przykry zapach

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ikswokar
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 25, 2020 12:19 am

przykry zapach

Post autor: ikswokar »

Witam, mam 6 szczurów. (spokojnie mają tyle miejsca, że ja bym tam spokojnie 3 razy wszedł ;) )
4 to samiczki i 2 samce (trzymane oddzielnie w innym pokoju)
Mam pytanie, ponieważ i samce i samiczki wydzielają bardzo mocny ( choć inny ) smród.
Samiczki mają drewniane półeczki i domki, a samce plastikowe, a od obu wali :D
Macie jakieś domowe sposoby na zniwelowanie zapachów? Moim współlokatorom zaczynają przeszkadzać a nie chce się ich pozbywać :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: przykry zapach

Post autor: Paul_Julian »

Przede wszystkim zamień półki na plastikowe. Samczyki jesli sa niekastrowani - to mocniej śmierdzą. Najlepiej codziennie przecierac półki wodą z octem , i nie używać mocno pachnacej chemii. Im cos mocniej pachnie - tym mocniej szczury będą sie starać to "przykryć" swoim zapachem. Nie wiem jaką masz ściółkę, ale spróbuj np. kukurydzianej. Jest bezpieczna dla szczurów , a ładnie pachnie.
I obwąchaj wszelkie kąty w klatce, bo moze gdzies te siki spływają i się zbieraja w kałużę, której nie widać. Np. w jakimś rogu na pięterku, i spływają w dół po pretach.
Oprócz wody z octem bardzo fajny jest savic refresh'er https://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety ... ety/189885
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”