Strona 1 z 1

Młody szczurek gryzie do krwi

: wt mar 29, 2016 3:23 pm
autor: Konkret
Witam, tydzień temu przygarnąłem młodego ogonka (samca). Problem w tym, że gdy wkładam rękę do klatki to gryzie do krwi, czasami od razu a czasem ugryzie kilka razy lekko, coraz mocniej i w końcu dziabnie do krwi. Wyjmuje go przez rękawice delikatnie z klatki, zdejmuje je i u mnie na kolanach juz nie gryzie. Zwykle potrzymam go tak z pół godziny - godzinę, pogłaszcze, odłożę do klatki i przestaje ale gdy włożę rękę następnego dnia jest znowu to samo, tak jakby mnie nie poznawał. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale ogonek ma kolor beżowy i czerwone oczy.

Re: Młody szczurek gryzie do krwi

: wt mar 29, 2016 3:27 pm
autor: RudaWilczyca
Większe znaczenie niż jego barwa ma jego wiek. Chłopcy niekastrowani lubią się "zbiesić" w okresie dojrzewania i czasem stają się agresywne. Jeśli jednak okazuje ci niechęć tylko przy wkładaniu ręki do klatki, to możesz spróbować postawić klatkę w jakimś miejscu i zachęcać go by sam z niej wyszedł. Możesz też podawać mu jogurcik, najpierw z łyżki a potem z palca - po łyżce pownien załapać, że takie coś się liże a nie gryzie (chociaż moje dziewuchy i tak w pierwszym odruchu lekko podgryzają a dopiero potem zaczynają lizać).
Przygarnąłeś go tydzień temu, więc nie zna cię jeszcze zbyt dobrze, zaś klatkę uważa za swoje terytorium więc najpewniej po prostu nie podoba mu się intruz na nim. Powyższe sposoby powinny przekonać go, że ręka w klatce nie oznacza zagrożenia tylko same dobre rzeczy ;)

Re: Młody szczurek gryzie do krwi

: wt mar 29, 2016 3:34 pm
autor: Konkret
Dzięki, będę próbował. :D