Szczur zaczal gryzć

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Dotkliwie gryzie USZY (moje) :(

Post autor: Licho »

Szczurki czasem mają swoje lęki, których nie rozumiemy i zwyczajnie nie ma co ich analizować. Moja śp Kaka rzucała sie do oczu.Po jakimś czasie zorientowałam się, że chodzi o rzęsy i szczotki do zamiatania, mycia zębów itp. Zwyczajnie przestałam pozwalać zbliżać jej sie do mojej twarzy i problem znikł. W ten sposób ani ona ani ja się nie stresowałyśmy ;D
Obrazek
fredziowa
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 2:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: RE: i co dalej ze szczurkiem ktory mnie ugryzl juz 3 raz

Post autor: fredziowa »

hej, postanowiłam napisać tutaj bo mój problem też dotyczy ugryzienia.

mam rocznego freda, zaadoptowałam 4 miesięcznego barneya. pierwsze spotkanie - trochę się posprzeczały, barney się puszył i wyrzucił freda z szafki do której weszli ;/. no nic, rozdzieliłam je i chciałam sprawdzić czy nic nikomu nie jest. barney mnie ugryzł tak dość mocno - nie mogę zginać palca. chwilę później znów mnie ugryzł jak chciałam sprawdzić czy znów ugryzie :D nawet go nie dotykając. i teraz mam pytanie.

czy najpierw go oswoić? mam go od soboty, nie byłam z nim zbytnio oswojona, strasznie sie boi wszystkiego, ale dawał się głaskać i brał jedzenie ode mnie. czy najpierw próbować je połączyć a potem on się z czasem oswoi?

czytałam tutaj że nawet 3 miesiące może to potrwać. mój fred ma już rok, nie chcę tracić czasu na czekanie aż barney się oswoi tak jak fred.. poza tym barney siedzi w b. małej klatce i szkoda mi go po prostu.

aa i jeszcze jedno. czytałam gdzieś na forum żeby nie okazać szczurowi że się go boi. nie umiem udawać skoro się boję :D dzisiaj otwarłam mu klatkę i godzinę siedziałam przed nią z łyżeczką z jedzeniem w ręce i nie wyszedł. myslę, że ta mniej szokowa metoda może nie zadziałać skutecznie, ale z drugiej strony nie mam czasu żeby go oswoić z cierpliwością. gdybym miała czas to bym już dawno miała 2 szczuraski razem..


więęęc suma sumarów - najpierw OSWOIĆ czy ŁĄCZYĆ?
Fred :-)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: RE: i co dalej ze szczurkiem ktory mnie ugryzl juz 3 raz

Post autor: smeg »

Moim zdaniem łączyć ;) Po połączeniu mniej oswojony szczur nauczy się od bardziej oswojonego, że człowiek nie gryzie i łatwiej będzie go oswoić.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: RE: i co dalej ze szczurkiem ktory mnie ugryzl juz 3 raz

Post autor: Niamey »

i zacznij używać grubych rękawic, np. skórzanych, gdy rozdzielasz szczury ;)
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: RE: i co dalej ze szczurkiem ktory mnie ugryzl juz 3 raz

Post autor: carrie17 »

Rękawice to dobry pomysł, ja o tym wczoraj nie pomyślałam i mam całe ręce porysowane od pazurów ;)
fredziowa
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 2:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: RE: i co dalej ze szczurkiem ktory mnie ugryzl juz 3 raz

Post autor: fredziowa »

korzystając z tego, że mi tu odpisaliście (pisałam o moim łączeniu w innym temacie ale nikt mi nie odpisuje od kilku dni..), czy posmarować je jakimś aromatem? to koniecznie musi być waniliowy? żeby się tak nie czuły.. moze barney będzie łagodniejszy. przekupuję go jedzeniem. chcę spróbować łączenia, ale nie mam pomysłu jak go wyciągnąć z klatki bo nie wyjdzie sam.
Fred :-)
Awatar użytkownika
paczekpaczek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 25, 2011 4:10 pm

Re: Gryzie w uszy

Post autor: paczekpaczek »

Za to moje namiętnie zasadzają się ząbkami na stopy ::) i to nawet te świeże, wyszorowane po kąpieli ;D nie wiem, co w stopach budzi takie wielkie szczurze emocje, ale oprócz tego - nawet uszu jeszcze mi nie próbowały, są kochane, aniołkowate i miziaste
Kinieq1o02
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:53 pm

Szczur Gryzie

Post autor: Kinieq1o02 »

Witam kupiłem sobie szczurka w Zoologicznym sklepie. Mam z nim problem otóż gdy wkładam ręce do klatki szczur gryzie mnie aż do krwi. Mam go 3 dni możecie mnie wyśmiać, ale szukałem na wielu forach i nic nie znalazlem dlatego kieruje pytanie w wasza strone :)

