Przeprowadzka, szczury boja sie wychodzic z klatki

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
natalunia03
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 02, 2014 11:52 am

Przeprowadzka, szczury boja sie wychodzic z klatki

Post autor: natalunia03 »

Witam,
przeprowadzilam sie w ostatnia sobote. Nowy dom jest wiekszy i nawet ma osobny pokoj ktory mogl by sluzyc jako wybieg dla szczurkow. Niestety, moje szczurki nie chca wychodzic z klatki. Martwi mnie to gdyz w poprzednim mieszkaniu uwielbialy biegac na zewnatrz i w sumie nigdy nie mialy dosc. Juz raz sie przeprowadzalam ze szczurkami ale wtedy byly z nami tylko dwa tygodnie wiec i tak byly plochliwe. Natomiast teraz byly osowjone, uwielbialy nasze towarzystwo i po nas biegac, niestety w nowym mieszkaniu nie chca wyjsc ze swojego domku ( nie mowiac juz o opuszczeniu klatki). Zastanawiam sie jak je przekonac ze nic je tutaj nie uryze i moga wyjsc. Probowalam je juz przekupywac jedzeniem, ale to nic nie dalo. Trudno je przekonac do wyjscia, a jak juz zlapia jedzenie to myk do klatki. Nie chce ich przekarmic, zwlaszcza ze teraz maja bardzo malo ruchu. Prosze pomozcie! Nie wiem co mam robic, a szkoda mi szczurasow :-[
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przeprowadzka, szczury boja sie wychodzic z klatki

Post autor: smeg »

Szczury boją się nowych terenów, zwłaszcza takich z dużą ilością otwartej przestrzeni. Przeprowadzałam się kilka razy i też zawsze na początku bały się wychodzić z klatki. Musisz dać im więcej czasu, nawet kilka tygodni ;) Możesz ułatwić im eksplorację, ustawiając na podłodze jakieś kryjówki, kartony, zmięte koce, w których będą mogły się ukrywać i nie będą musiały biegać na tej strasznej otwartej przestrzeni ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”