Dziabanie w klatce x.x

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Dziabanie w klatce x.x

Post autor: Vess »

Właśnie gdy to piszę- leżę, a łapek drepta po mnie. Mam problem. Łapek to stworzenie niepewne siebie i strachliwe. Gdy chodzi mi po rękach płaszczy się, boi się wchodzić i schodzić z różnych rzeczy. Trochę ciapowaty. Ma cztery miechy, ze mną jest od dwóch. Jest najprawdopodobniej ślepy na jedno oczko (w odpowiednim świetle widać, że ma białą plamkę na lewym oczku). Można rzec, oswojony, milusi, do głaskania, tulący się, choć ma czasem takie... dzikie ruchy. To słowem (lub słowami) wstępu. Problem jest jeden. W klatce mogę ścierać półki, głaskać go, ale gdy tylko moja ręka znajdzie się w zasięgu jego pyszczka to dziabie. Ani to ostrzegawczo, ani do krwi. Po prostu dziabie. I tylko w klatce. Tak, to boli.

I co ja mam kurna począć? ???
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziabanie w klatce x.x

Post autor: Paul_Julian »

Moze po prostu nie zbliżaj ręki do jego pyszczka ? Albo spróbuj rękę kierowac od jego przodu i od dołu. Nie z góry, bo moze wtedy kojarzyć z atakiem. czy wiadomo, co sie z nim działo wcześniej ? Moze sie czegoś boi, i ręka lub coś blisko pyszczka źle mu sie kojarzy ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dziabanie w klatce x.x

Post autor: Vess »

Ale poza klatką daje się głaskać nawet pod pyszczkiem. I nic. Tylko w klatce. Ba, nawet jak go nie zaczepiam. Mało tego, zasłaniam czasem rękę rękawem bluzy, a on podchodzi, odsuwa rękaw i dziab w goły palec! A masz człowiek! Nikt mi tu nie będzie żarcia do miski wsypywał xD. Na prawdę nie wiem co robić. Zabić mnie jeszcze nie chciał xD. No, ale wiesz ::)
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziabanie w klatce x.x

Post autor: Paul_Julian »

Klatka to jednak jego terytorium i moze czuje sie bardziej odważny ? Zawsze można prychnąć, syknąc ostrzegawczo, albo glosniej powiedzieć , ze nie wolno itd. Albo taki piskoskrzek jak czasem szczury robią, jak im sie cos nie podoba.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dziabanie w klatce x.x

Post autor: Vess »

O, nie pomyślałam, by podejść do tego... po szczurzemu :P Dzięki za wskazówki, spróbuję ^^
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”