jak oswoić gryzącego szczura?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lara321
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 11, 2015 5:48 pm

jak oswoić gryzącego szczura?

Post autor: Lara321 »

mam szczura od 4 dni jest to samiec. kupiłam go w sklepie zoologicznym. zdziwiło mnie że wcale się mnie nie boi, ale gryzie! gdy chce go delikatnie pogłaskać pamiętając o tym by nie wykonywać gwałtownych ruchów on otwiera pyszczek i mnie gryzie... gdy chciałam by obwąchał moją rękę on podszedł i mnie ugryzł... jest jeszcze mały
Awatar użytkownika
JozkaHilda
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 14, 2013 7:59 am

Re: jak oswoić gryzącego szczura?

Post autor: JozkaHilda »

Daj mu trochę czasu żeby się zaaklimatyzował w nowym miejscu.

Jak duży jest szczurek?
Lara321
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 11, 2015 5:48 pm

Re: jak oswoić gryzącego szczura?

Post autor: Lara321 »

kupiłam go w zoologicznym i nawet nw jaki jest jego dokładny wiek ale zmieściłby się w dłoni XD wiem że jestem bardzo profeszyn :')
Lara321
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 11, 2015 5:48 pm

Re: jak oswoić gryzącego szczura?

Post autor: Lara321 »

JozkaHilda pisze:Daj mu trochę czasu żeby się zaaklimatyzował w nowym miejscu.

Jak duży jest szczurek?
zmieściłbysie w dłoni
(póki co ogarniam forum XD)
Awatar użytkownika
JozkaHilda
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 14, 2013 7:59 am

Re: jak oswoić gryzącego szczura?

Post autor: JozkaHilda »

Ale gryzie do krwi czy skubie? Bo to dwie różne rzeczy. Może jest jeszcze przestraszony i nie wie z jakim zamiarem pchasz mu łapy do jego domku ;D
Lara321
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 11, 2015 5:48 pm

Re: jak oswoić gryzącego szczura?

Post autor: Lara321 »

JozkaHilda pisze:Ale gryzie do krwi czy skubie? Bo to dwie różne rzeczy. Może jest jeszcze przestraszony i nie wie z jakim zamiarem pchasz mu łapy do jego domku ;D
Nie gryzie do krwi ale też nie skubie, gryzie ale to nie boli ale kurde gryzie :/
Lara321
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 11, 2015 5:48 pm

Gryzący szczur

Post autor: Lara321 »

Mam go od 5 dni jest z zoologicznego i nawet nie znam jego dokładnego wieku (to samiec) w dzień jest spokojny (w miarę) ale wieczorem czy w nocy nie da sie wcale dotknąć a jak mi się uda go pogłaskac po chwili odwraca sie i gryzie... Jeszcze się boi ale gryzie :') domyślam sie że nie ogarnia po co ja mu łapy pcham do klatki ale nwm jak to zmienić, proszę o pomoc bo jesli to sie nie zmieni niestety będę musiała go oddać...
Lara321
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 11, 2015 5:48 pm

Problem z oswojeniem szczurka

Post autor: Lara321 »

Moja siostra miała zachciankę by mama jej kupiła szczura. Jak sie przekonała nie będzie on laleczką do zabawy poza tym był z zoologicznego.wzięłam go... Oprócz niego mam jeszcze 2 starsze szczury , problemowy szczur jest jeszcze mały . Dobrze dogaduje sie z kolegami i nie ucieka jakoś strasznie od ręki. Ale jesli chodzi o wyjęcie z klatki lub pogłaskanie od razu rzuca sie do gryzienia. W moim domu jest już tydzień
Awatar użytkownika
JozkaHilda
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 14, 2013 7:59 am

Re: jak oswoić gryzącego szczura?

Post autor: JozkaHilda »

Nasz też tak dziabał, przejdzie mu.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Problem z oswojeniem szczurka

Post autor: Morgana551 »

Nie kupuj więcej szczurów w sklepach lub pseudohodowlach. Napędzasz tym tylko ten chory biznes.

Tydzień na oswojenie zwierzaka, który nigdy nie miał styczności z człowiekiem to bardzo malutko. Nikt nie jest w stanie Ci powiedzieć ile oswajanie potrwa. Mogą to być tygodnie, miesiące albo nigdy to nie nastąpi. Po prostu szczurek taki jest i już. Daj mu czas na zapoznanie się z nowym otoczeniem i zapachami.

Czy szczur gryzie do krwi?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jak oswoić gryzącego szczura?

Post autor: smeg »

Dawaj mu smakołyki w małych ilościach na łyżeczce - takie, których nie da się zabrać i uciec, ale które trzeba zlizać na miejscu z łyżeczki, np. jogurt naturalny, gerberki dla niemowląt albo własnoręcznie przyrządzone papki warzywne. Szczur na początku będzie próbował gryźć, ale przydzwoni parę razy zębami w łyżkę i przekona się, że to nie jest przyjemne i że lepiej lizać przysmak ;) Po kilku dniach-tygodniach, kiedy przestanie rzucać się z zębami, możesz zacząć dawać mu smakołyki do zlizania z palca. Chodzi o to, żeby szczur jadł tuż przy Twojej ręce, a nie żeby zabrał np. pestkę z ręki i uciekł z nią w kąt.

