Maluszek

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
vanillia
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 23, 2015 8:03 pm

Maluszek

Post autor: vanillia »

Witajcie
Mam pytanie, może nie potrzebnie ale troche sie martwie. Mam maluszka od 3 dni, szczurek ma 6 tygodni. Kupiłam ogonka w hodowl więc jest przyzwyczajony do ludzi. Wiem że mała jest w nowym miejscu i że się boi ale juz pierwszego dnia spała mi w kieszeni. W klatce siedzi w kącie, ręki sie nie boi ale sama nie podejdzie. Moja dziewczynka cały czas śpi i wlasnie to mnie martwi, czytam o młodych szczurkach i często piszą że maluchy są ruchliwe. Ogonek zaczyna być bardziej aktywny po zgaszeniu światła. W nocy najczesciej je i pije. Zastanawiam się czy jest z nią wszystko w porządku. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Maluszek

Post autor: xkuubi »

Kupiłaś szczurka nie w hodowli, a w pseudo hodowli. Tutaj nie pochwalamy kupna szczurów ponieważ jest to napędzanie biznesu przez który zwierzęta są rozmnażane w strasznych warunkach. Dostanie szczura z takiego miejsca nie jest równoznaczne z jego oswojeniem. W dodatku szczury są silnie stadne, i MUSZĄ mieć do towarzystwa drugiego szczura tej samej płci. Pewnie dlatego Twój ogon jest osowiały w klatce, jest po prostu samotny. Owszem, maluchy są ruchliwe, ale Twój nie ma z kim się bawić, więc tylko siedzi w kącie. "Hodowca" pewnie nie specjalnie przejmował się zdrowiem psychicznym i fizycznym tych szczurów. Więc koniecznie zabierz ogonka do weta, żeby sprawdzić czy jest zdrowy, niezarobaczony i czy nie ma pasożytów. ADOPTUJ jej też koniecznie przyjaciółkę :)
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
vanillia
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 23, 2015 8:03 pm

Re: Maluszek

Post autor: vanillia »

Wiem ze szczurek miał dobre warunki, byłam tam i widziałam że zwierzakom nic nie brakuje. Jestem pewna ze jest zdrowa. Pewnie masz rację że jest samotna. Postaram się jej znaleźć koleżankę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”