2 nowe szczurzyce

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sranka
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 20, 2018 9:49 pm

2 nowe szczurzyce

Post autor: Sranka »

Czesc! Od tygodnia mam 2 nowe szczurzyce. Jedna - biala - jest bardzo aktywna I ciekawska. Biega po calej klatce, obwachuje wszystko I podjada smakolyki. Nie dala sie jeszcze poglaskac. Robi sie nerwowa I nieufna kiedy probuje wziac ja na rece I probuje gryzc. Udalo mi sie ja wywabic z klatki na chwile ale poza wywachiwaniem dywanu dookola nie chce nawet wejsc na reke. Druga za to - czarna - jest mniej aktywna. Widac ze sie boi I nie chce podejsc nawet po smakolyk. Czesto kiedy tylko podejde do klatki to ucieka do domku albo do rury I sie chowa. Zauwazylam ze obie sa bardziej aktywne po poludniu I w nocy. Czasem tez sie gryza I walcza miedzy soba - byc moze o status. W sklepie byly tylko obie w klatce. Boje sie ze dlugo to trwa I szczurzyce nie zaufaja mi wcale. Przejrzalam juz rozne strony ale dalej nie wiem co robic. Czy lepiej byloby probowac zaprzyjaznic sie z ta ciekawska czy z obiema na raz w tym samym czasie? Moze jak biala sie przekona I zaufa to czarna automatycznie tez (biala zdaje sie byc liderka)? Wiem ze powinnam byc cierpliwa ale co moge zrobic by przyspieszyc ten okres zapoznawania sie I jak bezpiecznie zaczac je brac na rece? Z gory dziekuje za pomoc
PS Czy to normalne ze biala czasem skacze jak pies ze wscieklizna?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 nowe szczurzyce

Post autor: Malachit »

Szczury ze sklepów zoologicznych potrzebują na ogół więcej czasu na oswojenie, niż te z adopcji.
Polecam przeczytać cały ten temat http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=31475&start=45
I wiele porad znajdziesz tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=40369&start=855
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”