Poza tym szczury to zwierzęta silnie stadne, nie można ich trzymać pojedynczo. Koniecznie przygarnij mu kolegę tej samej płci, w grupie szczury szybciej się oswajają. Ale nie kupuj w zoologu, lepiej za darmo adoptować tu na forum już oswojonego szczurka. Ogłoszenia adopcyjne znajdziesz w dziale "Oddam" albo na fb: https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje?fref=ts . Upewnij się najpierw, że Twój szczur to na 100% samiec, bo sprzedawcy w zoologach często mylą płeć.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Lara321
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 11, 2015 5:48 pm

Re: jak oswoić gryzącego szczura?

Post autor: Lara321 »

smeg pisze:Dawaj mu smakołyki w małych ilościach na łyżeczce - takie, których nie da się zabrać i uciec, ale które trzeba zlizać na miejscu z łyżeczki, np. jogurt naturalny, gerberki dla niemowląt albo własnoręcznie przyrządzone papki warzywne. Szczur na początku będzie próbował gryźć, ale przydzwoni parę razy zębami w łyżkę i przekona się, że to nie jest przyjemne i że lepiej lizać przysmak ;) Po kilku dniach-tygodniach, kiedy przestanie rzucać się z zębami, możesz zacząć dawać mu smakołyki do zlizania z palca. Chodzi o to, żeby szczur jadł tuż przy Twojej ręce, a nie żeby zabrał np. pestkę z ręki i uciekł z nią w kąt.

Poza tym szczury to zwierzęta silnie stadne, nie można ich trzymać pojedynczo. Koniecznie przygarnij mu kolegę tej samej płci, w grupie szczury szybciej się oswajają. Ale nie kupuj w zoologu, lepiej za darmo adoptować tu na forum już oswojonego szczurka. Ogłoszenia adopcyjne znajdziesz w dziale "Oddam" albo na fb: https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje?fref=ts . Upewnij się najpierw, że Twój szczur to na 100% samiec, bo sprzedawcy w zoologach często mylą płeć.
To napewno samiec bo ma jaja :') a już próbowałam z łyżeczką i jogurtem ale on gryzie łyżkę i z tym co mu na zębach zostało idzie i w spokoju sam je
Lara321
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 11, 2015 5:48 pm

Re: Problem z oswojeniem szczurka

Post autor: Lara321 »

Morgana551 pisze:Nie kupuj więcej szczurów w sklepach lub pseudohodowlach. Napędzasz tym tylko ten chory biznes.

Tydzień na oswojenie zwierzaka, który nigdy nie miał styczności z człowiekiem to bardzo malutko. Nikt nie jest w stanie Ci powiedzieć ile oswajanie potrwa. Mogą to być tygodnie, miesiące albo nigdy to nie nastąpi. Po prostu szczurek taki jest i już. Daj mu czas na zapoznanie się z nowym otoczeniem i zapachami.

Czy szczur gryzie do krwi?
Nie do krwi ale też nie skubie , ale też sie nie boi tak bardzo
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jak oswoić gryzącego szczura?

Post autor: smeg »

No to probuj dalej, po jakims czasie przekona sie, ze nie warto gryzc lyzki ;) Daj mu wiecej czasu, szczura nie oswaja sie w 2 dni.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Lara321
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 11, 2015 5:48 pm

Re: jak oswoić gryzącego szczura?

Post autor: Lara321 »

[quote="Lara321"][quote="smeg"]Dawaj mu smakołyki w małych ilościach na łyżeczce - takie, których nie da się zabrać i uciec, ale które trzeba zlizać na miejscu z łyżeczki, np. jogurt naturalny, gerberki dla niemowląt albo własnoręcznie przyrządzone papki warzywne. Szczur na początku będzie próbował gryźć, ale przydzwoni parę razy zębami w łyżkę i przekona się, że to nie jest przyjemne i że lepiej lizać przysmak ;) Po kilku dniach-tygodniach, kiedy przestanie rzucać się z zębami, możesz zacząć dawać mu smakołyki do zlizania z palca. Chodzi o to, żeby szczur jadł tuż przy Twojej ręce, a nie żeby zabrał np. pestkę z ręki i uciekł z nią w kąt.

Dzisiaj zaszalałam i trochę jogurtu wzięłam na palca i co dziwne nie gryzł o.O teraz już tak nie reaguje na moją ręka ale gdy ją wyciągnę sam podchodzi i wącha ją nie spodziewałam się takiego efektu :') oczywiście jeszcze na rękę go nie wezme
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”