Jak oswoić dorosłego, agresywnego szczura

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: Kluska123 »

A nie jest przypadkiem w ciąży? Mógłbyś/mogłabyś wstawić zdjęcia małej? I koniecznie zaadoptuj (nie kupuj!) jej koleżankę, szczury to zwierzęta stadne :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
mlodam
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 17, 2012 5:25 pm

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: mlodam »

Kluska123 pisze:A nie jest przypadkiem w ciąży? Mógłbyś/mogłabyś wstawić zdjęcia małej? I koniecznie zaadoptuj (nie kupuj!) jej koleżankę, szczury to zwierzęta stadne :)
Pan w sklepie powiedział że jest to młody szczurek, zaraz wrzucę zdjęcia
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: marryjuana »

Szczurki z zoologa nie pomagają, kiedy ktoś nie ma doświadczenia, wręcz przeciwnie. Często mają uraz do człowieka, co jest powodem agresji... Lepiej wziąć robaczka, który od urodzenia miał przyjazny kontakt z ludźmi, a takie maluchy znajdziemy w ogłoszeniach adopcyjnych. Wiem, że teraz już na to za późno, ale warto, żeby pamiętali o tym inni.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: Kluska123 »

O ile się nie mylę (jak tak to poprawcie), to od 5. tygodnia szczurki są już zdolne do rozmnażania się, dlatego się wtedy rozdziela maluchy, więc mała może być zaciążona - co w zoologach jest powszechne. Mam jednak nadzieję, że nie i po prostu potrzebuje czasu i duuużo cierpliwości.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
mlodam
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 17, 2012 5:25 pm

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: mlodam »

http://www.myimg.de/?img=IMAG046292317.jpg
http://www.myimg.de/?img=IMAG0465e85e5.jpg
tu są zdjęcia przepraszam, że tak ale inaczej nie udało mi się ich wrzucić. Jak rozpoznać czy jest w ciąży ? Czy od razu iść do weterynarza?
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: wiewi »

a to ma być ona czy on? Dasz radę złapać ją choćby ręką w rękawiczce skórzanej, ew. kuchennej i zrobić zdjęcia "podwozia" i profilu brzucha?
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
mlodam
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 17, 2012 5:25 pm

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: mlodam »

ona, próbowałam tak, ale strasznie się wyrywała i gryzła więc ją puszczałam bo bałam się że zrobię jej krzywdę.
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: wiewi »

a w zoologu była sama czy z innymi szczurami w klatce? Pozostaje Ci chyba tylko albo iść do dobrego weta albo czekać koło 2 tygodni, wtedy się okaże czy urodzi czy nie.
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
mlodam
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 17, 2012 5:25 pm

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: mlodam »

była z innymi. Jeżeli to ciąża to jak mogę się nią zaopiekować?
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: Hanka&Medyk »

A gdyby spróbować inaczej, tzn. dokooptować jej drugą równie młodą samiczkę, ale z adopcji, odchowaną już i przyzwyczajoną do człowieka? Jest szansa, że drugi szczur pomógłby się jej "ucywilizować" albo chociaż zajmowałaby się koleżanką i nie zwracała uwagi na Was.
Oczywiście gdy już będzie wiadomo, czy nie jest w ciąży.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: wiewi »

na sterylkę aborcyjną jest chyba za mała, ale to niech powiedzą mądrzejsi ode mnie :)
Teraz spokój, zróżnicowana dieta bogata w białko, możesz dać jej jakieś papierowe ręczniki do klatki, może chcieć uwić sobie gniazdko.
Potem możesz albo uśpić ślepy miot w pierwszej dobie ich życia, ew. zostawić 2-3 młode, albo ewentualnie zostawić wszystkie i szukać im domków...
Ale to wszystko później, wpierw musisz poczekać żeby zobaczyć jak się sytuacja rozwinie.
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
mlodam
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 17, 2012 5:25 pm

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: mlodam »

Myślę, że to nie problem tylko gdzie mogę taką hodowlę znaleźć? Dodam, że mieszkam w Rzeszowie. Przepraszam, że tak wypytuję, ale jestem zielona w tym temacie a nie chcę po raz drugi popełnić jakiegoś błędu
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: wiewi »

z adopcją drugiej samiczki bym się wstrzymała tak jak pisze hanka&medyk aż do wyjaśnienia sprawy ewentualnej ciąży.
Wtedy też jeśli okaże się, że urodzą się małe a ty zdecydujesz się je odchować możesz sobie zostawić 1 czy 2 samiczki.
Jeśli nie będzie ciąży lub zdecydujesz się uśpić miot, możesz poszukać szczurki do adopcji choćby na naszym forum w tym dziale http://szczury.org/viewforum.php?f=163
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
mlodam
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 17, 2012 5:25 pm

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: mlodam »

Tu dodaje zdjęcie brzuszka tylko tak udało mi się je zrobić
http://www.myimg.de/?img=IMAG0468f5cb1.jpg
http://www.myimg.de/?img=IMAG046702142.jpg
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Oswajanie na nowo rocznego szczurka.

Post autor: Lilien »

Tu - http://szczury.org/viewforum.php?f=163 masz dział z ogonkami które szukają domu.
Tu - http://szczury.org/viewforum.php?f=5 - Klatki i dodatki jakie są do sprzedania.

Myślę, że twoja szczurka również z czasem się do Ciebie równie mocno przywiąże, ale nie tak od razu. Wszystko w swoim czasie, a skoro szczurka może mieć faktycznie jakiś uraz jeśli chodzi o jej poprzedni dom to cały proces może potrwać dłużej. Pozatym postaraj się naprawde adoptować jej przyjaciółkę bo dla tych zwierzaków to jest ważne :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”