Płochliwy szczurek

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
jakub0548
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 27, 2014 4:45 pm

Płochliwy szczurek

Post autor: jakub0548 »

Witam, zakupilem w srode (wczoraj) szczurka i jest on strasznie pochliwy(jeszcze nie oswojony). Siedzi caly czas w domku a jak go z nigo wyciagne to stoi w miejscu i sie myje, do domku wchodzi spowrotem jak nie patrze :-\ Płeć jest jeszcze nie okreslona. Jest to moj pierwszy szczurek wiec troche sie martwie. Jak biore go na rece to sika i robi kupe. Czy szczurek sie oswoji ? Jak dlugo te bedzie trwalo ? Przepraszam za głupie pytania i pozdrawiam. ;)
PS. Dodalem rozniez post o tym czy dokupywac drugiego.
Awatar użytkownika
siallal
Posty: 46
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Płochliwy szczurek

Post autor: siallal »

Koniecznie kup drugiego:) Wydaje mi się, że łatwiej będzie Ci je wtedy oswoić. Z tym czasami bywa trudno, miałam 4 ogonki i nie miałam problemu, a niecały tydzień temu nabyliśmy młodziutką samiczkę i jest małym dzikuskiem. Także musisz się uzbroić w cierpliwość - jak dobrze poszukasz w dziale oswajanie jest dużo przydatnych porad, co robić żeby zdobyć zaufanie itp. Sikanie to tradycyjny odruch wywołany stresem.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Płochliwy szczurek

Post autor: akzi »

nie kupujemy zwierzat a je adoptujemy bierzemy za darmo, jest tego tyle że napewno coś znajdziesz na Olx na forum z fundacji, jeżeli chcesz mogę pomóc w poszukiwaniach.
zabrałeś go ze stada bo pewnie żył w stadzie
trafił sam do obcego miejsca, dotykają go jakieś ręce , szczur się boi i stresuje
w pierwszych dwóch dobach w nie dajemy szczurowi nic w czym może się schować typu domek, wtedy tam wejdzie i nie wyjdzie.
jest na forum dział OSWAJANIE , warto zerknąć i poczytać są tam naprawde dobre rady

jest też dział oddam / sprzedam
i tam poszukaj szczura do towarzystwa
czemu nie masz określonej płci ? w jakim szczur jest wieku ? już powinno mu widać jajka jeżeli to samiec, jeżeli samica jaj nie będzie :P jaj szukaj pod ogonem :P
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
jakub0548
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 27, 2014 4:45 pm

Re: Płochliwy szczurek

Post autor: jakub0548 »

Akzi, minely juz 2 doby odkad go mam i caly ten czas mial domek, a plec mi jest ciezko sprawdzic poniewaz szczur strasznie sie wyrywa
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Płochliwy szczurek

Post autor: akzi »

zabierz mi ten domek, porwij jakąś bluzkę i wrzuć mu poprostu jak bedzie mu zimno to się zagrzebie ale się nie schowa
weś nie wyjmuj go na siłę z klatki a go stopniowo oswajaj z ręką, weś coś dobrego z lodówki, jakiś owoc nie wiem co masz i dawaj mu wołając go po imieniu lub cmokając, jak zje daj mu jeszcze raz małe kawałeczki mini mini by się nie najadł a brał , jogurt niech ci zliże z palca coś takiego
musisz go tak stopniowo bardzo powolutku bo on jest przerażony
w jakim on jest wieku ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
jakub0548
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 27, 2014 4:45 pm

Re: Płochliwy szczurek

Post autor: jakub0548 »

akzi, ok, zrobie jak napisalas ;) Nie mam pojecia w jakim jest wieku ale jest malutki ;)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Płochliwy szczurek

Post autor: akzi »

okej, przewaznie w 5 tyg gdy szczur wyglada jak większa mysz jajka są już widoczne ;)

powodzenia :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”