ZANIM COŚ NAPISZESZ - FAQ

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
borówka
Posty: 341
Rejestracja: pt paź 29, 2010 6:22 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: borówka »

Paul_Julian pisze:A braciszkowie mieszkali wczesniej razem ? Jesli tak, to nie trzeba ich łączyć na nowo.
Tego nie wiem, bo jeszcze ich nie kupiłam. ale zależałoby mi na tym żeby byli to bracia i już się trochę znali..
A przy dwóch nowych nieznających się szczurkach jak to jest? Po przyniesieniu wkłada się je razem od razu do jednej klatki?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: IHime »

borówka pisze:
Paul_Julian pisze:A braciszkowie mieszkali wczesniej razem ? Jesli tak, to nie trzeba ich łączyć na nowo.
Tego nie wiem, bo jeszcze ich nie kupiłam. ale zależałoby mi na tym żeby byli to bracia i już się trochę znali..
A przy dwóch nowych nieznających się szczurkach jak to jest? Po przyniesieniu wkłada się je razem od razu do jednej klatki?
Nie kupuj, tylko adoptuj dwóch braciszków. Zrobisz dobry uczynek i dostaniesz szczurki za darmo, bez świerzbu, oswajane w tymczasowym domu. Nawet jeśli akurat w twojej okolicy nie ma szczurków do adopcji, to na forum można znaleźć transport. Często podróżujący szczurolubni przewożą maluchy przy okazji.
Jeśli koniecznie chcesz kupić szczurusie, to tylko od zrzeszonych hodowców.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: zuzka-buzka »

Przyjmuję samca z najprawdopodobniej złamaną łapką. Czekać na wyleczenie, czy od razu łączyć z chłopakami? I chyba musi mieć miękkie podłoże, nie? :|
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

Poczekaj na wyleczenie. nawet jesli łączenie bedzie bez zadnych problemów, mogą go przypadkiem uderzyć czy coś . Niech ochłonie jeszcze.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: zuzka-buzka »

Ok. A mogę go trzymać w akwarium póki co? bo nie mam żadnej klatki, musiałabym kupić, z resztą boję się, że powspina się na kraty, spadnie i coś sobie zrobi. :-\ Myślę, że przeżyje będąc w akwa przez ten tydzień czy 2.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

Zawsze mozesz w transporterku i przymontować tam poidełko. NIe wiem , czy z akwa nie wyskoczy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: zuzka-buzka »

Zabudowane u gory oczywiście! CHoć z drugiej strony gdzie będę myszy trzymała? :| Będzie w transporterze, najwyżej kupię w ikei pojemnik SAMLA to coś takiego jak akwa, jest tanie, duże i w wieczku zrobię duuużo dziur. I tam będzie mieszkał na czas leczenia i łączenia.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
borówka
Posty: 341
Rejestracja: pt paź 29, 2010 6:22 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: borówka »

IHime pisze:
borówka pisze:
Paul_Julian pisze:A braciszkowie mieszkali wczesniej razem ? Jesli tak, to nie trzeba ich łączyć na nowo.
Tego nie wiem, bo jeszcze ich nie kupiłam. ale zależałoby mi na tym żeby byli to bracia i już się trochę znali..
A przy dwóch nowych nieznających się szczurkach jak to jest? Po przyniesieniu wkłada się je razem od razu do jednej klatki?
Nie kupuj, tylko adoptuj dwóch braciszków. Zrobisz dobry uczynek i dostaniesz szczurki za darmo, bez świerzbu, oswajane w tymczasowym domu. Nawet jeśli akurat w twojej okolicy nie ma szczurków do adopcji, to na forum można znaleźć transport. Często podróżujący szczurolubni przewożą maluchy przy okazji.
Jeśli koniecznie chcesz kupić szczurusie, to tylko od zrzeszonych hodowców.
Myślałam raczej o hodowcy, ale sama już nie wiem. ^__^ Zastanowię się nad adopcją.
Awatar użytkownika
Daithver
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 06, 2010 6:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Daithver »

A ja mam problem z moimi szczurzycami, też jak ogień i woda... Koka (starsza, która była u mnie wcześniej) jest przeze mnie całkiem inaczej wychowana niz Ina, która przygarnełam z nieplanowanego miotu, a tam nie poświęcano szczuraskom w ogóle czasu... Koka garnie się do mnie i pragnie zainteresowania a Ina dalej boi sie głaskania, bycia na rękach czy kolanach... Po za tym Koka chodzi po całym pokoju, chce jak najwiecej czasu być ze mną, a Ina tylko czasami wychodzi z klatki razem z Koka i sie bawią. Wiem, ze zadnej nie moge faworyzowac i zawsze jedna z nich cierpi, bo albo zajmuje sie nimi dwiema i Koka jest zadowolona ale Ina przestraszona, a jak zostawiam je w spokoju w klatce to Ina siedzie w hamaczku a Koka koniecznie chce wyjśc i posiedziec mi np na ramieniu... Oswajam Inę juz od miesiaca, przyzwyczajam ją ciągle do moich zapachów, trzymam pod bluzka czy w kapturze, daje smakołyki, ale dalej sie boi. Myślalam, ze Koka doda jej odwagi a tu nic. chce, żeby dwie były szczęśliwe...
Jeżeli coś robisz, rób to najlepiej jak potrafisz. Zwłaszcza gdy opiekujesz się innymi istotami

Koka i Ina po drugiej stronie tęczy
Molie, Mika, Sai i Ana ^^
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

