Oswajanie rocznych samiczek

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
atyde_1988
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 12, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Leeds UK

Oswajanie rocznych samiczek

Post autor: atyde_1988 »

Witam :)
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem dwóch samiczek. Dzięki znajomej przekonałam się do tych zwierzątek, a moja córka wręcz szaleje za nimi od momentu kiedy widziała u znajomej.
Mam możliwość zaadoptowania dwóch rocznych samiczek, bo niestety ich właściciel nie może się nimi dłużej zajmować (przeprowadzka). Chciałam zapytać czy takie roczne zwierzątka potrafią zaaklimatyzować się w nowym miejscu?? Zaakceptować nowe otoczenie i przede wszystkim mnie i córkę??
Z góry dziękuje za wszystkie porady :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Oswajanie rocznych samiczek

Post autor: yss »

atyde: jeżeli akceptują was u znajomej to i w nowym domu będą was akceptować.
Ważne, żeby nie gryzły lub mało gryzły lub lekko gryzły, bo się dziecko może uszkodzić i zrazić do zwierząt. :)

Pomyślałabym nad wzięciem jednej lub dwóch młodych dziewczynek do zestawu - szczurki krótko żyją i za rok - dwa będzie traumą dla dziecka utrata obu zwierzątek. Młodsze szczurki będą wtedy jeszcze żywe i pomogą zapełnić to miejsce. Ale nie jest to żaden nacisk - po prostu taka sugestia, też mam dziecko rozkochane w szczurakach...
ten się nie myli, kto nic nie robi
atyde_1988
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 12, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Leeds UK

Re: Oswajanie rocznych samiczek

Post autor: atyde_1988 »

Tylko właśnie te szczurki to nie są od tej znajomej bo ona ma jednego samca. Te samiczki to znalazłam ogłoszenie na necie i szkoda ich mi sie zrobiło.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Oswajanie rocznych samiczek

Post autor: yss »

Jeżeli w tym samym mieście, to pojedź je zobaczyć :)
Bardzo się chwali chęć adopcji.
Powodzenia :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ptak12
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 16, 2015 1:06 pm
Kontakt:

Re: Oswajanie rocznych samiczek

Post autor: ptak12 »

Kiedy masz dwa szczurki, wówczas dzieci będą miały więcej radości i zwierzętom będzie raźniej, będą się razem bawić.
Jak to dobrze, że jeżeli bank odmówi nam kredytu, nie jest powiedziane, iż kredyty Warszawa www.dobrekredyty.com.pl nie są dla nas. Przecież jest dzisiaj całkiem sporo interesujących alternatyw, przede wszystkim warto zapoznać się bliżej z ofertą banków.
Awatar użytkownika
Dziunia
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 8:47 am

Re: Oswajanie rocznych samiczek

Post autor: Dziunia »

Yss ma rację, zobaczcie je wcześniej.
Ja zlitowałam się szczurem porzuconym i teraz wiem, że dla nowicjusza oswajanie dorosłego szczura to trudny temat, tyle że ja o niej nic nie wiedziałam, a raczej mogę przypuszczać że została wyrzucona nie bez powodu. Po tym jak adoptowałam młode od doświadczonej opiekunki, zachęcam gorąco do takich adopcji, bo szczurki w ogóle nie gryzą, są ciekawskie, nauczone prawidłowego karmienia oraz odrobaczone. Same zalety.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oswajanie rocznych samiczek

Post autor: smeg »

Generalnie oswajanie rocznych szczurków nie powinno stanowić dużych problemów, ale do takich ogłoszeń często trafiają szczury zaniedbane przez właścicieli albo wręcz męczone, które wymagają większego wysiłku i cierpliwości - bo mogą np. gryźć. Bardzo polecamy adopcje zamiast kupowania w sklepie, ale na początek warto przygarnąć szczurki od doświadczonej osoby, która przynajmniej będzie w stanie obiektywnie opisać ich charaktery albo wziąć maluchy, łatwiejsze do oswojenia. https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje?fref=ts - przejrzyj ogłoszenia na tej stronie :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”