihihi) <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”