Pazurki - jak obcinać?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Moniś
Posty: 17
Rejestracja: pn lut 14, 2005 10:51 am

Przycinanie pazurków

Post autor: Moniś »

Ja obcinam sama. Opracowałam system na przytrzymanie szczUrka. Jedną ręką przytrzymuję a drugą przycinam pazurki. Uważam, że nie ma sensu obcinania tych przednich, no chyba, że są już stanowczo za długie :] Tylne pazurki przycinam srednio raz na 1,5 tygodnia. Obcinam samą końcóweczke, żeby oGonek nie czuł się łyso ;-)
Kocham szczUra swego bardziej niż kogoś innego :* :* :*
Kasztan
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 08, 2005 3:58 pm

Przycinanie pazurków

Post autor: Kasztan »

uzywacie normalnego obcinacza do paznokci ??
Moniś
Posty: 17
Rejestracja: pn lut 14, 2005 10:51 am

Przycinanie pazurków

Post autor: Moniś »

Ja używam takiego zwykłego obcinacza dla ludzi :] Mam w domQ taki fajny malutki i jest idealny dla szczUrka.
Kocham szczUra swego bardziej niż kogoś innego :* :* :*
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: mietła »

A ile u Was wet bierze za obcięcie pazurków?Bo ja zapłaciłam 10zł :o więc inwestuję w gilotynkę,bo mojej małej wiercipięcie strasznie szybko rosną pazury.Mam nadzieję,że na panelach będzie ścierać trochę jak ją zacznę puszczać.Ale to jeszcze parę dni,bo remoncik w domu i jak by zwiała między te wszystkie dziady to koniec!!!
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: Paul_Julian »

10zł!? Rozbój w biały dzien! To zwykle jest darmowe jak przyciecie ząbków. Kup ludzki obcinacz do paznokci,najlepiej taki mały co by sie w dloni miescíl. Chyba bedzie taniej niz taka fachowa gilotynka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: mietła »

Spoko.Gilotynka 13zł w Animalia więc nie jest zle.Przy okazji innych zakupów zamówiłam,bo tak to się nie opyla :-X
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Erka
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 27, 2009 7:33 pm
Kontakt:

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: Erka »

Moim dziewuchom sama obcinam pazurki. Robię to zwykłymi cążkami (jeny, jak to słowo dziwnie brzmi napisane...) do paznokci, ale sprawdzają się całkiem nieźle. Według mnie, najlepiej jest obcinać nie za krótko, ale za to często. (Zwykle jak mam się czegoś uczyć, to specjalnie, żeby robić cokolwiek innego, czepiam się ciurzych pazurów. ;))
Numer ze smakołykiem u mnie przechodzi, ale tylko w przypadku łakomczucha Jazz. Białasy (Prowl i Skyfire) nie dają się tak łatwo przekupić... Za to są mniej cwane, nie drą się i prawie nie wyrywają przy skracaniu pazurków.
Za to chyba by ześwirowały z nudów, jakbym zabrała się do ich pazurków z pilnikiem... A jeśli chodzi o papier ścierny w klatce, to bałabym się, że coś sobie zrobią w łapki.
"Hands are a medic's tools for healing, just like your wings are your tools for flight..."
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: sasza&masza »

Ja też cążkami, jak one sobie spią, to je miziam i miziam a potem szybko za lapke i cyk cyk cyk i nie ma pazurków;D
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: `naatka »

wet. mi powiedział że nie powinno się obcinać szczurom pazurów, bo długość leży w ich naturze i pomagają im się wspinać. Szczur sam uzna kiedy pazury mu przeszkadzają i szybko je o cos zetrze....
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: noovaa »

Widzisz... moja Yumi ma w tej chwili takie pazurki, że jak przejdzie po ręce, to zostawia dziury... jako że jeszcze nie oswojona, wyrywa się kiedy próbuje ją wziąć w ręce... wtedy drapie głęboko do krwi ... To nie jest w naturze szczura, bo sam sobie krzywdę może zrobić takimi szpilami :)

Widzę że je sobie "obgryza" troszkę, ale to jakoś efektu nie daje.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: noovaa »

Moja Yuki*** ( jaka literówka :()
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: `naatka »

no moje tez maja takie pazurki ze jak po mnie chodzą to teraz wyglądam jak ktoś po katastrofie .. ale wet. nie chciała obciąć bo powiedziała że to leży w ich naturze i są potrzebne do wspinania.. i jezeli naprawde beda juz takie długie ze sie beda zawijac, to mam przyjsc na skrócenie.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: noovaa »

a może to dla niej problem...?

Bo jeśli pazury są niebezpieczne dla szczura i otoczenia to powinno się obciąć... dziś jak zachaczyła jednym o moją rękę tak nie dałam rady jej odczepić :/ (ała)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: IHime »

`naatka pisze:no moje tez maja takie pazurki ze jak po mnie chodzą to teraz wyglądam jak ktoś po katastrofie .. ale wet. nie chciała obciąć bo powiedziała że to leży w ich naturze i są potrzebne do wspinania.. i jezeli naprawde beda juz takie długie ze sie beda zawijac, to mam przyjsc na skrócenie.
Mojej jednej wetka przycina pazury, bo raniła pozostałe szczury. Nie zawijały się, samej szczurci nie przeszkadzały, ale były niebezpieczne dla otoczenia. Reszta szczurów lata z nieobciętymi pazurami.
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: valhalla »

Wczoraj pierwszy raz obcinałam Frodowi pazurki... na szczęście tylko u tylnych łapek, bo przy przednich sam sobie obgryza (Czmyś obgryza sobie wszystkie pazurki, więc z nim bez problemu - i dobrze, bo on bardziej się wyrywa i z nim sobie nie wyobrażam obcinania). Ale i tak... więcej stresu niż przy robieniu zastrzyków jak byli chorzy ;/ Robiłam to bardzo delikatnie i jak tylko słyszałam pisk, to przestawałam, więc w końcu wyszło na to, że obcięłam same te ostre końcówki... nie ma tragedii z tymi pazurami, a na pewno nie chcę zranić szczurka, więc w sumie dałam mu spokój. Mam nadzieję, że sobie zetrze albo sam zacznie obgryzać, bo szczerze mówiąc to nie czuję, żebym z tego starcia wyszła zwycięsko ;/
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”