Czy potrzebne są dwa domki?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Jirika
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 15, 2005 2:41 pm

Czy potrzebne są dwa domki?

Post autor: Jirika »

Witam,
od kilku dni mam nowe szczurki.Samiczki znały się wcześniej, bo wzięłam je z jednego miejsca.
Młodsza (Lenka) dominuje nad starszą ale jak dotąd krew się nie leje więc nie specjalnie się tym przejmuję.
Zastanawiam się jednak czy dokupić drugi domek. Jestem na etapie oswajania i starsza samiczka najczęściej zamiast do domku, ucieka w róg kuwety. Czasem spędza tam pół dnia. Boję się, że gdy dokupię domek będzie to pomocne w większej izolacji dziewczyn a wolałabym żeby się integrowały. Proszę o pomoc bo nie wiem czy kupować drugi domek czy pozwolić Pikusi chować się w kuwecie. Dodam, że klatka jest spora, trzy piętrowa.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czy potrzebne są dwa domki?

Post autor: yss »

Niech się chowa, gdzie chce.
Moi najpierw spali baaardzo oddzielnie i z wielką urazą ze strony starszego. A teraz czasem śpią wtuleni, a czasem każdy sobie. Powieś im hamak, tunel polarowy, jakieś opcje noclegowe. Wystarczy, że z musu siedzą w jednej klatce.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Zza
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 29, 2014 6:49 pm
Kontakt:

Re: Czy potrzebne są dwa domki?

Post autor: Zza »

Też mam dwie samiczki ;) One też są z jednego miejsca , mają na samej górze hamak , niżej skarpetę , a tam gdzie trociny domek . Też się gryzą ale bardzo się kochają . U mnie właśnie doszło do gryzienia (a walczą i dominują się codziennie) to krew leciała z ogonka . Nie potrzebujesz drugiego domku lub skarpety , hamaka lub coś w tym stylu . Gdy walczą mają na siebie focha (a zwykle wygrywa ta starsza ) i mój albinosek idzie do skarpety lub w koncik trocin , bo jest tak , że ta która wygrała jest w hamaku ;) zawsze się tam gryzą i piszczą jak jedna wciska się po stronie drugiej ale to miłość ;) polecam kupić hamak a skarpetę jak dasz to uważaj , bo np. moje zaciągają ją w trociny więc je przyczepiam do szczebelek ;)
Balusia i Lalusia ♥
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czy potrzebne są dwa domki?

Post autor: yss »

Zza, ale skarpeta wystarczy tylko na pewien czas... :) Dorosły szczur do skarpety wejdzie - od biedy - ale nie wyjdzie ;) bo się nie obróci. Chyba że to jakaś skarpeta gigant do przyczepiana na kominku dla Santa Clausa.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”