pomocy mam problem z oswajaniem??

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
MalinowyHax2000
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 16, 2018 4:33 am

pomocy mam problem z oswajaniem??

Post autor: MalinowyHax2000 »

mam problem ze moimi szczurkami. mam je od kwietnia 2017.r . pierwsza nazywa się Tośka a druga Zośka. i w tym problem że nie mogę ich oswoić. próbowałem na różne sposoby np: zabawy, wypuszczanie na łóżko, na podłogę, z ręki podawałem jedzenie, robiłem dla nich z pudełek domki i nic to nie dało nawet próbowałem dominować też nic nie dało. Niech cą do mnie przyjść. Tośka strasznie lubi się chować a jak się schowa to trzeba jedzeniem namówić a jak biorę ją na rękę to ona jak najszybciej ucieka . Zośka ma gorszy charakter i myślę że ona myśli że jest przywódcą stada i jak próbuje głaskać to chce mnie ugryźć ale też czasami lirze moją rękę. A i jeszcze nie reagują na imiona.
MalinowyHax2000
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 16, 2018 4:33 am

Re: pomocy mam problem z oswajaniem??

Post autor: MalinowyHax2000 »

przypomniało mi się że w nocy próbują wykopać dziurę w klatce
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pomocy mam problem z oswajaniem??

Post autor: Paul_Julian »

Dziewuchy zawsze maja mnóstwo do roboty i są wiercipiętami. Próbuj je codziennie trzymac pod bluzą i spacerowac z nimi po pokoju czy np. w łazience. Pomaga też noszenie w rękawie. czują wtedy Twój zapach. I gadaj do nich podczas tego noszenia :)
Jesli chodzi o reagowanie na imiona to z tym róznie bywa, bo moje np. nie przychodzą na imię , ale jak je zawołam to strzygą uszami. Podawaj mi np. pestki dyni w nagrodę jak przyjdą. Poczytaj co pisze Smeg tutaj : http://szczury.org/viewtopic.php?p=1008317#p1008317
I tutaj jest jeszcze temat o nauce reagowania na imię http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t= ... ie#p174420
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
MalinowyHax2000
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 16, 2018 4:33 am

Re: pomocy mam problem z oswajaniem??

Post autor: MalinowyHax2000 »

dzięki spróbuje jak macie inne pomysły to też piszcie :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pomocy mam problem z oswajaniem??

Post autor: Paul_Julian »

Cały dział jest :) Pozaglądaj w różne tematy :) Powodzenia !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”