Pozwoliłam sobie poprawić nazwę tematu - Sky
Leszek ,CJ [*] :(
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Sczur Grzyie

Post autor: Lilien »

Witamy zatem na odpowiednim forum.
Obawiam się, że nie znalazłeś odpowiedzi ponieważ specjalnie jej nie szukałeś. Proponuje poczytać wątki w tym dziale, oraz zajrzeć tu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=31475 , http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8489
Twój szczurek jest ze sklepu zoologicznego to nie odpowiednie miejsce na zakup zwierząt. Ogonek jest przerażony i do tej pory nie miał kontaktu z człowiekiem, dlatego gryzie. Zacznij go powoli oswajać, nie pchaj od razu rąk do klatki skoro gryzie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Kinieq1o02
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:53 pm

Re: Szczur Gryzie

Post autor: Kinieq1o02 »

OK dzięki ! Mam jeszcze jedno pytanie wydaje mi sie ze moj szczurek jest głuchawy a wiec dlaczego zauważyłem gdy podglasnialem muzykę ( tak wiem niepowinienen tak robic ) szczur spał dalej nie otwierał oczek zaczolem pukać w szybkę dalej nic włożyłem rękę do klatki tez nic.. dopiero reaguje na dotyk..:(
Leszek ,CJ [*] :(
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Szczur Gryzie

Post autor: Lilien »

Myśle, że najpierw powinieneś poczytać o tym, jak się takim szczurkiem zająć. Zaczynając od odpowiedniej klatki (Wnioskuje, że posiadasz akwarium, a ono nie nadaje się do trzymania w nim szczurka), karmienie, ściółka/podłoże. Poczytaj napewno dodatkowa wiedza nie zaszkodzi, a pomoże z wychowaniu nowego pupila. Wszystko znajdziesz na forum. Dodatkowo, szczurki to zwierzątka stadne - co za tym idzie? Twój szczurek powinien mieć towarzysza. Jest to samczyk, czy samiczka?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Kinieq1o02
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:53 pm

Re: Szczur Gryzie

Post autor: Kinieq1o02 »

No tak trzymam go w akwarium.. ma sciolke i jest to samiec a co jak mu kupie 2 szczurka z innego stada jest mozliwosc ze sie pogryzą ? duzo czytalem i nic mi to nie dalo dlatego pisze tutaj chce dostac konkretnej odpowiedzi ;p
Leszek ,CJ [*] :(
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Szczur Gryzie

Post autor: Lilien »

Akwarium nie nadaje się, ze względu na złą cyrkulacje powietrza jaka się w nim odbywa. Proponuje poszukać klatki, musisz, jednak zwrócić uwagę na wymiary. Minimalne wymiary klatki na dwa szczury to: 70x40x60 cm. Tu http://szczury.org/viewforum.php?f=5 jest sporo osób sprzedających klatki.
http://szczury.org/viewforum.php?f=18 Temat o ściółkach, klatkach i wyposażeniu
Jeśli chodzi o towarzysza dla twojego szczurka, dużo lepszym sposobem będzie adopcja http://szczury.org/viewforum.php?f=163. Zwierzaki ze sklepu są bardzo wystraszone, i często trudno je oswoić. Nie popełniaj tego samego błędu drugi raz (tak ja wiem jest łatwiej wejść i kupić) Szczurki z adopcji jednak są bardziej oswojone i łatwiej nawiązać z nimi kontakt. Adopcja jest zupełnie darmowa.
Gdy uda Ci się już szczurka adoptować poczytaj temat o łączeniu ogonków http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149
aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji takich jak pogryzienie. Jeśli wszystko zostanie odpowiednio przeprowadzone, szczurki zaprzyjaźnią się,a mieszkając razem będą napewno szczęśliwsze i chętniejsze do zabawy z Tobą.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczur Gryzie

Post autor: katkanna »

To ja do kompletu podlinkuję jeszcze zbiorczy temat o oswajaniu http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8489
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Szczur Gryzie

Post autor: akzi »

szczur musi się z tobą oswoic, zapewne w tym zoologu nie miał za dobrego kontaktu z ręka, może nawet ktoś sprawiał mu ból ta ręka, nie dowiesz się.
powoli czas goi rany.
akwarium - bardzo zły wybór, szczury muszą byc w klatkach, jest tam dobry przepływ powietrza, szczury uwielbiają się wspinac.
po nastepne, koniecznie adoptuj mu towarzysza od nas z forum z gumtree z tablicy.pl. nie kupuj w zoologu bo jak widzisz same problemy z tymi ogonami tam, dziś trafił ci się dzikus jutro trafi ci sie schorowany malec :(
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”