Pomooocyy ! :(

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
onegamemore
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 09, 2015 9:25 pm

Pomooocyy ! :(

Post autor: onegamemore »

Od 4.03.2015r. jestem właścicielką szczurka który miał być pokarmem dla węża, tak więc uratowałam mu życie. Moja siostra miała kiedyś dwa ogonki(jeden po drugim), więc w pamięci mam obraz szczurów mega oswojonych,chodzacych ze mną do sklepu na ramieniu i ogólnie zachowujących się jak psy. Sęk w tym,że moje maleństwo za bardzo mnie nie lubi. Nie lubi siedzieć na rękach, ucieka gdzie się da. Na cmokanie nie reaguje, na imię również. O szyi nie mam wgle co wspominać. :) Od 2 dni próbuje go nauczyć chociaż siedzenia w kieszeni. Podoba mu się do pewnego czasu, po 10 minutach jak poczuje rękę obok kieszeni na momencie się na nią wspina. Najbezpieczniej czuje się pod narzutą na łóżko. Co mam robić? Jakieś rady? :(
scarh
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 25, 2014 5:49 pm

Re: Pomooocyy ! :(

Post autor: scarh »

Za chwilę ktoś napiszę:
1-kupiłaś szczura,nie kupuje się szczura tylko adoptuje
2-szczurki są stadne....potrzebuje kumpla
3-że już popełniłaś dużo błędów
4-zwierze to nie zabawka

Ja napiszę,że skoro chcesz mieć fajnego szczurka ,zrób coś dla niego i poczytaj te forum.
Użytkownik zbanowany z powodu celowego łamania Regulaminu forum.
onegamemore
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 09, 2015 9:25 pm

Re: Pomooocyy ! :(

Post autor: onegamemore »

1. Ja nie kupiłam. Można napisac,że byłam w odpowiednim czasie i miejscu, bo gdyby nie ja zostałby uduszony i pożarty bez węże.
2. Kumplem mam być dla niego ja sama. Jakoś siostra wychowywała swoje szczury samotnie i dało radę.
3. dlaczego czekam na opinie, komentarze, wskazówki
4. mi tego mówić nie trzeba ;]

forum przeszukane, wskazówek dużo, ale nie do takiego tematu jaki ja zapodałam ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomooocyy ! :(

Post autor: Paul_Julian »

Ty sama nie zastąpisz odpowiedniego towarzystwa swojemu szczurowi, i żadne argumenty w stylu " siostra samotnie wychowywała i bylo im dobrze" sa niezgodne z prawdą.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=8541

Co możesz zrobić ? Możesz oddać tego szczurka komuś kto mu zapewni stadko i odpowiednie warunki do rozwoju psychofizycznego.
I najwyrazniej żle szukałas na forum.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8489

Jesli nie trzeba Ci mówic, że zwierzę to nie zabawka to powinnas posłuchac naszych wskazówek. A kilka juz dostałaś. Do dzieła :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomooocyy ! :(

Post autor: Malachit »

scarh wszystko to można było napisać w bardziej przystępny i mniej autorytatywny sposób.
Co do szczura-kumpla: szczury to zwierzaki silnie stadne i do prawidłowego rozwoju potrzebują towarzystwa swojego gatunku - naprawdę, to nie jest nasz wymysł, to coś, co zaobserwował każdy, kto najpierw miał jednego, a później dwa szczury i mógł porównać. Każdy widzi ogromną zmianę. I to nie prawda, że dwa szczury przywiązują się słabiej i wolą siebie nawzajem niż opiekuna ;)
Szczury nie żyją długo, dlatego nie warto serwować im życia dobrego "w połowie". Dlaczego w połowie? To proste - nikt nie spędza ze szczurem 24 godzin na dobę, my w nocy śpimy, kiedy on jest aktywny, chodzimy do szkoły, pracy... a co wtedy robi szczur? Nudzi się, siedzi sam. A tak - ma kumpla, który jest z nim, jak my nie możemy ;)
Zacytuje sama siebie:
ja też kiedyś myślałam (jak i większość forumowiczów!) że samotność nie jest dla szczura jakimś większym problemem - owszem, fajnie, jakby miał towarzystwo, ale nie wydawało mi się, żeby jego brak był dla niego krzywdą. Jednak... kiedy ma się porównanie jak zachowują się dwa szczury, a jak jeden, to pogląd ten szybko się zmienia i dopiero wtedy zauważa się, co znaczy szczęśliwy zwierzak :)
Nie zamierzam nikogo nawracać na siłę, ale polecam obejrzeć taki niedługi filmik http://www.youtube.com/watch?v=cDy3bMRu ... re=related
lub przeczytać post noovy http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=26333&start=390
Albo w wolnej chwili poczytać historie osób, które też najpierw miały jednego, a dopiero później dwa szczury http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=8541&start=1110
Wracając jednak do twojego problemu - w jakim mniej-więcej wieku jest szczur? Młode zwierzaki mają masę energii i niekoniecznie chcą siedzieć w miejscu, wolą biegać - jak to dzieci. Niewiele można na to poradzić, lepiej się po prostu z nimi bawić ;) tym bardziej maluch nie będzie od razu reagował na imię - jest u ciebie dopiero tydzień, daj mu się przyzwyczaić, oswoić, daj mu czas ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Pomooocyy ! :(

Post autor: yss »

Malachit: on przecież żartował.......

No niestety sporo od szczura zależy, czy będzie płochliwy, z ADHD, wrażliwy na dźwięki i zapachy - czy taki ciapkowaty miziak któremu otoczenie równo zwisa. Jak z ludźmi...
Szczury z hodowli terrarystycznych niestety rzadko mają kontakt z człowiekiem, a jeszcze rzadziej kontakt pozytywny i bywają zdziczałe od złego traktowania.Trzeba oswajać takiego szczura jakby był sierotą wojenną ;) I zgadzam się, że kontakt z drugim szczurkiem, najlepiej baaardzo oswojonym mógłby bardzo mu pomóc. Nie tylko w sensie stadności, to oczywiste - ale przełamywania nieufności wobec człowieka.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomooocyy ! :(

Post autor: Malachit »

scarh przepraszam za zwracanie uwagi, nie doczytałam, jestem przewrażliwiona - staram się pilnować, żeby jednak taki autorytatywny ton odszedł na tym forum w zapomnienie ;)
yss tak, wiem, doczytałam to później
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”