Reagowanie na imię

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
damianek1337
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 8:35 am

Reagowanie na imię

Post autor: damianek1337 »

Witam,
Mam dwa szczury, już ok 2 miesiące, w ogóle się nie boją, dają się brać na ręce itp. Problem z tym, że nie reagują na imię. Trudno ich tego nauczyć, ponieważ jak są w klatce i jak chcę im dać jedzenie to nie chce im się nawet wstawać żeby podejść. Codziennie mają wybieg ok. 2 godziny i to kilka razy dziennie. Wabią się Stefan i Boguś.
Moje szczurki:
Stefan i Boguś
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Reagowanie na imię

Post autor: smeg »

Może są najedzone? ;) Jeśli mają poniżej 4 miesięcy, powinny jeść do woli, bo jeszcze intensywnie rosną, ale powyżej tego wieku możesz im zacząć ograniczać dzienną porcję karmy do ok. 15-20 g na szczura na dobę i karmić je np. raz lub dwa razy dziennie. Nie powinny mieć nonstop jedzenia w misce, dobrze im zrobi, jeśli przez kilka godzin w ciągu dnia posiedzą głodne. Chętniej będą też wtedy przyjmować smakołyki od Ciebie.

Oczywiście nie namawiam tu do głodzenia szczurów w celu uczenia reagowania na imiona :P Ale istnieją badania, które wykazują, że szczury, które nie mają swobodnego dostępu do karmy 24h/dobę, mają mniejsze skłonności do nowotworów. Dzięki temu nie utuczą się i będą zdrowsze w przyszłości.

Spróbuj na początek podawać im smakołyk prosto do pyszczka, wymawiając przy tym imię. Nie zmuszaj ich do podchodzenia do Ciebie, na początku wypracuj w nich dobre skojarzenie właściciela i dźwięku imienia z czymś smacznym. Z czasem same zaczną podchodzić, bo będą wiedziały, że czeka je coś przyjemnego :)

Popracuj też nad różnymi rodzajami smakołyków, znajdź coś, co będzie im wyjątkowo smakowało i za co dadzą się pokroić 8) Najlepiej, żeby to było coś zdrowego, nie sztuczne dropsy ze sklepu zoologicznego. Szczury często bardzo lubią pestki dyni, słonecznika, suszone banany (najlepiej dawać małe kawałki) - poszukaj czegoś, co podpasuje Twoim.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
damianek1337
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 8:35 am

Re: Reagowanie na imię

Post autor: damianek1337 »

Dziękuje, spróbuje i zobaczymy efekty ;) Mam nadzieję, że poskutkuje ;)
Moje szczurki:
Stefan i Boguś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”