Nie wszystkie szczurki oswajają się tak samo. Ja mam roczną Kredkę , która nie lubi siedzieć ze mną , ani na ramieniu, ani pod bluzą. Ale jak się zakrztusiła chlebem to pozwoliła sie wziąc i sobie pomóc , siedziała grzecznie mi na kolanach (jak tylko się lepiej poczuła to zaraz uciekła) . tak samo jak były na wybiegu , to co jakiś czas podbiegała do mnie (siedziałem na podlodze oparty o łózku) i trącała mnie nosem w ucho.
Mam też szczurka Sorana (jest ze mną kilka miesięcy), wziety z laba , boi sie wszystkiego. Powoli uczy sie siedzieć na ramieniu, ale tak z 10 minut posiedzi max.
Jak Ina chce sobie siedzieć w hamaczku, to niech sobie siedzi. Musi tez nabrać odwagi. Wołaj do niej, podawaj chrupeczki. Soran i Kredka w klatce reagują na imie (i szelest herbatniczka) i podbiegają .
Szczurki są dla siebie nawzajem, nie dla nas -takie jest moje zdanie. Otwórz klatkę i wolaj Inę. Koka pewnie zaraz wyjdzie, może Ina też się zaciekawi, co tam sie dzieje? Szczurki uczą sie też od siebie nawzajem, Ina na pewno widzi, że Koce nic złego się nie dzieje, więc penie za jakiś czas sama wyjdzie zaciekawiona.
Kiedy? To nie wiadomo. Ale na pewno powolutku się przyzwyczai. Czasem pomaga włozenie ręki do klatki, i trzeba mieć takie szerokie rękawy-niektóre szczurki się zaciekawią i zajrzą do środka , inne byc moze przestraszą , ale warto spróbować. Moze nawet ukryć coś dobrego w rękawie?
Najwazniejsze, żeby Ina sama chciała wychodzić i sprawdzać co jest na zewnątrz klatki. Nic na siłę :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Daithver
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 06, 2010 6:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Daithver »

Nie wyciągam jej na siłe :) zazwyczaj wychodzi za Koka na wybieg, ale dzisiaj mialam z Ina ekstremalna sytuacje :P Wlazla pod szafę i nie mogliśmy jej wyciągnąć, z Koka jest o tyle dobrze, że reaguje na imie i zaraz przybiega a Ina za nic nie chciała wyjść :P Zgadzam sie z Toba, Paul_Julian, że szczury są dla siebie, tylko, że one nawet mają inne godziny aktywnosci i gdy jedna chce wyjść to druga śpi i odwrotnie. Tak samo jest z zabawa :P teraz poprostu wkladam je do kaptura i albo chodzą po mnie, albo śpią w kapturze - ważne, ze razem :) no i Ina czuje sie dobrze na ramieniu - chociaż tyle. I czy to bedzie w porządku jak jedna, jak chce to bedzie sobie chodzic po pokoju, a druga bedzie siedziała w klatce ( drzwiczki są otwarte i zawsze może wyjsc)?
Boje sie, ze Ina boi sie rąk dlatego, że nigdy nie była wyciągana przez poprzednich wlaścicieli normalnie tylko za ogon >:( i nie ma co sie oszukiwać, dopiero u nas dostała odpowiednie zainteresowanie ...
Jeżeli coś robisz, rób to najlepiej jak potrafisz. Zwłaszcza gdy opiekujesz się innymi istotami

Koka i Ina po drugiej stronie tęczy
Molie, Mika, Sai i Ana ^^
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

I czy to bedzie w porządku jak jedna, jak chce to bedzie sobie chodzic po pokoju, a druga bedzie siedziała w klatce ( drzwiczki są otwarte i zawsze może wyjsc)?
Jak najbardziej będzie ok :) Moje lubią siedzieć nie na ramieniu , a na karku albo w kapturze. Na ramieniu za bardzo kiwa :)
Przejrzyj pokój i pozatykaj wszelakie zakamarki. Ina na pewno się do Ciebie przekona, tak jak mówisz, dopiero u Ciebie ma dobry kochający domek.

Soran wczoraj siedział u mnie pod bluzą , ja czytałem ksiązkę. Posiedział chyba z 30 minut (rekord!) a potem nagle zaczął się wiercić i wyłazić. Chciałem go zatrzymać i chwyciłem w ręce, a on "piiip !" i sie zesikał ;) Najwyrazniej chciało mu sie siku.

To tylko kwestia czasu, jak Ina też bedzie szaleć, tak jak Koka :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Daithver
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 06, 2010 6:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Daithver »

Mam taka nadzieje :) dzięki za pomoc :)
Jeżeli coś robisz, rób to najlepiej jak potrafisz. Zwłaszcza gdy opiekujesz się innymi istotami

Koka i Ina po drugiej stronie tęczy
Molie, Mika, Sai i Ana ^^
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: lovekrove »

Szczurki mają własne charaktery. Możliwe, że Tycika zmieniło tak towarzystwo. Nie każdy szczur lubi siedzenie w miejscu i głaskanie. Nic nie robisz źle, one zwyczajnie wolą biegać :D

Chociaż kompletnie nie rozumiem, dlaczego akurat TUTAJ piszesz ::)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: lovekrove »

Bywa. U mnie żaden z trzech panów nie jest miziasty. Może trochę Muffin. Ale to dopiero od jakiegoś czasu. Jak chcesz miziaka to albinoska weź. Podobno pieszczochy straszne. ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”