Czemu szczur mnie podgryza? Kilka pytań od nowicjusza:)

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xmenso
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 31, 2014 12:34 am

Czemu szczur mnie podgryza? Kilka pytań od nowicjusza:)

Post autor: xmenso »

Moją szczurke dostałam całkiem niedawno.. Może lepiej jak tydzień temu, już się trochę ze mną oswoiła ale wiem ze przed nami jeszcze daleka drogą. Do rzeczy.. Nigdy nie chce jej wyciągać na siłe z klatki wole jej ją otworzyć i czekać aż sama wyjdzie bo zazwyczaj gdy łapie ją w rękę zaczyna delikatnie piszczeć.. zazwyczaj gdy chce ją już włożyć do klatki a nie wtedy gdy ją wyciągam. Gdy panna już zdecyduje się by wyjść i pobiegać po łóżku musze chować ręcę bo chce mnie w nie ugryźć.. Co mnie zdziwiło bo gdy czytałam na forach to oswajanie miało polegać na tym że wkładam rękę do klatki i ona ma na nią wejść a nie mnie w nią dziabnąć:P Fakt faktem nawet nie boli mnie to bo tylko tak złapie zębami ale sie przestrasze.. A bynajmniej wystraszylam się w pierwszych dniach.. Ktoś mi powie dlaczego tak się dzieje? I czy kiedyś jej przejdzie?:) Druga rzecz.. Mam wrażenie że nie lubi "miziania" Zawsze gdy chce ją pogłaskać unika tego albo siedzi bezruchu, nie chce jej denerwować więc odpuszczam.. (dodam że jest z zoologoga). Przekona się do mnie? I już ostatnie moje pytanie. Wiem że szczury są silnie stadne i chce dla niej towarzystwo, samiczke, tym razem mam zamiar ją zaadoptować.. Już od dłuższego czasu obserwuje strone na facebooku "Szczurze adopcje" i właśnie stamtąd mam zamiar ją wziąć, może ktoś mi wytłumaczyć jak mniej więcej to wygląda? Czy płaci się za transport? Jak tak to ile? Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam.:)
Ze mną: Coco ♥
Za TM: Sky aka Godzilla, Easy, Aya, Effy ♡
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Czemu szczur mnie podgryza? Kilka pytań od nowicjusza:)

Post autor: Morgana551 »

1. To normalne, że szczurek łapie ząbkami :P Jeśli nie gryzie do krwi nie ma się czym martwić.
2. Nie każdy szczur lubi głaskanie. Mało tego. Niewiele jest takich :) Trzeba mieć szczęście żeby natrafić na miziaka, a tym bardziej na miziastą samiczkę :P
3. Szczurze Adopcje polegają na tym, iż osoby piszą do adminów, a oni dodają ogłoszenia na główną tablicę. Jeśli decydujesz się na adopcję szczura, który przebywa nie w okolicy Twoje zamieszkania sam musisz załatwić sobie transport. Czy to przez blablacar.pl czy np. jakiś transport grzecznościowy. Wiele osób z forum czy z grup na FB jeździ np. na studia i bez problemy przewiozą ogonka nawet za darmo :)
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
sarka i konie
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 15, 2015 6:40 pm

Re: Czemu szczur mnie podgryza? Kilka pytań od nowicjusza:)

Post autor: sarka i konie »

Może nieznacznie twojego zapachu, albo jest głodny. Jeśli to pierwsze to daj mu jakomś swoją rzecz np.kawałek starego ubrania. Jak to drugie to go nakarm! ;)
sarka i konie
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 15, 2015 6:40 pm

Re: Czemu szczur mnie podgryza? Kilka pytań od nowicjusza:)

Post autor: sarka i konie »

Znaczy niezna a nie nieznacznie , ale do rzeczy może jeszcze potrzebuje ostrzyć sobie zęby koniecznie kup wapń dla szczurów ::) :D
xmenso
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 31, 2014 12:34 am

Re: Czemu szczur mnie podgryza? Kilka pytań od nowicjusza:)

Post autor: xmenso »

sarka i konie pisze:Znaczy niezna a nie nieznacznie , ale do rzeczy może jeszcze potrzebuje ostrzyć sobie zęby koniecznie kup wapń dla szczurów ::) :D
Ma wapno plus suchy chleb daje mu czasami.. A głodna to nie jest na pewno.. szczerze mówiąc przez ten miesiąc u mnie strasznie u rosła.. może nie jest jakims wielkim grubaskiem.. ale przydalaby sie jej dieta;p Możliwe że zapachu nie znała bo już mnie rzadziej podgryzuje szczególnie jak przyzwyczajam ją do rąk zbyt długo i zaczyna się denerwować.;p dziękuje za odpowiedzi!:)
Ze mną: Coco ♥
Za TM: Sky aka Godzilla, Easy, Aya, Effy ♡
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Czemu szczur mnie podgryza? Kilka pytań od nowicjusza:)

Post autor: Morgana551 »

Ogonki w pierwszych miesiącach bardzo szybko rosną. Największy wzrost zauważa się do trzeciego miesiąca życia. Wapnem szczury za bardzo się nie interesują. Jeśli chcesz coś takiego zafundować ogonkom to proponuję sepię, taka dla ptaków.
Szczurzyca ma już koleżankę? Pamiętaj, że im dłużej zwlekasz tym łączenie będzie trudniejsze.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
sarka i konie
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 15, 2015 6:40 pm

Re: Czemu szczur mnie podgryza? Kilka pytań od nowicjusza:)

Post autor: sarka i konie »

Nie ma za co xmenso. ;)
xmenso
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 31, 2014 12:34 am

Re: Czemu szczur mnie podgryza? Kilka pytań od nowicjusza:)

Post autor: xmenso »

Morgana551 pisze:Ogonki w pierwszych miesiącach bardzo szybko rosną. Największy wzrost zauważa się do trzeciego miesiąca życia. Wapnem szczury za bardzo się nie interesują. Jeśli chcesz coś takiego zafundować ogonkom to proponuję sepię, taka dla ptaków.
Szczurzyca ma już koleżankę? Pamiętaj, że im dłużej zwlekasz tym łączenie będzie trudniejsze.
Mam zamiar zaadoptować szczurke i już nawet działam, dodałam ogłoszenie na "Szczurze adopcje" jak na razie jedna osoba się odezwała ale szczurki do wydania dopiero za 2 tyg. poza tym chciałabym gdzieś z okolic szczurka(osoba oferujaca mieszka ok 200 km ode mnie) a mieszkam w małym mieście no i wiadomo jak to jest.. Tu także patrzałam ale nie widzę żadnych nowych ogłoszen;/ musze czekać..
Ze mną: Coco ♥
Za TM: Sky aka Godzilla, Easy, Aya, Effy ♡
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”